Restaurant l~MI l/l III Ut kU Een behoorlijk lange wandeling was nodig alvorens het Jeugd huis werd bereikt, alwaar onze jongens waren ondergebracht. Nadat we ons even hadden opgefrist en in de stad nog wat gegeten, werden de bedden maar opgezocht, aangezien we alle maal nogal vermoeid waren van de reis. Daar onze trainer verhinderd was de heenreis vrijdags met ons mee te maken, kwam hij zoals een trainer van wereldklasse betaamt ons de volgende ochtend per vliegtuig na. Na enige smokkelmoeilijkheden werd hij met grote moeite door de douane vrijgegeven. Het toernooi was samengesteld uit 2 poules, te weten: Poule I: Chelsea, Grasshoppers Zürich, Hannover SV, Spandau Berlin. Poule II: Ajax, BK Odense, Borussia München Gladbach, Union Bremen. Wedstrijdduur 2 x 20 minuten. Onze eerste wedstrijd speelden we zaterdagmiddag tegen Bre men Union. Dit was de openingswedstrijd van het toernooi. Deze wedstrijd werd door ons met 10 gewonnen. We waren in deze wedstrijd technisch en taktisch veel beter, maar helaas konden we dit maar met één doelpunt tot uitdrukking brengen. De goal kwam als volgt tot stand: na een trekbal van Jan de Koning op rechts, kopte Victor Wels de bal tegen de lat, waarna de terug springende .knikker" door George Bockel in het doel werd geschoten. Veel meer was er van deze wedstrijd niet te vertellen. Na enige van onze tegenstanders aan het werk te hebben ge zien, waren wij ervan overtuigd, dat onze ploeg tegen de nog resterende teams met veel meer inzet voor de dag zou moeten komen. De tweede wedstrijd ging tegen de Denen uit Odense, een be langrijke ontmoeting voor ons, daar de Denen de eerste „slag" ook hadden gewonnen. In deze wedstrijd werd een veel beter spel vertoond dan de vorige dag. Een 30 overwinning was het resultaat, na een blanco ruststand. Na rust bekroonde Wim Klaassen zijn uitstekende spel met een openingsdoelpunt, terwijl Jan de Koning hier nog twee doelpunten aan toevoegde. 's Middags moest er worden aangetreden tegen Borussia MG. Deze ploeg móést van ons winnen om tot de finale te kunnen doordringen, terwijl wij reeds aan een gelijk spel genoeg hadden. Het spelpatroon laat zich reeds raden. Een fel aanvallend Bo russia tegenover een ijzersterke en koelbloedige Ajax-defensie. In deze eerste helft werd er van beide kanten nog behoorlijk voetbal gespeeld; wel hard, maar toch nog wel fair. Wij waren Voor een goed diner of 1 111 x \_y 1 1 belegd broodje Salades Rembrandtsplein 7 Croquetten Tel. 62690 enz. met onze uitvallen toch nog het gevaarlijkst. Tot de rust bleef de stand 00. De tweede helft begon Borussia te grof te spelen. Overtre dingen aan de lopende band. Aangezien de scheidsrechter een zeer zwakke indruk maakte, en hij de wedstrijd niet meer in de hand hield, was deze tweede helft als kijkspel zeer slecht. Onze jongens lieten zich door dit grove spel van Borussia uit hun doen halen, zodat er aan beide kanten meer op de benen van de tegenpartij dan op de bal werd gelet. Jan de Koning riep dan ook herhaaldelijk om de schietsrechter; en Dirk Kruimer gaf een schreeuw alsof hij geslacht werd. We kwamen toch door een eigen gescoord doelpunt van Borussia op een 10 voorsprong en onze achterhoede bleef zeer attent spelen en stond geen gelijkmaker toe. Met deze overwinning waren we in de finale gekomen. Aangezien Chelsea winnaar was geworden in de an dere poule, hadden we dus voor maandag de finale tussen Chelsea en Ajax. Hierbij nog even opgemerkt, dat tijdens gesprekken bleek, dat Chelsea als favoriet getipt werd, dit door het uitstekende ver toonde spel dat zij in de voorgaande wedstrijden had laten zien. Finale ChelseaAjax (wedstrijdtijd 2 x 40 minuten) Reeds na 5 minuten nam Chelsea door een fraaie kopbal de leiding, 10. Vreugde bij de Engelsen en een behoorlijke dom per voor ons. Maar de Ajax-jongens hadden een formidabel mo reel dat zij zelf door een goede concentratie hadden opgebouwd en zie daar: enkele minuten na de Chelsea-treffer namen wij de aanval over en scoorde Bockel met een formidabel diago naal schot de gelijkmaker, 11. Dit doelpunt gaf ons elftal een enorme kracht en stimulans. Helaas zouden wij nog meer tegen slagen te verwerken krijgen. Na ca. 15 minuten brak onze links back Robbie Vredenbregt, bij een Engelse aanval over links, zijn linker been. Een enorm trieste bijkomstigheid in dit zo succesvol verlopen toernooi. Harry Sacksioni Jr. bleek een uitstekende plaatsvervanger. Na een wat aarzelend begin, kwam Harry er steeds beter in. De tegenslagen waren echter nog niet afge lopen. Vlak voor de rust raakte Wim Klaassen vrij ernstig ge blesseerd na een te harde charge van een Engelsman. Invallers waren echter niet meer toegestaan, zodat wij na de thee met tien man moesten beginnen en een geblesseerde Klaassen. Deze elf jongens hebben een werkelijk grandioze tweede helft gespeeld. Een hechte eenheid welke onverteerbaar voor Chelsea was. Allen hielden het hoofd koel, vooral in onze achterhoede. Chelsea was in deze periode steeds in het offensief, maar onze uitvallen waren zeer gevaarlijk. Na 80 minuten voetbal was de stand nog steeds 11. Hierna volgde een verlenging van 2x10 minuten. En in deze verlenging gebeurde het ongelooflijke. Weer een gevaarlijke tegenaanval over rechts, ingeleid door Jan de Koning (goed gespeeld, en niet te veel praten tegen „de schietsrechter"). Jan speelde zic'h prachtig vrij, een voorzet uit het boekje volgde (2e paal) en daar kwam Victor Wels de lucht in en kopte de bal onhoudbaar in, 21. Mede door onze betere conditie kwamen de Engelsen over deze teleurstelling niet meer heen. Zonder één speler ook maar iets te kort te willen doen: een speciaal compliment voor Gerard Happé (geweldig) en onze twee centrale verdedigers Hennie Vreden bregt en Dirk Kruimer (niet te passeren). En dan vooral niet te vergeten de heer Grijzenhout, zoals hij de jongens taktisch heeft begeleid tijdens dit toernooi. 's Middags is het hele gezelschap het heugelijke nieuws aan Rob Vredenbregt in het ziekenhuis gaan vertellen, terwijl men ook Klaassen hier nog een nauwkeurig onderzoek deed ondergaan. Wim mocht gelukkig mee naar Amsterdam, alhoewel hij wel aldoor gedragen moest worden. Rob moest in het ziekenhuis achter blijven en is enige dagen later per vliegtuig op Schiphol gearriveerd. Dat 's avonds op het station (half één) de heren Van Praag, 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 8