De AJAX-RIDDERS 1968 Staande v.l.n.r.: E. H. van Tuijl, M. Brink, G. Jurgens, A. F. Strikkers, H. Harinck, F. C. Molema, M. Roos, B. J. Vogel, H. J. Verlee en J. P. J. Blijboom. Zittend: J. P. H. B. Thiry, H. Thijssen en C. W. F. Timman. Op stoel: A. J. M. Pelser en J. R. Levy, de alleroudste AJACIEDEN (60 jaar lid). diverse landen zal straks bewijzen heel wat interessanter te zijn. Laat ons hopen dat de voorloper hiervan, waaraan ook Ajax dit jaar deelneemt, zal slagen. AjaxSparta. De Rotterdammers hebben ook dit jaar, zij het geen topploeg, toch nog altijd een elftal van formaat. Door hun vierde plaats ten tijde waarop de KNVB de teams voor de Europese topcompetitie moest aanwijzen, komen zij voor deel name daaraan niet in aanmerking. Zij zouden echter qua hun huidige spel, beslist óók een goede Nederlandse vertegenwoor diging zijn geweest. De bewoners van Het Kasteel, die dit jaar 80 jaar bestaan waarmede nog wel onze gelukwensen langs deze weg; ons bestuur deed zulks reeds op andere wijze hebben beslist een hardheid en een fighters-mentaliteit die bij internationale ontmoetingen van grote waarde is. Daar stonden we dan op Tweede Paasdag volledig aangetreden d.w.z. met Bals, Suurbier, Pronk, Vasovic, Van Duivenbode, Groot, Muller, Swart, Cruijff, Nuninga en Keizer voor de af trap. Het werd een boeiend duel, waarbij Keizer ons voor de rust een 10 voorsprong gaf, welke in de tweede helft door Nuninga en Henk Groot (penalty, uitstekend genomen) tot 30 werd opgevoerd. Door een goed spelend Ajax, zoals algemeen het oordeel was. Misschien als kijkspel niet zo briljant, doch wel zeer verstandig gespeeld. En daar komt het in deze laatste fase van de strijd wel op aan. Het verschil is immers slechts één punt 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 3