Ben ik goed ingelicht, dan volgt men een dergelijke gang van zaken in de andere landen eveneens. Dan verder, zoals de heer Kuiphof ook zegt, vaste competitie-zondagen, die bij het begin van het seizoen over een lange re periode worden bekend gemaakt, waar bij rekening gehouden wordt gelet op de publieke belangstelling met andere grote sportevenementen al of niet „life" dan wel via de televisie. En minder inter landwedstrijden zou ik daaraan toe willen voegen. Indien volgens de andere richtlij nen, die ook in de Sportkroniek nog wor den genoemd, de inzet van clubs en spe lers wordt vergroot, komt Europa Cup II bij ons, ook voor (en dóór) het publiek ongetwijfeld op een aanzienlijk hoger plan. De heer Kuiphof zegt tot slot: „KNVB, probeer het nog eenmaal en als het niet aanslaat, vergeet het dan verder ook maar." Ik zou zeggen: KNVB, probeer het nu niet meer (op de huidige wijze). Gooi het roer radicaal om. Kijk (vooral) naar Engeland. Maak het óók interessant, al behoeft het niet zo erg als daar, dat de Cup bijkans hoofdzaak is. En als dan de Pers vóór elke bekerzondag ook nog een duit in het zakje wil doen, wel, dan zit het er m.i. zeker in, dat we, meer dan ten aan zien van interlands, een voetbalevenement rijker geworden zijn. Alhoewel de last met de jeugd tijdens de thuiswedstrijden ik bedoel het over lopen resp. over de grasmat lopen, in mindere mate plaatsvindt, heeft het be stuur toch besloten, het gehele veld te la ten omrasteren. Deze maatregel zal niet overal waardering ondervinden; de toe passing ervan is op grond van de erva ring nu eenmaal zeer noodzakelijk geble ken. U allen is in het verleden wel iets ter ore gekomen over plannen, welke een ver bouwing van en in ons Stadion inhouden en o.m. ook een vergroting van het res taurant omvatten. In ons volgende club nieuws zullen we waarschijnlijk in staat zijn, daarover nadere mededelingen te doen, mogelijk vergezeld van een platte grond, vervaardigd door de arcihtect van ons Stadion, de heer Daan Roodenburgh. Als ik dan tenslotte nog mag vaststellen dat onze amateur-elftallen dit seizoen uit stekend voor de dag komen en de jeugd daarbij niet onderdoet (in de uitslagen lijst leest u een resultaat van 250! Hoe word je op deze wijze ooit een harde spe ler?) dan is er alle reden tot tevreden heid bij ons alweer 68-jarig bestaan (op 18 maart) met welk heugelijk feit wij als Ajacieden elkaar zij het dan zonder festiviteiten feliciteren. Mogen en dit tot besluit de laatste loodjes voor onze rood-witte kleuren mis schien wel zwaar maar niet té zwaar zijn. Het zij zo! J. VAN PRAAG Het elftal der JUNIORES A 1 optredende in de Regionale Competitie en aldaar fraai aan de leiding van Afdeling B gaat. Links: de heer v. d. WAL (leider); rechts- oefenmeester GRIJZENHOUT. De AJAX-juniores B 1, ongeslagen kampioen 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 7