van de voorzitter Naar aanleiding van mijn opmerking in het voorgaande (kampioens) clubblad dat het komende seizoen bijzonder zwaar zou kunnen worden, is mij van verschillende kanten gevraagd wat voor bijzondere „zwarigheden" ik dan wel voorzag en wel ke moeilijkheden het bestuur had te over winnen in de afgelopen maanden. Want, zo zegt men, jullie hebben toch een reus achtig seizoen gehad! Mag ik deze vragenstellers er allereerst op wijzen, dat zij alle „ergernis", die wij als bestuur en als vereniging in de achter ons liggende periode hebben gehad mèt het behalen van het „kampioenschap" klaarblijkelijk alweer vergeten zijn. Men is de schorsing van Keizer voor 5 wedstrijden alweer vergeten Vergeten is ook het gesol rond de datum bepaling van de wedstrijd AjaxFeijen- oord Men weet niet meer, dat wij erop aange drongen hebben de halve finale van de Beker te doen verspelen na het einde van de competitie Vergeten is men ook, dat men in ons goe de Vaderland zegt, dat Ajax zijn spelers ongaarne afstaat voor het Nederlantls elf tal Men weet niet meer, dat ons bestuur er bij de KNVB met klem op heeft gewezen, dat men tot een betere coördinatie moet komen met betrekking tot het vaststellen van de competitie- en bekerwedstrijden, evenzo de wedstrijden van het Nederlands elftal enz. enz.! Mag ik u inzake dit bovenstaande even de laatste competitie- en bekerwedstrijden, benevens die van het Nederlands elftal als programma voor onze spelers in herinne ring brengen: 12-5 AjaxNAC, 14-5 Ajax Elinkwijk, 16-5 Ned. elftalHVC, 19-5 FortunaAjax, 23-5 AjaxFC Twente, 26-5 AjaxADO, 30-5 NederlandSchot land, 3-6 ADOAjax. Na herhaaldelijk aandringen bij de KNVB en na een persoonlijke brief aan de heer Jos Coler heeft dan zaterdag 22 juni jl. een bespreking plaatsgehad tussen de he ren Coler en Kessler met de bestuurders van verenigingen van wie men mag aan nemen, dat zij spelers moeten afstaan voor het Nederlands elftal. Maar in wezen kwam deze bespreking alweer te laat! Zo als bleek had de heer Kessler een trai ningsschema voor de Nederlands elftal Het echtpaar Lens bij hun 50-jarig huwelijksfeest. spelers vastgesteld, dat de gehele dag duurt, op de data 7, 14, 21 en 28 augus tus en zulks zonder ruggespraak met de betreffende verenigingen Resultaat: dat op deze data géén Ajax- spelers beschikbaar zijn. Wij spelen nl. 8 augustus te Heerlen tegen Almania Aken. 14 augustus is vastgesteld AjaxAtletico Madrid, 21 en 22 augustus spelen wij in een toernooi te Barcelona met als overige deelnemers de sterke Spaanse clubs Bar celona, Bilbao en Flamingo, terwijl ten slotte op 27 augustus in Madrid de return tegen Atletico Madrid plaatsvindt. Vanzelfsprekend waren ook andere spe lers niet beschikbaar, daar hun vereni gingen eveneens verplichtingen tot het spelen van wedstrijden waren aangegaan. Na uitgebreid overleg werd het centrale trainingsschema als volgt vastgesteld: 5, 13, 20 en 29 augustus. Zo u ziet kunnen de Ajax-spelers op 20 augustus niet van de partij zijn, terwijl de overige data nu niet bepaald prettig val len vlak vóór of vlak na een door ons elf tal te spelen wedstrijd. Hierover te mek keren heeft geen zin, daar wij het als een plicht zien onze volle medewerking ten aanzien van de wedstrijden, die van be lang zijn voor de wereldkampioenschap pen te Mexico, te geven. Overigens is het ook goed te weten, dat er het komende seizoen niet meer dan zes interlands zullen worden gespeeld, waarbij de traditionele wedstrijd tegen de Belgen is komen te vervallen. Mag ik het dan nu even over de komende competitie hebben. Ja, die zal m.i. zwaar der worden dan de voorgaande. Vele clubs zullen weer, en nóg meer, trachten door systemen en methodes de „betere" tegen partij het scoren te beletten. Wanneer ik mij de televisiebeelden in herinnering breng van de halve finale en finale van de Europa Cup-wedstrijden, dan krijgen wij in de komende Europa Cup-wedstrijden „har de" strijd te leveren. Het is daarom goed, dat wij veel wedstrijden op internationaal niveau spelen, voordat de competitie onze aandacht vraagt. Behalve de hierboven ge noemde wedstrijden wacht ons nog meer interessants, t.w. op 27 en 28 juli in Bratislava, waar wij deelnemen aan een sterk toernooi, georganiseerd door de club Slovan. Op 1 augustus aanstaande ontmoeten wij in ons stadion „Transvaal" uit Curagao. Dan, zoals reeds gezegd, in het kader van de Europese competitie op 14 augustus atletico Madrid. ziet, er wordt, zo men dat noemt, meteen flink aan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 4