amateur-jeugdvoetbal zorgen geen punt meer onnodig te verspelen, leeft bij ons allen de gerechtvaardigde hoop, dat een kampioenschap binnen ons bereik is. Tweede negental Bijna geheel volgens de traditie had ons tweede negental weer een heel slechte start. Daarvoor zijn allerlei redenen aan te voeren, in hoofdzaak wel terug te brengen op een gebrek aan training in de periode vóór de competitie. Ook het vinden van de juiste opstelling is altijd een probleem. Draait de competitie echter een paar weken, dan komt dit negental pas goed op toeren, met als resultaat in de laatste jaren, dat er toch nog een redelijke eindrangschikking uit de bus komt. Dat zit er dus dit jaar ook wel weer in, waarmede we willen zeggen, dat een ieder er op rekent, dat dit negental in de bovenste helft zal finishen. Een bijzonder groot nadeel is en blijft het, dat we nog steeds met een groot veldenprobleem sukkelen. Daarover hebben we in een vorig clubblad reeds uitgebreid verteld. Ons eerste negental speelt op het OVVO-veld, het tweede negental heeft onderdak bij HCTIW gevonden. Wanneer men nu weet, dat er slechts één trainingsavond is bij OVVO op woensdagavond dan ziet men terstond, dat er nog heel veel mis is. Maar ja, wie brengt hier de oplossing? Wij zelf weten het ook niet meer. Wanneer we het dan nog even over iets anders mogen hebben, willen we graag de aandacht vestigen op de Haarlemse Honk- balweek, die voor de deur staat en wel van 20 tot en met 28 juli. Nederland, Italië, Nederlandse Antillen en de Sullivans zullen elkaar hier strijd leveren en hopelijk op een niveau, zoals we dat in ons land nog niet kennen. Wie dus honkbal van de aller beste kwaliteit wil zien, moet beslist niet de kans verzuimen hier één of twee wedstrijden te gaan zien. Hij zal er bepaald geen spijt van hebben. DE HONKBALCOMMISSIE Reeds in ons vorige clubblad heeft u uitvoerig de successen van onze amateurelftallen kunnen lezen, ik zal u deze dan ook niet nogmaals noemen. Toch zou ik onvolledig zijn als ik niet via ons orgaan spelers, trainers en leiders zou feliciteren met hun suc cessen en hen hartelijk danken voor hetgeen zij voor Ajax heb ben gedaan. Als besluit van het seizoen werd een kampioensfeestavond ge houden, hetgeen in de ware zin van het woord een feestavond was, niet alleen wat betreft de enorme opkomst, maar zeker ook door de geweldige stemming. Een hoogtepunt op dit feest was ongetwijfeld het overhandigen van een cadeau aan trainer Bob Haarms door Engel van der Stoel, namens alle amateurspelers, als dank voor de enorme in zet van deze trainer. Ondergetekende werd samen met zijn vrouw in de bloemen ge zet en mochten wij een fraai cadeau van de heer Schoevaart namens amateur- en jeugdcommissie in ontvangst nemen, waar voor nogmaals onze hartelijke dank. Als voetbal-finale werd deelgenomen aan het toernooi van Patro Eisden te België, waarover u in dit orgaan een verslag vindt van de hand van de heer Schoevaart. Van het jeugdfront valt dit seizoen de kracht van al onze B- juniores op, niet alleen B1, maar B2, B3 en B6 eindigden als no. 1. B4 werd door een beslissingswedstrijd tegen DCG 2 van de titel afgehouden. Wat de A-juniores betreft, is het uiteindelijke resultaat van ons top-jeugdelftal, A1, teleurstellend. Volendam haalde ons, on danks een fikse achterstand toch nog in. In de beslissende wed strijd tegen deze club werd, voor een talrijk publiek, met 10 verdiend verloren, al hebben we in de eerste helft kansen gehad om de wedstrijd in óns voordeel te beslissen. Het heeft niet zo mogen zijn. Volendam, gefeliciteerd en veel succes in Zeist, waar zij zullen trachten de beker die wij vorig jaar wonnen, nl. „jeugd kampioen van Nederland" te veroveren. Toch g^ldt ook hier, evenals bij de Ajax 3 seniores, dat tweede worden in zo'n grote afdeling met 13 clubs geen schande is. (Onze eisen zijn nu eenmaal hoog gesteld, soms wellicht iets te hoog.) Jongens, alsnog een compliment. Tot besluit ging het elftal naar Bremen in Duitsland voor deel name aan een sterk bezet jeugdtoernooi. Tot onze grote vreugde werd hier een eerste plaats behaald en dat in een toernooi met een dergelijke opkomst! In de finale werd van het Londense Chelsea gewonnen met 21. Als schaduw over dit succes viel echter de dubbele beenbreuk van Rob Vredenbregt (een spoedig herstel gewenst, Rob) en de ernstige blessure van Wim Klaas- sen (die gelukkig al weer hersteld is). De A2, dit seizoen een goede middenmoter, behaalde een fraaie tweede plaats in het jeugdtoernooi van de Sportvereniging De Bataven in Nijmegen. Met 10 werd echter in de finale van NEC verloren. De A3 was dit seizoen het zorgen-elftal van de commissie, vooral na de herindeling waren zij niet opgewassen tegen de A1-ploegen van De Spartaan en DWV. Volgend jaar beter! Van de B-elftallen alleen maar vreugde, niet alleen vanwege de kampioenschappen, maar vooral ook vanwege de kwaliteit van de spelers. De B1 veroverde een fraaie tweede plaats in het Spartaan-toernooi. En van de andere B-elftallen vooral nog een compliment voor B6, welk elftal dit jaar precies 200 doelpunten scoorde! Onze C-jeugd is na een herindeling niet aan een eerste plaats toegekomen. Wel behaalde o.a. de C1 tegen kampioen DCG goede resultaten en na afloop van de competitie werd in diverse 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 13