kroniek Nadat, als een soort intermezzo", de speciale uitgave van ons cluborgaan u nogeens in 't kampioensgebeuren heeft laten rond dolen dat was althans onze bedoeling gaan we nu weer terug naar de gewone gang van zaken, met name het u goed bekende, gewone Ajax-Nieuws. Door onze „extra-editie" is dit clubnieuws dat zult u kunnen begrijpen wel wat aan de latere kant, doch wat zeggen we in zo'n geval ook weer: er niet minder om. Terwille van de statistiek gaan we nog eens even kijken waar we de vorige keer gebleven waren, teneinde te verklaren, hoe die ere-titel nu uiteindelijk werd geboren. Eerst echter zouden wij er op willen wijzen, dat ons kampioen schap een PS kreeg; zulks hier vergist u zich niet niét aan te merken met het gebruikelijke: postscriptum. Doch als P(amela) S(ophie) zijnde een deze middag ongeveer in de pauze van de wedstrijd het levenslicht aanschouwende wel geschapen dochter in Huize Van Praag, waarmede wij onze voorzitter en zijn echtgenote ook vanaf deze plaats nog van harte feliciteren, hen daarbij alle geluk met de nieuwe wereld burgeres toewensend. Nog drie wedstrijden hadden we dus te spelen; ten eerste Ajax NAC. Wel, de mensen uit Breda kregen, al hun inspanningen om uit de degradatiehoek te verdwijnen ten spijt, een 30 nederlaag te incasseren. De voorlaatste ontmoeting: Fortuna '54Ajax. Een altijd ge vreesde reis naar Geleen. En dit keer bovendien zonder de ge blesseerde Keizer. Maar de thuisclub trof het niet dat vooral Inge Danielsson prachtig op dreef was en met enkele kogels een groot aandeel had in de 41 zege. Restte dus nog AjaxADO! Intussen speelde zich ook nog zoiets als de strijd om de KNVB- beker af, waarin we het naast onze competitiezorgen had den klaargespeeld, tot de halve finale door te dringen. In die laatste vier zaten behalve Ajax nog FC Twente, Go Ahead en ADO; wij kregen Twente als tegenstander, de andere wedstrijd Go AheadADO. Vóór deze ontmoetingen verspeeld zouden worden, werd van Ajax-zijde voorgesteld de betreffende wedstrijden na 26 mei, dus na beëindiging van de competitie te spelen, zulks met het oog op een mogelijke finale tussen Ajax en ADO, waarbij de Hagenaars alleen al door het feit finalist te zijn, het recht kregen aan Europa Cup II deel te nemen, éls Ajax kampioen van Nederland werd. Doch de KNVB greep in vanwege interland-belangen (een mis greep bleek het) en liet de demi-finales vóór de laatste com petitiewedstrijd spelen. En dat liep uit, u weet het, op een bekerfinale tussen Ajax en ADO. Er is al zoveel water door die AjaxADO-zee gegaan, dat wij er ons hier van zullen onthouden, daaraan nog meer toe te voegen. Ajax won (21) en werd landskampioen; ADO won de finale (21) en daarmede de beker. Nu kunnen zich weieens situaties voordoen, waarbij de uitslag de belangen van beide clubs dient. Bijvoorbeeld, zoals de heer Van Praag tijdens de laatste bondsvergadering terecht opmerk te, speelde in het seizoen 1964-1965 te Groningen de wedstrijd GVAVFeijenoord. De thuisclub had nog één punt nodig om uit degradatiegevaar te komen, Feijenoord was nog één punt van de landstitel verwijderd. Het werd 11 waarbij het D. KNEGT f Met leedwezen hebben wij moeten kennis nemen van het over lijden van de heer Dirk Knegt bij de oudere Ajacieden wel bekend, niet alleen op grond van zijn langdurig lidmaatschap (sinds 1916) doch vooral als mede oprichter van ons aller Ajax-Nieuws in 1917 tezamen met wijlen Jan Grootmeijer en tevens als schrijver van de tekst van ons clublied. Behoorde „Vlokkie", zoals zijn schuilnaam luidde, niet tot die rood-witte leeuwen welke 'hun verdiensten voor Ajax binnen de krijtlijnen hadden behaald, hij was met de pen een zeker niet minder groot Ajacied. Betrekkelijk kort nadat ons cluborgaan het levenslicht had aan schouwd, moest hij zich, in verband met zijn werkzaamheden in het buitenland, uit de redactie terugtrekken. Dat verblijf elders Zuid-Amerika leverde voor het Ajax-Nieuws interessante „brieven" op, waarin „Vlokkie" ons deed smullen met verhalen over wedstrijden en toestanden in Argentinië, Uruguay, Chili,etc. Nadat hij reeds de leeftijd der sterken had bereikt, hebben we nog enige tijd met hem aan de redactietafel mogen zitten, tot hij enkele jaren geleden de wens te kennen gaf, zijn stoel ter beschikking te willen stellen. In dankbaarheid gedenken wij het vele, dat hij voor onze ver eniging deed. Hij ruste in vrede. grootste deel van de tweede helft de partijen zich bezig hielden met de bal wat naar elkaar tpe te trappen. Logisch! Wij menen ons te herinneren dat de heer Van Kerkum toen bij de Rotter dammers ook van de partij was Maar bij AjaxADO werd de zaak door de bond in deze rich ting gestuurd, omdat zij door haar optreden de belangen van de clubs liet wijken voor beslist onbelangrijke belangen van een Nederlands elftal in een vriendschappelijke ontmoeting tegen Schotland. Hoewel eigenlijk Feijenoord verloor van PSV! Ajax had daardoor dus, hoe dan ook, tóch al de titel te pakken waar mede ADO zeker was van deelneming aan Cup II. Zó is het ook nog eens een keer. Wij wensen de mannen uit het Zuiderpark veel succes toe. Laten we de voetballerij meteen maar „afmaken". Voor de 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 2