kroniek WAGONS LITS C00K REIS- EN PASSAGEBUREAUX KONING VOETBAL zit weer op zijn troon. En zijn „volk" heeft het werk als een zwerm nijvere bijen hervat. Voor honderdduizenden is de zondag weer „in" als die enkele dag in de week, dat van 's morgens (jeugd) tot 's avonds (NTS-sport) het spel met die „knikker" de aandacht heeft. Met vaak alle emoties van dien. Zo zal het ook nu weer gaan, bij de start van de competitie 1968-1969. Voor de dertiende keer wat betreft de eredivisie. En opnieuw rijst de vraag bij al die voetballiefhebbers (met een kleine variatie op Wim Kan) „Waar gaan we in het nieuwe seizoen naar toe? Wordt het weer Ajax of Feijenoord of nu mis schien een ander Waarop dan het antwoord zou kunnen luiden: „Waar we heen gaan Soccer zal wel zien Wat Bals c.s. aangaat, oefenwedstrijden tegen „zwaardere" en „lichtere" tegenstanders, nationaal en internationaal leidden tot resultaten, waarbij de uitslag uiteraard van minder be lang was dan het voor trainer Rinus Michels noodzakelijke in zicht met betrekking tot de stand van zaken in het elftal, na het zomer-reces. Op 14 augustus werd de eerste officiële wedstrijd gespeeld, met name voor de Europese competitie de ontmoeting tegen Atletico Madrid. Daarbij bleek het Ajax-elftal een dusdanige vorm te bezitten, dat de Spanjaarden „slechts" met een 20 nederlaag de thuisreis konden aanvaarden. 15.000 toeschouwers konden smullen van een prachtige wedstrijd (waarbij van onze kant Johan Cruijff nog ontbrak) en zagen Sjaak Swart met een machtig mooie kopbal en Klaas Nuninga zich als producenten van de twee doelpunten aandienen. Het was bij deze gelegenheid ook, dat wij onze gasten konden ontvangen in de geheel verbouwde en vooral uitgebreide boven verdieping van ons Stadion. Een bijzonder geslaagde verbouwing en vooral verbetering. In de Pers lazen wij daaromtrent o.m. dit: „In de recordtijd van tien weken zijn het restaurant en de bestuurskamer aanzienlijk vergroot en gemoderniseerd. Wij kennen zo langzamerhand tal van clubgebouwen. Zowel in eigen land als daar buiten. En wij aarzelen niet met betrek- Alkmaar - Almelo - Amstelveen - Amsterdam Apeldoorn - Arnhem - Bilthoven - Eindhoven Enschede - Groningen - Den Haag - Haarlem Hilversum - Leeuwarden - Nijmegen Rotterdam - Utrecht - Zwolle king tot wat Ajax thans bezit het woord uniek te gebruiken. Waarbij wij dan nog maar de hoge afrastering om het veld, de hekken op de tribunes alsmede de tourniquets, naar Engels voorbeeld, buiten beschouwing laten. Een accommo datie om trots op te zijn. Wat Ajax dan ook is." Inderdaad. En als we dan verder nog mogen denken aan de plannen het aantal toeschouwersplaatsen met 10.000 uit te breiden, de aan leg van een lichtinstallatie We zijn, onder de indruk dat de AJAX-BURCHT nu zo aan schoonheid gewonnen heeft, eens in ons archief gedoken, het jaar 1934 „induikend" en in het bijzonder naar hetgeen aan de vergetelheid werd ontrukt met betrekking tot die negende de cember, de dag waarop ons Stadion in gebruik werd genomen. Als wij daarbij slechts een greep willen doen in de talloze lof tuitingen in velerlei vorm, dan zouden wij ons hier willen beper ken tot het volgende citaat uit een commentaar van de voor zitter van „De Nederlandsche Sportpers", de heer A. J. G. Strengholt: „Ajax heeft een nieuw „home". En welk een „home". Een „home" als „a castle". Niet alleen in de eigen rijen van de rood-witten, niet alleen onder de trouwe Ajax-supporters wordt het feit als een heugelijke gebeurtenis van groot belang voor het Amster damse sportleven gevoeld. Ook betrekkelijke buitenstaanders leven van harte mee." En tot slot: „Het moet voor de Ajax-bestuurderen een heer lijke voldoening zijn, dit nieuwe sport-bouwwerk te aanschou wen. Het is een teken van bloei, van welvarendheid, dat dub bel weldadig aandoet in een tijd, waarin sportieve zin, kame raadschap en samenwerking veel te weinig begreqen be grippen willen zijn. Ajax, een felicitatie en een eresaluut." Het zou op 14 augustus 1968 geschreven kunnen zijn Wij zouden tenslotte zeker te kort schieten, indien wij ons niet schaarden achter de woorden van lof, welke onze voorzitter in zijn artikel wijdt aan al degenen, die op zo'n voorbeeldige wijze hun bijdrage, in welke vorm ook, aan de verfraaiing hebben ge geven. Tevens echter mogen wij niet verzuimen ons bestuur de hulde te brengen die het verdient voor zijn initiatief, zijn beleid, waardoor wederom door Ajax iets groots werd verricht Om nog enkele bijzonderheden omtrent de nieuwe omgeving te releveren: de ruimte heeft een capaciteit van 150 a 160 plaatsen, op de bar-krukken is het zeer prettig toeven en de keuken is voortreffelijk (en niet duur!), alles onder de goede, bekwame en vooral prettige leiding van de heer J. Ferron. Het restaurant is geopend dagelijks van 10.00 tot 01.00 en is voor iedereen toegankelijk. Dit evenwel met uitzondering van de zaterdagavond. Dan is er, ook voor Ajax-leden, wie ook, géén toegang. Deze ene avond in de week nl. dat mag u gerust weten is gereserveerd voor „bruiloften-en-partijen" zou men kunnen zeggen, in ieder geval voor bijeenkomsten die buiten het eigen lijke Ajax-verband liggen, zulks als aangegeven in de pacht overeenkomst. Hetgeen hiermede dus tevens een goede „tip" is, indien u eens de neiging tot het geven van een feestje mocht hebben Met dansvloer en muziek de heer Ferron doet alles voor u. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 2