Saint Germain des Prés ajax 3-volendam 3 vijf-ertjes te verzetten. Aanvoerder Stoel, die een ,,Vasovic"-rol vertolkte, dirigeerde zijn troepen naar voren. Fiene toonde ook met het linkerbeen wat in zijn mars te hebben en speelde op de links buitenplaats een uitmuntende wedstrijd. Met uitstekende voor zetten, dikwijls voorafgegaan door enkele „slaloms" door de Volendam-verdediging, stichtte hij de nodige verwarring en werd daarmee, samen met zijn collega-linksbuiten van Volendam, dé uitblinker van deze wedstrijd. Achtereenvolgens kregen Splinter, De Vries en Fokke van onze linksbuiten prachtige kansen aangeboden om ons voor de rust reeds naar een voorsprong te schieten, maar deze werden, deels door het uitstekende ingrijpen van de Volendam-defensie, deels ook door té solistisch (Splinter!) te spelen, om zeep gebracht. Volendam probeerde het nu met enkele verrassende, grotendeels over links gespeelde, tegenaanvallen, die onze doelman Blitz gelegenheid gaven zijn talenten te tonen. Hij deed dat op zeer vakkundige wijze. De tweede helft begon al direct heel verrassend. Oldenziel rukte ineens op van de rand van zijn strafschopgebied, passeerde vlot achtereen vijf Volendammers, maar struikelde daarna over de zesde. Onze halfspelers durfden hierna, zonder té overmoedig te wor den, meer mee naar voren te gaan en met name Grootenboer loste enkele fraaie schoten, die hun doel maar net misten. Volendam zag het gevaar en ging hierna, met succes, de buiten- spelval hanteren. Regelmatig stond onze voorhoede nu buiten spel en via deze vrije trappen ontstonden gevaarlijke scrim mages voor ons doel. Er was iedere keer echter wel een been of hand aanwezig om erger te voorkomen en zo konden deze gevaren ook nu weer in de „voetbal-kiem" gesmoord worden. Ergerlijk was de houding, tijdens deze schermutselingen bij ons doel en óók gedurende de hele wedstrijd, van clubgrensrechter „Aaltje" Keizer, die dikwijls ten onrechte, onophoudelijk de vlag omhoog hield. Scheidsrechter Spaans, die deze wedstrijd kun dig leidde, wist gelukkig op welke grensrechter hij wél kon rekenen (v. Tuyll!) en reageerde dus niet. In de 25e minuut was het eindelijk raak! Een hoekschop, ge nomen door Fokke, kwam terecht bij Splinter, die Fiene in staat stelde het net te laten opbollen, zij het dan dat het harde schot eerst nog de paal en een Volendammer moest raken. (10) Nauwelijks twee minuten daarna, beging een van de centrum verdedigers een overtreding tegen Fokke even buiten het straf schopgebied. De directe vrije trap werd door Splinter ineens langs het muurtje in de uiterste benedenhoek geschoten en dat betekende dus 20. Volendam raakte na deze tweede Ajax- treffer volkomen van slag en aangezien Ajax het hierna wat kalmer aan deed, viel er niets bijzonders meer te memoreren. Een zeer sportieve en op een goed peil staande wedstrijd, die de vele toeschouwers, waaronder ons voltallige bestuur en trai ner Michels, stellig geboeid moet hebben. CAS BOLLEN Spelmoment uit de wedstrijd: AJAX-Amateurcombinatie tegen Corinthians F.C. uit Wales. Opstelling: Blitz T. Boogaard E. v. d. Stoel R. Oldenziel R. v. Beek D. Tjepkema R. Grootenboer E. Fokke J. de Vries G. Splinter D. Fiene Ietwat nerveus begonnen Ajax en Volendam op ons hoofdveld aan hun belangrijkste wedstrijd van dit seizoen. Immers, bij winst zouden de Volendammers met 'n comfortabele voorsprong van 3 punten en nog twee wedstrijden te spelen, hun kampioen schap prolongeren. Ajax daarentegen moest zijn kans op de titel behouden, door de twee winstpunten „binnen te slepen" om daardoor de achterstand tot één punt te reduceren. De eerste 20 minuten waren duidelijk voor Volendam. Een uit stekende verdediging en 'n prima middenveldbezetting zorgden er niet alleen voor, dat onze aanvallers niet de kans kregen gevaarlijk te worden, maar dwongen onze achterhoedespelers ook direct tot onmiddellijke waakzaamheid, tegenover de perma nent met vijf man aanvallende voorhoede van onze gasten. In deze periode onderscheidde zich vooral Tjepkema, die als een „terrier" bleef vasthouden en niet rustte, voordat de bal in zijn bezit was of door zijn toedoen bij één van zijn medespelers te recht was gekomen. Opvallend was, dat het plaatsen van beide teams slecht werd afgewerkt. Ajax begon na dit offensief der „Wijdbroeken" de bakens wat BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Care! C. Kamlag en Tom Manders Sinds het seizoen 1962-'63 is het dan eindelijk weer zover: Ajax 5 kampioen. Vier achtereenvolgende jaren was ons op de ranglijst een bescheidener plaats toebedeeld. In 1964 achter de Zwarte Schapen op de tweede plaats; in 1965 weer op de tweede plaats, maar nu achter SDW; in 1966 zelfs vierde achter 12

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 12