de droom van een controle-commissielid Overgegaan naar juniores C: G. van Asselt, F. v. d. Berg, J. v. d. Bosch, C. Bruijnesteijn, A. M. Erich, N. Hekster, P. C. Kaas, N. Kanon, J. Madsen, P. Man tel, L. Melgers, P. E. F. Meijer, J. A. Meijerink, H. T. Pastor, B. Pels, F. H. Post, J. K. A. Rensen, E. Saladin, R. Schiele, K. Schill, J. van Soelen, J. E. v. d. Wal, H. de Wit, B. J. J. Weijdom en J. H. v. d. Zee. Aangenomen: R. Bargman, B. Botschuijver, H. Brenker, F. Cambach, K. Chap man, M. van Driest, J. van Eek, H. Eisinga, H. Hilhorst, R. Horn, A. van Horn, W. Huijbrechts, A. de Jong, H. Kleton, C. Klinken, J. Lamain, J. Leeuw, E. M. Meijer, F. Moinat, A. Rees, R. Roos, P. Ruisch, R. van Rijn, R. Schoevaart, R. van Trappen, T. Vis en H. van Zeggeren. ONDERSTEUNENDE LEDEN Overleden: K. Bakker, J. de Boer, Th. J. Bos, F. P. H. Broekhuis, J. G. v. d. Eijnden, A. J. J. van Gemert, J. N. Heinhuis en J. J. C. L. Siep. J. M. EXMANN f Op 25 april jl. ontsliep de heer J. M. Exmann sedert 1 september 1910 lid van Ajax. Aan wijlen de heer Exmann, aldus behorende tot één van onze oudste leden, was het niet gegeven als voetballer een rol van betekenis voor zijn club te kunnen vervullen. Zijn verdiensten lagen weer op een ander vlak; zo was hij van 1938-1940 eerste penningmeester. De grootste bekendheid verwierf hij zich echter als secretaris van de inmiddels opgeheven, in vroegere jaren bij de zomer- sporters zo populaire cricket-afdeling, welke onder zijn bezielen de leiding, zo niet verder groeide dan twee teams, toch in ieder geval een grote activiteit ontwikkelde, tot lieve lust van velen, die daardoor aan de overledene zeker een dankbare herinnering zullen bewaren. Hij ruste in vrede. ledereen kwam rustig, één voor één binnen en bij de controle post werd het eerste controlestrookje door de suppoosten af gescheurd. ,,Dag mevrouw, dag meneer, hartelijk welkom in het Ajax-sta- dion," zeiden de suppoosten heel vriendelijk, zodat er zelfs be zoekers waren, die hen een sigaar gaven. Er stonden overal duidelijke borden, die aangaven naar welk vak men zich moest begeven en een ieder ging keurig door de tourniquets, waar het tweede controlestrookje zorgvuldig werd afgescheurd. Niemand ging met een staanplaats naar de zittribune. Er waren zelfs jongens, die staaldraad hadden meegenomen om de gaten in het staketsel dicht te maken, die ze er vroeger ingeknipt hadden, zodat ze daardoor van de staantribune naar de zit plaatsen achter het doel konden kruipen. Alle leden en donateurs hadden een vastgeponste foto op hun diploma. De genodigden en bekenden van bestuurs- en commis sieleden hadden via de administratie een geldig toegangsbewijs ontvangen. Niemand ging van de voor-overdekte over de muur naar de overdekte en oh, oh, oh, wat schikten de mensen toch lekker in. De scheidsrechters die Ajax wilden zien voetballen, hadden dit allemaal keurig aangevraagd en een vrijkaartje gekregen. Programmaverkopers, kelners, kussentjesverkopers en suppoos ten hadden een pracht toegangsbewijs met foto en op het ge reserveerde gedeelte was alles pais en vree. Ik zag geen leden en donateurs die aan een zeker persoon hun reservering gaven, waardoor ze hun kinderen, meisjes of beken den op de gereserveerde plaats van een ander zetten. Ook met „sorties" werd niet geknoeid en met kinderkaarten was er niemand boven de 15 jaar, en, en en toen werd ik wakker. Ik was toch niet zo erg teleurgesteld, want we werken er per slot van rekening allemaal hard aan om het in deze richting te krijgen en daar komt nog bij, dat Ajax ondanks alles toch kam pioen geworden is. En al is alles nog niet zoals ik droomde, toch heb ik mij getroost met de opmerking die iemand eens maakte: „Eens komt er een tijd, dat we allemaal met nette mensen op de tribune zitten, ieder op zijn eigen gereserveerde plaatsje." De dromer: W. MEESTER 21

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 21