wel en wee van ajax-b Café „Populair" ajacied 's Avonds de bekende filmserie over de Wereldkampioenschap pen, speciaal wat de wedstrijden van Duitsland betreft. Dinsdags bezichtiging van de stad alsmede van de grootste fabriek in Duitsland, de BASF (Badische Analine und Soda Fabrik). Ongelooflijk groot complex, 6,5 bij 3,5 km. Er werken 47.000 personen. Woensdags de finaledag, waarin wij de spits moesten afbijten. We deden het in deze wedstrijd zeer goed. Wonnen met 30 van Borussia Münchengladbach en daarmede de 7e prijs, 's Middags werd ons in een extra-prijsuitreiking door de voor zitter, Herr Schafers, de Sandreuter Pokal overhandigd, voor de ploeg die de beste algemene indruk achterliet, nl. niet alleen wat betreft voetbalspel, maar ook houding in het veld, buiten het veld, in de kleedkamers, bij het eten enz. Met andere woor den: we waren de gezelligste ploeg met de leukste leiders! Hierna werd de terugreis aanvaard. Ook deze verliep naar wens en om 11 uur 's avonds kwamen we in Amsterdam CS aan, welkom geheten door alle vaders, moeders e.a., alsmede de heren Kraan en Boering. Resumé: we hebben een fantastische trip gehad en danken vanaf deze plaats nogeens de vereniging Ludwigshafen voor de uitnodiging. In het bijzonder een woord van dank aan onze begeleider, Herr Seppl Rahm. Voor hem was niets te veel en hij stond altijd voor ons klaar. Mede namens de heren Fleijsman en Grijzenhout een woord van dank en lof voor de 15 jongens. Het was reusachtig. Politie-agent hebben we niet hoeven spe len, kortom het waren vijf enorm fijne dagen. Houden ons aan bevolen voor het volgend jaar. C. C. KAMLAG De Amsterdammer Jacob Sweering, verwoed Ajax-lid, arbitreer- de onlangs tijdens het driebandenkampioenschap in de Flevo- zaal in 't hartje van de Feijenoord-stad de partij Michielsen Teegelaar. De heer Sweering had het steeds maar bij het af roepen van de score over de heer Michelsen. Dat ging een poosje goed, totdat iemand uit het publiek in onvervalst Rotter dams riep: ,,Hé, lelijke Ajacied Jacob Sweering werd er niet door van zijn stuk gebracht. Hij bleef tot het einde toe in het meervoud „reclame" maken voor trainer Michels. We weten niet of het daardoor kwam, dat de Rotterdammer Bert Teegelaar zo dik van Michielsen verloor (Uit de Pers) Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 De voorlaatste wedstrijd van dit seizoen lag in Leeuwarden, nl. de ontmoeting tegen Cambuur B. Een vrij goede ontmoeting, welke echter werd ontsierd door enkele minder prettige momenten. De eerste helft verliep niet vlot, mede door de vaak voor ons nadelige beslissingen van de scheidsrechter. Daardoor geraakten enkelen onzer spelers lichtelijk geïrriteerd. We zagen toch nog kans vóór de thee op 01 te komen door een goal van Jan de Koning. In het tweede gedeelte leek het er op, dat we onze voorsprong zouden kunnen handhaven, doch helaas voor ons maakte Cam buur gelijk. Het laatste half uur speelden we bovendien nog met 10 man; enkele opmerkingen tegen de scheidsrechter door Arie v. d. Eijden, deden de „ref" besluiten onze man van het veld te sturen. De hierdoor ontstane numerieke minderheid was voor onze ploeg echter niet zo'n probleem: doordat Cambuur sterk ging opdringen en daardoor meer risico nam, kwamen er zelfs nog goede scoringskansen voor onze voorhoede. Deze werden echter niet benut, zodat het 11 bleef. Tot besluit dan tegen kampioen ADO B in het Zuiderpark. Wel, onze jongens waren er op gebrand, juist hier een goed resultaat te boeken. Dat is hun gelukt, het werd een 31 overwinning. In de eerste helft was het Theo Buys, die uit een prachtige pass van Ton van Wijk na een goede combinatie met John van Wensveen scoorde. Na de hervatting werd de voorsprong snel vergroot: een goed door Krol ingeleide aanval deed de bal via Arie Haan en Van Wensveen bij de goed mee opgekomen Joop Heyneman belan den, een fraaie voorzet volgde, waaruit Ton van Wijk inkopte. Onze ploeg bleef de toon aangeven en uit dit overwicht scoorde Ruud Suurendonk no. 3. Hierna volgde er enige verslapping; men voelde zich reeds over winnaar. Weinig geconcentreerd en nonchalant werd er verder gespeeld. Hierdoor kreeg ADO gelegenheid via een strafschop de eer te redden. Toen beseften onze spelers pas, dat de zege nog niet „binnen" was en ze gooiden er weer een schepje op. Het ADO-offensief werd een halt toegeroepen, waarmede de 31 werd geconsolideerd. Zij deden mee: Stuy, Suurendonk, Krol, Bruinewoud, Heyne- mann, Haan, De Haan, De Koning, Buys, Van Wensveen en Van Wijk. Door dit resultaat bereikte ons B-elftal de derde plaats in de eindstand van deze competitie 1967-1968, hetgeen gezien de matige start een verheugend succes genoemd mag wor den. In de tweede helft van het seizoen werden slechts 7 punten verloren we kunnen zeker tevreden zijn. Hadden we in het begin maar minder punten verspeeld; we zouden zeker intens in de strijd om de eerste plaats betrokken zijn geworden. Nu kwamen we op een achterstand van 8 punten met no. 1 (ADO B), dat toch aan ons in totaal 3 punten kwijt raakte. FEIJENOORD TOERNOOI Dit jaar namen wij ook weer deel aan het internationale jeugd- toernooi van Feijenoord. We kunnen terugzien op bijzonder goede resultaten: in de finale en eerst na verlenging moesten wij het hoofd buigen (10) tegen het sterke Engelse Crystal Palace. 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 10