sjeen Waakzaam was men tegen Sparta dat juist 80 jaar bestond. En dat op een Sjakie Swart na èn Cruyff, speels als 'n jonge hond, door drie schutters werd verslagen: Keizer, Nuninga en Groot. Doch ook door het niet-versagen van héél 't team dat weerstand bood. 30 thuis dus en dat geeft dan deze burger extra moed. Wat je al zo niet beleeft man als ,,de" derby het niet doet. Ik meen die der Lage Landen. Thans geen „uitverkocht" meer waard. Want gewapend tot de tanden rijmt niet meer met ,,'s Keizers baard". AJAX 5. Na vier seizoenen eindelijk weer terug naar, wat vroeger jaren achtereen een traditie was KAMPIOEN Proficiat St. Pancratius, DJK en DCG en vorig jaar weer op de tweede plaats achter DJK. Dit jaar lagen de zaken wel iets eenvoudiger dan in voorgaande jaren. Over het algemeen heeft ons elftal niet zo heel sterk gespeeld. Het was vaak op het kantje af. Maar omdat er een groot aantal gelijkwaardige ploegen waren ingedeeld, snoepten de concurrenten elkaar nogal eens puntjes af. Maandag 15 april, Tweede Paasdag, moest de beslissing vallen in de wedstrijd tegen TDW-Centrum. Reeds vooruit stond vast dat het geen gemakkelijke wedstrijd zou worden, ook al hadden we aan de halve winst al voldoende. TDW-Centrum maakte na melijk nog een kans op de tweede plaats die, omdat Ajax niet kan promoveren, recht geeft op promotie. Het werd een matig duel met nu en dan wat te hard voetbal. Scheidsrechter Holzman hield de touwtjes echter strak in han den. Halverwege de eerste helft viel het eerste en zoals later zou blijken beslissende doelpunt van de wedstrijd. Uit een voorzet van rechts kopte Lissauer de bal onhoudbaar voor de TDW- goalie tegen de touwen. Hoewel er voor Ajax daarna nog ver schillende goede kansen kwamen, vielen er geen doelpunten meer. Ook niet aan de andere kant, waar de Ajax-achterhoede het eigenlijk geen minuut moeilijk heeft gehad. Na afloop werd het elftal in de kleedkamer gefeliciteerd door de heer A. Kraan namens de Amateurcommissie en door de heer Van Dijk namens de trainer B. Haarms. Dat ook de heren J. v. Praag, J. H. Westrik en W. Bruynesteyn aanwezig waren om de eerste amateurkampioen te feliciteren, werd door ieder op zeer hoge prijs gesteld. Zij hielpen het vijfde aan de titel: D. J. Schalm, J. de Bruin, H. B. Kreuger, C. Harms, R. E. Rein, F. M. Andriese, Th. v. Haar lem, W. Heisterkamp, R. Lissauer, A. J. Post, D. de Groot, G. A. Wesseling, H. L. D. Rodenburg, B. P. van Leeuwen, C. J. M. Bollen en H. van Brevoort. W. HEISTERKAMP Competitie slurpt de kracht op nu UEFA naar ons gluurt. Voor d i e spelers zou 'r een wachtstop moeten zijn zolang dit duurt. Steeds weer spelers moeten afstaan in zo'n zenuwspanningstijd (nu weer Polen, waar w' op afgaan voor 'n vriendschappelijke strijd!) Maar wie heden op de Goffert was bij 't overwinningsfeest noem ik een (bloedhete) bofferd want daar is 't „sehr sjeen" geweest. Neem alleen maar eens die slalom waarop Cruyffie heeft patent. Dan wordt wat nu heet nog „waarom" tot een zeer veelzeggend „daarom". Cruyffie is voor mij zó'n vent! Maak 'm door roofbouw geen patiënt Dat het weer danig spannen zou, dat wisten we terdege. Want GVAV'ers, vast niet lauw, betwisten elke zege. „Spil" Koeman en z'n jongens zijn bepaald niet voor de poes. Maar 'n kleine man die kreeg ze klein, hij „slalomde" weer extra fijn en bracht ons in een roes. B. S. LE Saharazondag, 21-4-'68

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 13