Drie-vijfde van het Ajax-bestuur Jan Westrik, Henk Timman en Jaap Hordijk Bonds-felicitaties. V.l.n.r. de heren Van Praag, Meuleman (voorzitter KNVB) op de druk bezochte receptie. en Burgwa, met dit volk, dat ook jegens Ajax zoveel vriendschap en harte lijkheid toonde. Zijn de ervaringen daaromtrent van nog maar recente datum (eind juli was Ajax enkele dagen te gast bij „Slovan" in Bra tislava) bij velen uwer, die vorig jaar in Praag waren bij Dukla Ajax, zal de herinnering nog aanwezig zijn aangaande de hou ding van de Tsjechen na onze nederlaag. Uit een brief van een Hollandse supportster citeerden we des tijds: „Een beetje bedroefd de bus in, maar dat ging al gauw over bij het aanschouwen van duizenden, misschien wel tienduizen den Tsjechen, die naar het centrum van Praag waren ge stroomd. De Beatles hadden zich geen grotere ontvangst kunnen dromen. Ze stonden ons toe te zwaaien en waren het er over eens dat we veel pech hadden gehad op de Praagse grasmat. Overal gingen de ramen open en hingen mensen uit het raam; het was een overweldigend gezicht. Een paar Ajax-poppen werden door de busraampjes aan Tsjechische kinderen uitgedeeld, tot grote ontroering van de omstanders, die tot tranen toe bewogen waren. Het was niet één kilo meter, weineen, de gehele weg naar het hotel stonden ze, rijen dik. Hierdoor kwam er weer stemming bij ons in de De voorzitter Marius Koolhaas en bouwmeester Daan Roodenburgh uit 1934 (opening Ajax-Stadion) op 14 augustus 1968, met hun dames. bus. Eerst ging het nog een beetje met tegenzin, maar daar na zong iedereen toch van harte: „Hij heeft verloren, de zil- vervlóóóóót" en „Hand in hand kameraden", „Waar we heen gaan, Ajax zal wel zien", „Daar moet op gedronken worden". Dat galmde allemaal door Praag." Onze voorzitter in hetzelfde Ajax-Nieuws: „Overigens hebben de bewoners van de mooie stad Praag onze supporters als hun vrienden begroet en behandeld. De „terugtocht" van een toch eigenlijk verslagen legioen Ajacie- den had meer weg van een „intocht" der overwinnaars. Bij duizenden stonden de Pragers langs de weg opgesteld om hun gasten hartelijk uit te wuiven!" En zo'n enorme indruk het Nederlandse Legioen toen ook op de Tsjechen gemaakt heeft, dat niet alleen in Praag doch ook daar buiten bij het noemen van de naam Ajax men nóg opmerkt: „Ajax, dass war damals sehr schön. Unvorstellbar, die viele Leute mit den Rot-Weisse Farben Nu speelt zich daar een diepe tragedie af Skoda. (Jammer.) En er valt momenteel weinig of niets aan te veranderen. Slechts hopen En hen niet vergeten! T. M. Bouwkundige Freek v. d. Meijden met zijn „rechterhand", Ome Jan Camphuyzen, in gesprek met de heren Meuleman en Burgwal (KNVB) 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 5