kampioenen seizoen 1967/68 Café „Populair" AJAX' EERSTEPupillenelftal seizoen 1967—1968, met hun leider: KAREL KAMLAG. Wie van hen zal AJAX 1 halen Misschien wel allemaal AMATEUR SENIORENVOETBAL Ajax 4 - spelers: F. Grootenboer (captain), P. Sies, R. Ruisen- daal, G. J. de Rooy, G. Melchers, J. Klein, W. Gerritsen, W. v. Laar, H. v. Breevoort, J. Fleur, W. de Ridder, H. Mesman, J. de Bruin, D. Fiene en H. v. d. Meyden. Ajax 5 - spelers: C. Harms (captain), D. Schalm, H. Kreuger, R. Rein, L. van Wijk, Th. v. Haarlem, F. Andriese, W. Heister kamp, H. Rodenburg, R. Meyer, R. Lissauer, A. Post, B. v. Leeuwen en Chr. Knipmeyer. Ajax 6 - spelers: D. v. d. Berg (captain), C. Post, W. Meester, A. Cohen, Ph. v. d. Valk, H. Dukker, D. de Groot, J. v. d. Toor- ren, A. Spanjaard, R. Theunisse, R. Wertwijn, W. Deegen, G. Wesseling, R. Mortel en C. Bollen. Allen van harte gefeliciteerd! Dit seizoen eervolle tweede op 1 punt na Volendam 3: Ajax 3 - spelers: E. v. d.Stoel (captain), A. Slager, L. Blitz, T. Boogaard, D. Tjepkema, R. Grootenboer, R. ter Beek, J. de Vries, E. Fokke, G. Splinter, H. de Vos, D. Fiene, H. v. d. Meyden en W. de Ridder. ZOEKLICHT OP ONZE PUPILLEN AFDELING Wie nu precies weten wil hoe bij Ajax de pupillen-afdeling reilt en zeilt, kan dit aan de weet komen bij de heer C. C. Kamlag, want hij is sinds acht jaar de man, die deze Ajax-benjamins onder zijn hoede heeft. De pupillen-afdeling van Ajax telt circa 50 spelers, d.w.z. jongens tussen de tien en twaalf jaar. Aan de competitie wordt met vier elftallen deelgenomen. Dat alles regelt de heer Kamlag. Uit ervaring weet ik, dat er heel wat voor komt kijken om week in week uit vier elftallen zaterdagochtend op de been te brengen, 's Woensdagsmiddags worden ze getraind op één van onze velden achter het Ajax-stadion. Dan ziet men hem in een trai ningspak over het veld draven aan het hoofd van een „horde" klein-goed. Eerst wat veldgymnastiek en conditie-oefeningen en dan het beroemde partijtje, dat voor deze knapen het hoogte punt van de middag vormt. s Zaterdagsochtends wordt in competitieverband gespeeld. Twee wedstrijden „uit" en twee „thuis". De heer Kamlag wordt dan geassisteerd door twee leden van de Jeugdcommissie, de heren Tak en Helman. Tegen twaalf uur wordt in de kantine van de heer Breuker de balans van zo'n zaterdagochtend opge maakt. Bijvoorbeeld 37 doelpunten vóór en 1 tegen is de nor maalste zaak ter wereld. Aan goals geen gebrek dus. Toch verbaast Karei er zich wel eens over, dat zovéél donateurs en leiders en vooral veel oud-voetballers bij Ajax zo weinig blijk van hun belangstelling geven. Het jeugdvoetbal is van groot belang, want de grootste voetballers heeft Ajax altijd nog uit zijn eigen jeugd voortgebracht. Deze jeugd begint bij de pupil len. Veel mensen, die zich op hun borst kloppen Ajacied te zijn, zijn dit alleen maar zondagmiddag om twee uur bij het eerste elftal. Bij het jeugdvoetbal ziet men hen over het algemeen niet zoveel. Wilt u daaraan eens denken! J. H. H. B JUNIORES Bi - spelers: C. Hoogenboom, L. Uriot, A. Janmaat, A. Kalkho- ven, L. Lakeman, R. Haanstra, T. Kamlag, S. Ruiter, R. Baas, E. Bungert en G. Kleton. B2 spelers: R. v. Dord, R. Ronday, K. Meyer, P. Zonderman, F. Petersen, Th. Groeneveld, L. Strobbe, D. H. Visser, J. Kog- gink, G. v. d. Lem en G. Leenen. B3 - spelers: W. Stuut, J. Albers, F. Haring, J. Ferron, J. v. d. Water, A. Binken, R. v. d. Schley, R. Ombre, H. Heyt, B. du Mortier, R. Boersma, A. v. d. Kint, H. Gouwswaard en A. Bles sing. B6 spelers: R. Haavekorst, F. Vermeer, A. Grift, C. v. d. Wou- de, C. Rademaker, A. Dijkstra, F. v. d. Puyl, R. v. Leeuwen, J. Reerink, C. Haagsma, J. Breed, A. de Boer, J. v. Tienen, B. Ligtvoet en R. Kramer. Specialiteit Verse en Gebakken Mosselen Reguliersbreestraat 51, tel. 231996 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 17