kroniek Restaurant r\r l/l III )r K U We zouden ditmaal eens willen beginnen bij de jeugd. En terecht menen we, want was het niet uit het gebied van de B-juniores, dat de eerste Ajax-kampioenen zich meldden. De vorige keer konden wij in het onderschrift bij een foto van de juniores B1 nog net gewag maken van hun ere-metaal; kort daarop meldden zich uit deze sector nog meer teams die de titel veroverden, een story waarover u elders in deze uitgave meer gegevens krijgt. Allen, namens geheel Ajax, hartelijk gefeliciteerd, waarin wij gaarne ook de Jeugdcommissie en trainer(s) betrekken. Bij de A-juniores ging het dit jaar niet zó vlot; over het juiste daarvan hoort u later. De resultaten bij de seniores geven dit seizoen reden tot grote voldoening. Spijtig was het dat Ajax 3 door een geheel onnodig gelijkspel tegen AFC 2 de kans uit handen gaf. Wel werd weder om van koploper Volendam (intussen kampioen, waarmede onze gelukwensen) gewonnen (20); ook de wedstrijd bij de wijd- broeken thuis eindigde in ons voordeel (01). Doch aangezien Volendam over het geheel genomen minder verlies had en vooral in de laatste wedstrijden niet faalde, kwamen wij net dat ene punt te kort, dat aanleiding had kunnen zijn tot een spelen van een beslissingswedstrijd. Niettemin onze complimenten met die tweede plaats. Ajax 4, Ajax 5 en Ajax 6 legden allen beslag op de eerste plaats in hun afdelingen. Geweldig! Onze hartelijke felicitaties ook aan de elftalcommissie, met een extra gelukwens aan de ijverige secretaris Wim Schoevaart. En dank aan deze laatste als uw trouwe informateur aangaande de verrichtingen der ama teur-elftallen. Ook een ere-saluut aan trainer Bob Haarms. Dit is voor hem wel een zeer geslaagd seizoen. Maar we weten ook, dat dat niet zo maar zonder meer gekomen is. Daar is heel, heel hard aan gewerkt. Met bijzonder veel enthousiasme, in welk laatste voor al trainer en spelers elkaar zo goed vonden. Bob, we vinden het bijzonder leuk voor je! Op 24 mei a.s. zal het bestuur de senior-amateurs e.a. een gezellig avondje aanbieden, zulks in verband met de goede pres taties in het afgelopen seizoen. Komen we, terugschakelend, bij Ajax-B. Daarover schrijft „Sec- co" weer het een en ander. U wilt weten wie Secco is? Ach, u kent hem zelfs zeer goed, maar hij wil nu eenmaal incognito Voor een goed diner of j 11 1 v/ 1 1 belegd broodje Salades Rembrandtsplein 7 Croquetten Tel. 62690 enz. blijven. Laat hem Als hij maar aardig schrijft. En dat doet-ie. Buiten zijn verslagen vallen nog Cambuur-uit (00) alsmede het grote succes, ADO-uit (13). Al-met-al een goed herstel van de B-ers in de tweede helft van deze competitie, waardoor in ieder geval de vierde of misschien nog wel de derde plaats bereikt kan worden. Laten we niet vergeten ADO nog onze gelukwensen met het behaalde kampioenschap aan te bieden. En dan het eerste elftal. Konden we de vorige keer in de PS van onze Kroniek nog juist melding maken van de gelijke stand met Feijenoord, nl. 27 wedstrijden en 44 punten, nadien moesten de Rotterdammers in Groningen bij GVAV een punt laten (00). Dat was op dezelfde zondag dat Bals c.s. de allesbehalve ge makkelijke strijd in Delft hadden te strijden tegen Xerxes-DHC. Om even een indruk te geven van de stemming vooraf: de gast heren waren in de tweede helft van deze competitie tien maal achtereen ongeslagen gebleven. Financier Hoogenboom had voor alle spelers een staand klokje laten maken met als inscriptie: Xerxes-DHC Proficiat. 2e ronde seizoen '67-'68 10 x ongeslagen en toen 31-3-1968 kwam Ajax. Ja, en toen kwam Ajax. Tegen deze geladen Delftse ploeg. Met hun doelman Treijtel in topvorm. Maar wat te zeggen van onze captain Ger Bals. Men moet wel wat van het vak afweten om te kunnen beoordelen wat het betekent in een ontmoeting als deze een strafschop te stoppen. En dat presteerde Bals. Geweldig. Van zóveel belang is dit ongetwijfeld op het eindresultaat (01 door Henk Groot) geweest, dat wij het eens kunnen zijn met de uitspraak: ,,lk was er nog niet zo zeker van geweest dat de winst naar Amsterdam zou zijn gegaan, indien Dorjee de straf schop had benut." Eén punt vóór op Feijenoord nu. En nog zes wedstrijden Op 7 april jl. kon voetbalminnend Nederland „genieten" van (of zich verdrieten over) de interland tegen de Belgen in het Olym pisch Stadion te Amsterdam. Nu, we weten het alweer: een reuze flop. Natuurlijk! Hoe men van KNVB-zijde, of wie anders ook, kan besluiten nu, aan het einde van het seizoen, nog vriendschappelijke interlandwedstrij den te organiseren, is een raadsel. Eén en ander is weer niet anders te zien als zijnde voortgekomen uit puur amateuristische gedachten. Zo'n wedstrijd is volkomen zinloos, heeft beslist geen enkel nut, terwijl op deze wijze wel heel lichtzinnig wordt om gesprongen met de belangen van clubs als Ajax en Feijenoord, die tezamen voor maar liefst twee-derde van het aantal spelers moeten zorgen, en beide in nog zo'n heftige eindstrijd gewikkeld zijn, dat in beide kampen met betrekking tot het spelersmate riaal dagelijks wordt gewikt en gewogen. Dat voor de Polen de wedstrijd tegen Nederland misschien wél interessant is, kan als begrijpelijk worden aangemerkt; deze gastheren zijn juist uit hun winterslaap gewekt en beginnen dus weerMaar dacht u dat b.v. de Schotten, waarvan de meeste spelers een nog zwaarder seizoen achter de rug hebben dan in Nederland het geval is, nu eens fris-van-de-lever tegen Nederland zullen spelen? Tijdens hun vakantietrip: doing Europe? Nogmaals: onzinnig! De bijeenkomst in Zürich, waarover meer in het artikel van onze voorzitter, heeft duidelijk doen uitkomen, dat de tijd, dat een vriendschappelijke interland als een voetbalevenement van de eerste rang werd beschouwd, verléden tijd is. Dat kan ook echt niet meer. Een Europese competitie tussen de topclubs der 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 2