mededelingen aangaande ajax—fc nürnberg Wat de wedstrijden om de Europa Cup tussen Ajax en Nürnberg aangaat, scharen wij ons met betrekking tot de goede wensen voor Bals en zijn mannen, geheel achter hetgeen de voorzitter daarover zegt. Naar onze mening komen hier twee inderdaad: op papier vrij gelijkwaardige ploegen tegenover elkaar te staan, zodat op grond daarvan veel spanning te verwachten is. Mogen wij u met betrekking tot de wedstrijd op 2 oktober a.s. nogeens verwijzen naar de bestuursmededeling elders in dit clubblad, zulks met het oog op de toegang tot het Olympisch Stadion? Zoals u inmiddels hebt kunnen vernemen, heeft Vasovic „bij getekend"; hij heeft zich door ondertekening van het nieuwe contract tot 1 juli 1971 voorlopig! aan Ajax verbonden. Wij geloven niet, dat er iemand in en om Ajax is, die daarover niet verheugd zal zijn. En Vasco zelf niet minder. Goed gedaan. Well done! Toen nog niet was beslist of de wedstrijd FC NürnbergAjax op het Nederlandse TV-scherm zou verschijnen, ontving ons woensdag 2 oktober 1968 Olympisch Stadion te Amsterdam aanvang 20.15 uur Waarde clubgenoten, Voor de Europa Cup-wedstrijd tegen Nürnberg heeft het Ajax- bestuur in overleg met de directie van het Olympisch Stadion de navolgende regeling voor leden en donateurs vastgesteld: a. Werkende en buitengewone leden, juniores A, B en C, pupil len en ondersteunende leden (donateurs) hebben met hun diploma ALLEEN toegang tot de vakken P en Q. b. Houders van SEIZOENKAARTEN Reynoldstribune (K) heb ben met deze seizoenkaart ALLEEN toegang tot de vakken L en M. c. Houders van SEIZOENKAARTEN staanplaatsen (F/P) heb ben met deze seizoenkaart ALLEEN toegang tot het vak S. d. Houders van diploma „Obligatiehouder" zullen per afzonder lijk schrijven bericht ontvangen, waarbij tevens tegelijkertijd de reserveringsbewijzen MARATHON tribune worden inge sloten. Alle leden en donateurs, die in het bezit zijn van een AUTO- KAART voor het Ajax-stadion, worden in de gelegenheid gesteld op vertoon hiervan een AUTOPARKEERKAART VOOR HET OLYMPISCH STADION te verkrijgen. De administratie op het Ajax-stadion is hiervoor uitsluitend ge opend van 23 t.m. 27 september a.s. en wel van 15.00 tot 17.00 uur. Om een vlotte afwerking te bevorderen wordt een ieder dringend verzocht zich aan bovenstaande regeling te houden. Wij zeggen u bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. Het bestuur bestuur vanuit Hellendoorn het volgende telegram: „Bieden 250 supporters gelegenheid bij bewoners van Hel lendoorn, Nijverdal, voetbalwedstrijd NürnbergAjax op 18-9 te zien op Duitse TV. Gaarne uw visie over organisatie. VVV Hellendoorn Nijverdal." Deze wel bijzonder sympathieke geste werd met groot enthou siasme ontvangen. Er was zelfs al bereikt dat het getal 250 verdubbeld mocht worden. Nu alsnog tot uitzending besloten is, gaat de reis naar Hellen- doorn-Nijverdal dus niet door. Maar wel willen wij ook langs deze weg namens Ajax en haar supporters oprechte dank betuigen voor die grandiose uitnodi ging. Zondag 18 augustus Begin van de competitie in de eredivisie. Voor Ajax betekende dit, als eerste wedstrijd men zou haast zeggen: traditioneel (gelet op de ervaringen van de laatste jaren) tegen Go Ahead. Ditmaal eerst in de Koekstad. En dat is dan een lastige, een zware opgave. Komen de Deventena- ren niet veelvuldig voor in de rijen der grote kampioenen, toch hebben zij door de jaren heen een spelkwaliteit weten te be houden, vooral in eigen „home", dat voor de sterksten vaak te sterk was. Daar kan b.v. een Feijenoord eveneens over mee praten. Slechts met de geladenheid van „over mijn lijk" (maar dan wel in het nette, natuurlijk) de thuisclub tegemoet treden, geeft kans op succes. Maar reist men af met de gedachte: met één punt zijn we ook al blij, dan redt men het tegen Go Ahead ge woonlijk niet, vooral niet als, zoals deze keer tegen Bals c.s. de gastheren bovendien een behoorlijk technisch en ook fair spel demonstreren. Toen bovendien na de rust, bij de stand 10 voor Ajax dank zij Nuninga, in het eerste kwartier zich reeds tekenen van spel- bevriezing bij de onzen gingen aftekenen en op een bepaald ogenblik een situatie van „diepvries" (of verstijving) ontstond, was dit voor Van Tilburg aanleiding door de gelijkmaker voor een zekere „ontdooiing" te zorgen. En Ajax „had" het verder deze middag niet. We speelden zó voorzichtig, zó zonder enig initiatief. Onbegrijpelijk na hetgeen we tegen Atletico Madrid hadden aanschouwd. Go Ahead rook dat er meer in zat. Rook dé sensatie van deze eerste competitiezondag: Ajax kloppen. En het lukte. Een knal tegen de lat, buiten bereik van Gert Bals, werd opgevangen door Hoekema, die met een waarlijk fraaie zweefduik 21 op het scorebord bracht. Waar het bij bleef. Verdiend Insiders spraken daarna, ten aanzien van de komende ontmoe ting tegen NAC, reeds hun medelijden uit met de Bredanaars. Ajax zou nl. zeker tonen, dat die ontmoeting in Deventer een „black out" geweest was Welnu, de club van Bouwmeester, de eerste wedstrijd tegen Fortuna-Sittardia glansrijk met 51 gewonnen hebbend, hield vóór de thee nog zó dapper stand, dat de rust met „slechts" een 20 achterstand inging. In de tweede helft kon men echter in het zuidelijke kamp alle hoop op een eervol resultaat laten varen. Niet dat de mannen uit het zuidelijke „Haagje" slecht speelden. Zeker niet. En ze hadden bovendien een doelman onder de lat die er ook wel wat van weet: Peter v. d. Merwe. Maar ja, blijkbaar wilden de Ajax-spelers hun captain met een grandiose 81 overwinning ook op deze wijze een cadeautje aanbieden (Bals stond 100 maal onafgebroken in het Ajax- doel tijdens competitiewedstrijden: nog proficiat. Gert). Johan Cruijff (weer van de partij), Keizer, Groot en Swart waren de „producers". Tot slot zouden we nog een enkel woord willen wijden aan de situatie in Tsjechoslowakije. Niet uit politiek standpunt uiter aard, doch slechts als een bewijs van sympathie en medeleven 4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 4