wel en weevan ajax-b Bouwmeester Gerrand De vrije zaterdagmiddag van 9 maart jl. werd benut voor het spelen van een friendly-game tegen RCH te Heemstede. De gastheren verschenen met 8 eerste-elftalspelers en slechts 3 uit hun B-ploeg. Aldus een behoorlijke tegenstander. Het is een wedstrijd geworden van sterke verdedigingen, met onzerzijds verder goed veldspel doch slechte afwerking der aan vallen. Doelman Wim de Wit heeft vele malen prima reddingen verricht bij gevaarlijke aanvallen, die o.a. werden geleid door Jan Franszen. Nadat Theo Buys eenmaal een bijzonder goede kans had gehad om ons een voorsprong te geven, was het de zojuist genoemde Franszen, die zijn collega De Goede de ge legenheid bood na de rust op fraaie wijze in te schieten, zodat de Haarlemmers uiteindelijk door een 10 zege de winst thuis hielden. Op 6 maart: HEERENVEEN B—AJAX B Een thuiselftal van weinig kwaliteit. Men deed zijn best, enkele spelers vulden hun tekort aan techniek aan door wat té hard spel, doch in het algemeen was er bij onze gastheren niets opwindends te constateren. Ajax speelde goed voetbal. Het eerste kwartier zelfs heel goed. We kwamen dan ook al spoedig op 01 te staan door een kopbal van Van Wijk uit een door Theo Buys genomen corner. iHerna werd ook ons spel beduidend minder. Men meende dat het deze dag wel héél gemakkelijk zou gaan en een ieder speelde voor zichzelf. Combinaties bleven Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 uit. De score opvoeren was er niet bij en er kwamen hierdoor zelfs enige gevaarlijke momenten voor het Ajax-doel. Na in de pauze over het een en ander een hartig woordje te hebben gesproken, gaf de tweede helft een ander beeld te zien. In een hoger tempo en weer voluit combinerend, lag al spoedig no. 2 achter de Friese doelman. De maker was Arie Haan, die een door Johnny van Wensveen ingeschoten bal, welke echter van de lat terugketste, alsnog in het vijandelijke doel plaatste. Daarna scoorde Jan Koning uit een goede pass van Arie Haan no. 3 en hoewel het aantal scoringskansen verder nog zeer ruim was, bleef het bij 30, doordat óf de ballen rakelings naast resp. over het doel vlogen, óf door de Heerenveen-keeper keurig werden gestopt. Deelnemers aan Ajax-zijde in deze ontmoeting: Stuy, v. Eijden, Krol, Bruinewoud, De Haan, Haan, Van Wensveen, Koning, Suurendonk, Buys, Van Wijk. AJAX B—TWENTE B 2—0 Ook deze wedstrijd leverde ons B-elftal een overwinning op. Vanaf het begin nam Ajax het initiatief in handen en behoudens een korte tijd in de eerste helft, hebben we dit tot het einde toe weten vol te houden. Goed vanuit de verdediging opbouwend, kwamen er fraaie aan vallen tot stand, die echter voorlopig nog geen resultaat hadden. Uit een schitterende combinatie tussen Jan Koning en Arie Haan wist laatstgenoemde met een goed schot Ajax de leiding te geven. Twente trachtte de bakens te verzetten, doch hun spel was te doorzichtig en te traag om het onze verdediging moeilijk te maken. Die verdediging werkte uitstekend. Het middenveld was goed bezet, zodat steeds tijdig kon worden ingegrepen. Zodra onze ploeg in balbezit kwam, werd er onmiddellijk door een goede opbouw getracht tot aanvallen te komen. Nog vóór de rust scoorde Jan Koning 20 uit een fraaie pass van Ton van Wijk. Een mooi doelpunt. In de tweede helft hielden wij het spel ook in handen. Daarbij werd wel getracht de score nog op te voeren, doch onnauw keurig schieten en goed verdedigen van de tegenpartij beletten zulks. Ook Twente kreeg bij onze defensie geen kans, zodat het bij 20 bleef. De opstelling was: Stuy, v. Eijden, Krol, Bruinewoud, Heijneman, Haan, De Haan, Koning, Buys, Van Wensveen en Van Wijk. 30 maart: AJAX BDWS B 1—0 Evenals ten aanzien van de destijds gespeelde uitwedstrijd, verwachtten we ook nu weer een moeilijke ontmoeting. Immers een wedstrijd tegen een stadgenoot is altijd iets anders en daarom moeilijker, gezien de rivaliteit die er gewoonlijk pleegt te heersen. Ook vandaag waren de doelpunten duur (uitwedstrijd 00). De defensies beheersten de strijd en kansen deden zich nauwelijks voor. Wel waren er zo nu en dan voor de doelen kritieke om standigheden. Zo zagen we eenmaal doelman Stuy gelukkig redding brengen en ook Krol de bal vanaf de doellijn retourne ren. Aan de andere kant vloog een hard schot van Buys via de lat over en een andere maal miste dezelfde speler voor open doel. De wedstrijd kenmerkte zich verder door hard spel, vooral van DWS-zijde, waartegen enkele van onze spelers niet waren op gewassen en dit tevens een beletsel vormde om goed voetbal te spelen. De tijd was al een aardig eind verstreken en we dachten reeds aan wederom een gelijk spel, toen de opkomende rechtsachter 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 8