ehbo-ers Go Ahead BAjax B 01 Zoals altijd: een lastige wedstrijd. We speelden de gehele 90 minuten toonaangevend. Er werd zeer goed verdedigd; wat de opbouw betreft liepen de aanvalsacties via Van Duivenbode, die in deze wedstrijd op het middenveld opereerde. Na de rust vrijwel hetzelfde spelbeeld. Na 25 minuten werd door de Deventenaren de bal slecht weggewerkt, opgevangen door Joop Heyneman en van verre fraai ingeschoten (01). De gastheren kwamen nu fel opzetten, doch door rustig en kun dig verdedigen bleven we heer-en-meester. Door spelvertraging slaagden we er bovendien in de vaart uit de Go Ahead-ploeg te halen. Ajax BElinkwijk B 10 Een bescheiden zege wel weer, hoewel ons team gedurende de gehele wedstrijd door een goede opbouw, prima combinaties, kortom beheersing van het veld, sterk in de meerderheid was. Maarvoor het doel gekomen, was er geen afwerking, geen durf, geen slagvaardigheid. Men ging over het algemeen té gehaast te werk, men wilde (té snel) een voorsprong forceren. Doch de Utrechtenaren verdedigden met succes! Ons spel werd nerveuzer, hetgeen resulteerde in slecht plaatsen en gejaagd spel. Eindelijk zag Arie v. Eijden kans uit een scrim mage te scoren. Hoewel ons spel hierna beter, rustiger, werd bleef het bij 10. De opstelling was: Stuy, v. Eijden, Krol, Brui- newoud, Heijneman, Suurendonk, De Haan, Koning, Haan, Buys, Van Wijk. Ajax BHaarlem B 30 Een goede wedstrijd met onzerzijds eveneens een goede inzet. Bij de pauze was het 10 door een goal van v. Wensveen. In de tweede helft werd de score snel opgevoerd tot 30 door (wederom) Van Wensveen en Suurendonk. Uit de verschillende notities citeren we nog: er werd taktisch gespeeld, de verdediging sloot goed, de samenwerking tussen de spelers was goed, de opbouw van het spel goed verzorgd, hoewel het plaatsen nog aanzienlijk verbeterd kan worden. Bij balbezit trachtte men gezamenlijk in de aanval te komen, waar bij snelheid en verrassing aanwezig waren. Overigens lieten we toch nog té veel kansen liggen Telstar BAjax B 21 Een teleurstelling. De gehele wedstrijd een veldmeerderheid, doch (alweer) het niet benutten van de vele kansen. De eind stand stond er bij de rust al op. De eerste Telstar-treffer ontstond uit een dekkingsfout. Bij een hoekschop werd Groot (van Telstar!) geheel vrij gelaten en deze kon toen ongehinderd inkoppen (10). Hierna hebben we met hard werken en behoorlijk voetbal de bakens kunnen verzetten, hetgeen leidde tot de gelijkmaker door Theo Buys. Gezien de kwaliteit van ons spel tóén, verwachtte men ieder ogenblik ons tweede doelpunt. Doch kijk, opnieuw een dekkingsfout en we stonden met 21 achter inplaats van vóór. En volkomen tegen de verhouding, dat was nu juist zo jammer. Maar onoplettendheid bij ons, werd volkomen juist af gestraft. Verwoede pogingen in de tweede 45 minuten om tot een beter resultaat te komen, mislukten. Hoewel, zoals eerder gezegd, de kansen er wél waren. Over Ajax BVelox B schrijft W(im) H(eisterkamp) het een en ander en ik kan zijn zienswijze volkomen delen. Moge ik dan volstaan met u nog mede te delen, wie voor Ajax binnen de krijtlijnen kwamen: De Wit, v. Eijden, Krol, Suurendonk, Weij- mer, Visser, De Haan, Koning, Buys, Van Wensveen en Van Wijk. Gezien de laatste resultaten en met een blik over hetgeen de B-ploeg nog te wachten staat, zal een derde plaats binnen de mogelijkheden liggen, hetgeen over het geheel genomen niet slecht zou zijn. Natuurlijk dan moet ook bij alle komende ontmoetingen het volle pond worden binnengebracht. SECCO Ajax BVelox B 20 De wedstrijd AjaxVelox was een duel om maar weer snel te vergeten. Beide ploegen misten snelheid en raffinement en dat Ajax tenslotte met tweenul won was wel de krachtsverhou ding, maar beslist niet om over naar huis te schrijven. Wan neer met name de voorhoede attenter was geweest en wat snel ler had gereageerd, hadden de mensen van Piet Kraak (voor- héén! Red.) met een veel grotere nederlaag naar Utrecht moeten terugkeren. De rust brak met een 00 stand aan en het enige waarmee het schaarse publiek zich had kunnen vermaken, waren enkele goede acties van linksback Weymer en de vreemde capriolen van het arbitrale trio; éénmaal gaf een der grensrechters met de linkerhand doelschop en met de rechterhand corner. Na de rust een iets beter spelend Ajax, maar een nog zwakker spelend Velox, hetgeen in de twaalfde minuut een doelpunt op leverde van de beste man van het veld, rechtsbuiten J. Koning. Vervolgens zagen we weer een tovermanoeuvre van de heer Th. Arts. Eén van de Velox-spelers wilde zich laten vervangen, maar toen de invaller verscheen, werd hij er prompt weer uit gestuurd. De scheidsrechter rende over het hele veld heen om zijn grensrechter te raadplegen, daarna diens collega aan de andere kant en tenslotte A. v. d. Eyden. De uitslag van dit ,,top"-overleg was, dat de invaller toch werd toegelaten. Na ongeveer een half uur spelen, zagen we dan eindelijk toch ook nog een paar knappe aanvallen en uit één daarvan dook A. v. d. Eyden na een 1-2-combinatie alleen voor de Velox- doelman op en dat betekende 20. Plichtmatig werd er tenslotte door gevoetbald tot het laatste fluitsignaal. Ajax vond het genoeg en Velox kon zelfs geen vuistje maken om keeper De Wit te benaderen. W. H. Van de KNVB afdeling Amsterdam ontvingen wij een schrijven van de volgende inhoud: Het bondsbestuur houdt zich bezig met het probleem van het goed en efficiënt functioneren van de eerste-hulpverlening op onze sportvelden. Teneinde deze eerste-hulpverlening zonodig te verbeteren, verzoeken wij u in uw vereniging na te gaan, welke leden in het bezit zijn van een geldig EHBO-diploma en ons de namen en adressen van deze leden vóór 30 april a.s. te doen toekomen, waarna deze leden door ons benaderd zullen worden. Opgaven gaarne aan onze administrateur. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 9