over ajax 6 en een afscheid clubavond-nieuws De voetbalcompetitie zit er dit jaar voor wat de Ajax-amateurs betreft weer op. Het was een gunstig jaar, waarmee vooral trainer B. Haarms bijzonder tevreden kan zijn. Zijn manier van werken is bij de jongens aangeslagen, hetgeen vooral blijkt uit de trainingsavonden, die intensiever bezocht werden dan de laatste jaren het geval is geweest. De vruchten door deze training afgeworpen, mogen er zijn: Ajax 3 op de tweede plaats achter Volendam 3 en Ajax 4, Ajax 5 en Ajax 6 kampioen. Aangelokt door de korfbaluitslag 123 tussen Ajax 6 en AFC 7, waar R. Wertwijn en C. Bollen (ieder 4x), R. Cohen, F. v. d. Valk, R. Theunisse en D. de Groot met scherp hadden geschoten, zijn we eens een kijkje gaan nemen bij de laatste en beslissende wedstrijd tussen Ajax 6 en Maccabi 2. Het laagste amateurteam had aan de halve winst reeds voldoende voor de afdelingstitel, maar zover wilde men Maccabi niet laten komen. In deze wedstrijd namen twee spelers afscheid van de actieve voetballerij, nl. J. v. d. Toorren en T. Spanjaard. Eerstgenoemde speelde de laatste wedstrijd van het seizoen mee en smaakte zowaar het genoegen tevens zijn laatste treffer te scoren. Een speciaal woord moet nog worden gewijd aan Spanjaard. In de achter ons liggende jaren heeft hij steeds getoond in en buiten het veld te weten wat sportiviteit is. Dat hij desondanks in het veld de nodige overtredingen beging, lag aan het feit dat hij steeds onvermoeibaar en met 100 procent inzet voor iedere meter grond vocht. Ook J. v. d. Toorren wist wat „vechten" was en het is jammer dat deze mentaliteit bij menige amateur be slist ontbreekt. Een andere kenmerkende bijzonderheid bij deze twee oudgedienden was 't feit, dat zij steeds present waren, ook al stonden ze meerdere malen reserve. Ook in deze wedstrijd was Spanjaard weer reserve en al nam hij het zelf sportief op, ik vond het toch enigszins onaangenaam dat hij in zijn af- scheidswedstrijd niet de kans heeft gekregen zich nog eens een laatste keer daadwerkelijk in te spannen, al was het alleen maar de tweede helft geweest. Maar goed, gedane zaken nemen geen keer en wij bepalen ons verder tot de wedstrijd. Reeds spoedig bleek dat Ajax 6 beslist sterker was dan zijn tegenstander. Te laat reageren en te onzuiver plaatsen echter stonden vooralsnog treffers in de weg. Totdat J. v. d. Toorren beheerst het net wist te vinden. Dat was het teken voor R. Wertwijn, er nog iets feller tegen aan te gaan en op de rand van buitenspel staande, gaf hij de Maccabi-keeper voor de tweede maal geen schijn van kans. De gedachten gingen al weer uit naar een monster-overwinning, maar zover kwam het niet. Deels doordat met name H. Dukker weinig geluk had en zijn kogels en kopballen juist naast en over zag vliegen, deels ook door het reeds genoemde euvel van slordig plaatsen. Toch wist D. de Groot vlak voor rust met een juweel van een treffer voor 30 te zorgen. Een schot van zeker twintig meter afstand in de uiterste linkerbovenhoek. Hoewel het kort na rust door een vergissing tussen W. Meester was ook het laatste beetje weerstand gebroken. Dat C. Bollen en J. v. d. Toorren nog 31 werd, kreeg Maccabi geen been meer aan de grond. Toen één van de Maccabi-verdedigers bo vendien volkomen onnodig onhoudbaar in eigen doel kogelde, met een lage schuiver nog voor nummer vijf zorgde was al niet belangrijk meer. De spelers van het zesde hadden zekerheid. Na Ajax 4 en Ajax 5 waren zij nu ook kampioen en daarmee vanaf deze plaats gelukgewenst. W. HEISTERKAMP De laatste club-bijeenkomst in „Suisse" kenmerkte zich weder om door een gezellige en prettige sfeer. De kanshebbers op de diverse titels streden eerst nog om de ereplaatsen en daarna waren er weer de kleine „mini-partijen" om aantrekkelijke prijzen. Johan Cruyff speelde z'n laatste wedstrijd voor de competitie en behaalde na een spannend slot, ten koste van W. Meester, de volle winst, om daarmede kampioen van klasse B te worden. In afdeling C werd C. Welling door een beter moyenne kampioen en promoveert hiermee waarschijnlijk naar klasse B. In afdeling D leek het, alsof W. Steenhoven recht op het kam pioenschap zou afstevenen: dit lukte hem ook, maar gezegd moet worden, dat Timman 'n „taaie" bleek; hij eindigde met minimaal verschil op de tweede plaats. Ja, en dan ons „stiefklasje": A. In deze afdeling werd Piet Keizer, met het hoogste moyenne, kampioen. Namens wedstrijdleider K. v. d. Toorren nogmaals een dringend beroep om opgave van spelers, die een gemiddelde van minimaal 2.00 hebben. Het klaverjastoernooi is dit jaar geëindigd in een schitterende triomf van B. de Jong, die maar liefst 30 marsen behaalde en mede daardoor al zijn naaste concurrenten van zich afschudde. (De kampioen van het vorig seizoen, J. Minderhout, bleek dit jaar niet erg op dreef en eindigde op de 26e plaats.) A. v. d. Voort en L. Swart volgden, resp. op de 2e en 3e plaats. Voor de rest van de standen verwijs ik u naar elders in dit clubblad. De clubavond-commissie, die ook dit jaar weer haar taak uit stekend verstond, had een schat aan prijzen „ingeslagen". Een aantal grote bekers en standaards, alsmede leuke herinne ringen werden aan de winnaars uitgereikt door voorzitter C. la Fleur. Nogmaals onze dank en waardering jegens al diegenen, die hebben bijgedragen tot (ook hier) de bloei van het Ajax-vereni- gingsleven. CAS BOLLEN 18

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 18