wel en weevan ajax-b De opmerking misschien wel juister gezegd: AANmerking dat op de voorpagina van ons vorig clubblad AJAX-B verscheen zónder de namen van de spelers erbij, geeft ons aanleiding de foto nogmaals op te nemen en dan aan u voor te stellen: v.l.n.r. staand: v. d. Eyden, Hoogeboom, Stuy, De Haan, Heyneman, Krol en Veeken; knielend: Bruinewoud, De Koning, Van Wijk, A Haan, Van Wensveen en Suurendonk Het zij mij vergund eens wat meer over ons B-elftal te zeggen, ook wat anders dan het weinige, dat we over onze reserves heb ben vernomen, opdat u mogelijk een andere indruk van dit elftal zult krijgen. Praktisch de gehele ploeg bestond aan het begin van het seizoen uit nieuwelingen (amateurs) die, komende uit alle delen van het land (Bruinewoud uit Steenwijk, Haan uit Winschoten, Van Wijk uit Roosendaal om maar enkele voorbeelden te noemen) zich in velerlei opzicht moesten aanpassen resp. wennen; de overgang van amateurspeler naar de geheel andere „levens wijze" van het betaalde voetbal, o.a. ook ten aanzien van spel peil, c.q. speltype. Dan de wijziging van woonplaats, de „wes terse" omgeving. Kortom, we mogen vaststellen dat voor de betrokken spelers in enkele maanden zo wel het een en ander is gepasseerd. Dan hadden we natuurlijk in het begin nog de steeds gewijzigde opstellingen, nodig om alle spelers op hun diverse hoedanig heden te kunnen beoordelen. Dat alles heeft zijn invloed op de resultaten natuurlijk niet gemist. Het elftal is nu beter ingespeeld. De spelers hebben over het algemeen meer rust in hun optreden gekregen, zijn zelfverze kerder geworden. Het besef dat betaald voetbal andere eisen stelt dan amateurvoetbal, begint steeds meer door te dringen. De resultaten in de afgelopen weken getuigen daar ook van. Laten we eens kijken. 8

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 8