uit de honkbalhoek ajax zesde op ranglijst in europa Slechts een 40 overwinning van de Spurs op Go Ahead of omgekeerd zou ons nu nog van de eerste plaats kunnen ver dringen. Dit gebeurde echter niet; Go Ahead won met 20, zo dat wij in de finale zaten. En die eindstrijd ging tegen Crystal Palace. In de Feijenoord- kuip, met zeer veel publiek, was dit voor onze jeugdploeg iets bijzonders; een ieder was zeer verheugd dat we de finaleplaats gehaald hadden. Het is een boeiende strijd geworden, welke na de normale speeltijd vanwege 00 met 2 x 7,5 minuut moest worden ver lengd. Beide partijen speelden uitstekend voetbal, doch lieten diverse kansen liggen. Over het geheel genomen waren de Engel sen iets beter; men speelde directer en met meer overleg. De snelheid was groter en waar er bij onze jongens waren die ken nelijk in de voorgaande wedstrijden wat teveel gegeven hadden, ging ook het uithoudingsvermogen een woordje meespreken. Helaas, reeds in het begin van de eerste verlenging viel de be slissing. Onze verdediging, die tot nu toe werkelijk geen kans had weggegeven, tastte mis, de keeper incluis en tegen het felle schot was geen verweer, 01. Zo bleef het ook. Niettemin was de tweede prijs een zeer verdienstelijk resultaat. De volgende spelers namen deel: Hoogenboom, Happé, Haan, Krol, Oldenziel, Heijneman, Tjepkema, Van Wensveen, De Ko ning, Wels, Bockel, Klaassen, Veeken, Brevoort en Visser. Mag ik dan besluiten met u dank te zeggen voor de belang stelling welke u de afgelopen maanden voor deze regelen had en gaarne de wens uitsprekend dat u verder een heel prettige va kantie zult hebben, waarbij hopelijk de weersgoden ons allen gunstig gezind zijn. Tot over enkele weken SECCO Voor de eerste maal in de geschiedenis heeft France Football" een Europese ranglijst van topclubs gepubliceerd. Wij nemen daarop een prachtige plaats in met 31 punten. Met trots kunnen wij zeggen, dat het voor de eerste maal is, dat een Nederlandse voetbalvereniging zo hoog genoteerd staat. Ter uwer oriëntering geven wij hieronder een opsomming van de eerste tien, met het aantal toegekende punten. 1. Benfica (Portugal) en Milan AC (Italië) 38 3. Celtic (Schotland) 35 4. St. Etienne (Frankrijk) 34 5. Manchester United (Engeland) 33 6. Ajax (Nederland) 31 7. Real Madrid (Spanje) en FC Zürich (Zwitserland) 27 9. Glasgow Rangers (Schotland) 25 10. FC Nürnberg (West-Duitsland) 24 We kunnen tot nu toe van een redelijk goed seizoen voor onze honkballers spreken. Weliswaar staat op het moment, dat we dit schrijven (eind juni) geen van beide teams bovenaan, doch van het tweede negental had niemand dit verwacht, terwijl onze hoofdploeg de kans om kampioen te worden nog geheel in eigen hand heeft. Het had nog veel beter kunnen zijn, doch twee on verwachte nederlagen tegen veel zwakkere ploegen hebben hopelijk tijdelijk de eerste plaats gekost. We zijn er allen van overtuigd, dat de nederlagen tegen Thamen en HCTIW onnodig werden geleden, maar het is nu eenmaal zo: als je alles van tevoren weet, doe je het anders. Voor het eerste negental beschikken we dit seizoen slechts over één werper, het geen natuurlijk erg riskant is. Ziekte, blessures, een minder goede vorm enz. kunnen het nodig maken, op een tweede werper terug te grijpen. Het was om die reden, dat coach Ruben Leys- ner zijn echte werper Ben Richardson een plaats in het verre veld toewees om met de enthousiaste Fred Borgman als pitcher te experimenteren. In de eerste wedstrijd, die verloren ging (tegen Thamen), deed Borgman het zeer naar behoren, want er werd met slechts 10 verloren. Het was hier dus meer de slag- ploeg, die ons in de steek liet, dan de verdediging. Voor het falen van de slagploeg waren ook wel redelijke excuses aan te voeren, want op het kleine veld van Thamen werd elke bal, die in het verre veld werd geslagen, omgezet in een vang- bal. Daar de wind bovendien sterk tegen was, kwamen onze spelers ook niet aan een homerun toe. Het was dus volkomen verantwoord Borgman ook tegen HCTIW op de werpheuvel te zetten, maar Fred, die pas een griepje ach ter de rug had, deed het nu helaas lang zo goed niet en toen nog in de eerste inning Ben Richardson op de plaat werd gezet, was de achterstand eigenlijk reeds te groot geworden. Na deze tweede nederlaag zag het er voor Ajax eigenlijk niet zo best uit, want op dat moment ging Giants Diemen (het vroegere VVGA) ongeslagen aan de kop. In de wedstrijd AjaxGiants Diemen streed ons negental dus voor zijn laatste kans, die ech ter ten volle werd uitgebuit. Want al waren de cijfers, waarmede gewonnen werd (52), aan de bescheiden kant, we waren de gehele wedstrijd toch wel veel en veel sterker. Die overwinning bracht ons dus op slechts twee punten afstand van Giants Diemen en met de uitwedstrijd tegen deze tegenstander nog voor de boeg, heeft Ajax dus zijn kansen nog geheel in eigen hand. Het programma van Ajax lijkt zelfs iets gemakkelijker te zijn dan dat van de concurrent, omdat deze nog twee keer tegen RAP moet uitkomen. Dit RAP heeft een eigenaardige ploeg, die af en toe zeer slecht honkbal laat zien, maar dan opeens weer met een uitschieter voor de dag komt. Misschien dat RAP tegen Giants Diemen zo'n uitschieter vertoont. Het is voor Ajax natuurlijk uitermate belangrijk om kampioen te worden, omdat dit de enige weg is om weer in de hoofdklasse terug te keren. Een kampioenschap is nog slechts een stap op de goede weg, omdat beide eerste klasse-kampioenen om één plaats in de hoogste afdeling tegen elkaar moeten spelen. Het zou om nóg een reden wel aantrekkelijk zijn om kampioen te worden, want naar het zich laat aanzien, zal Feijenoord de an dere kampioen worden. Stelt u zich dat eens voor! Geen voetbalduel AjaxFeijenoord om het kampioenschap van Nederland, maar een tweestrijd tus sen Ajax en Feijenoord om een plaats in de honkbal-hoofdklasse! Zo ver zijn we dus nog niet, maar wanneer onze spelers er voor 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 12