kroniek AJAXFEIJENOORD. Captain BALS aan het hoofd van zijn manschappen DE topwedstrijd, waarop heel voetballievend Nederland laten we gerust zeggen: heel sportminnend Nederland na die mis tige 21e januari tot 10 maart jl. moest wachten: AjaxFeijen- oord, die big match is dan eindelijk gestreden. Met een 10 zege voor Ger Bals en zijn mannen. Na géén bijzonder fraaie wedstrijd, geen ontmoeting van 90 minuten super-voetbal, maar wel na een echt voetbalgevecht tussen twee superieure teams, waarvan het ene (Ajax) als aanvaller minstens 80 minuten de toon aangaf en Feijenoord in deze periode zich overigens bekwaam voornamelijk tot verdedigen moest beperken en in ieder geval qua aanvalsspel de grasmat niet kon sieren. Dat bleek ook uit het grote verschil in het aantal genomen hoekschoppen, waarbij het voor de Rotterdammers in de buurt van 5 lag, terwijl Ajax er zo tegen de 15 op zijn naam kreeg. De overwinning zij het bescheiden was volkomen ver diend. Daar waren vriend en vijand het zonder meer over eens. De inzet van Ajax was beter, ons spel overtrof in kwaliteit dat der Kuip-bewoners en dat het slechts bij 10 is gebleven, dankt Feijenoord, zoals reeds eerder gezegd, aan haar sterke verdedi ging (een gelijk spel zou immers gelijk aan een overwinning voor hen geweest zijn) waarbij vooral doelman Eddy Pieters Graafland uitblonk. Voor het overige nog twee dingen: in de eerste plaats spreekt men van Rotterdamse zijde in het bijzonder over het door Ruud Suurendonk gemaakte doelpunt als niet meer of minder dan een: mazzel-doelpunt. Waarom? Is het benutten van een kans geluk? Ze zullen het wel nooit kwijtraken de lieden uit de Maasstad, het kwaaltje dat „slechte verliezer" heet. Verder vonden wij „ref" Dorpmans niet sterk fluiten. Ergens in de Pers stond van een „voortreffelijk leidende Dorpmans". Nu, ten op zichte van Ajax beslist niet. Een duidelijk handsgeval o.a. voor het Feijenoord-doel, in het begin, wuifde hij weg, stond meer dere malen een wel wat té robuust spelende Kraay toe dat met name Johan Cruyff enkele keren werd „genomen". Verder had de heer D. deze middag, naar onze smaak, een slechte kijk op de voordeelregel! Spraken wij reeds van de prachtige inzet van onze spelers, dat komt het ons voor hier geen bepaalde namen te noemen, doch het elftal in zijn geheel de hulde te brengen die het toekomt en daarin uiteraard ook trainer Rinus Michels te betrekken. Na enkele „downs" in de laatste weken waarover straks nog iets meer was dit nog geen „Liverpool- of Real-stijl", doch in ieder geval weer het Ajax van grote klasse. Elders vindt u het programma afgedrukt dat ons nog wacht. Willen we de kans op de hoogste titel behouden, dan zullen die resterende ontmoetingen alle gewonnen dienen te worden en zal Feijenoord minstens eenmaal door een nederlaag of twee maal door een gelijkspel moeten struikelen om tenslotte gelijk te komen. Laten we dat niet vergeten! Doch na zondag 10 maart, nadat het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter had weerklonken, was de spanning weer teruggekeerd. Zij nog vermeld, dat burgemeester dr. Samkalden na afloop in de kleedkamer het Ajax-elftal kwam feliciteren. Zijn Rotterdam se collega bleef in de bestuurskamer De blessures die Piet Keizer en Theo van Duivenbode opliepen bleken geheel anders te liggen dan tijdens de wedstrijd werd vermoed. Met angst en vrees constateerde men dat Piet zich in de tweede helft door Ruud Suurendonk moest laten vervangen wegens een hoofdblessure, waarbij de aanwezigheid van een hersenschudding niet werd uitgesloten. Achteraf viel alles ge lukkig geweldig mee en kon Keizer tegen PSV alweer mee spelen. Anders is het met Theo. Hoewel behoorlijk gebles seerd, kon hij na medische behandeling, zij het moeilijk, de wedstrijd toch uitspelen. Daarna constateerde men echter een gescheurde enkelband, die hem zeker enkele weken zal uit schakelen. Een schaduw over deze fraaie sportmiddag (machtig zo'n prop vol Stadion) bracht het plotseling overlijden van ons commissie lid, de heer K. Bakker. Ter informatie voor degenen die hem als zodanig niet kennen, zij medegedeeld, dat wijlen de heer Bakker deel uitmaakte van de zgn. (pas opgerichte) Controle commissie, zulks ter assistentie van onze penningmeester bij het controleren der plaatsbewijzen. De overledene had deze zondag zijn taak enkele uren bij de Marathon-tribune vervuld. Bijzonder tragisch. Vanaf deze plaats betuigen wij de familie onze welgemeende deelneming. Ja, en dan moeten wij toch ook nog even terugkeren naar de periode tussen AjaxFeijenoord-in-de-mist en laten we maar zeggen DE wedstrijd van Ruud Suurendonk. Welnu, op 28 januari togen Bals c.s. naar Volendam. U herinnert zich, dat was vaak en is soms nog géén senecure, zou Marius Koolhaas zeggen. Maar het was in ieder geval deze keer niet zo heel erg moeilijk. Met een 41 overwinning lieten we onze gastheren in hun wijde broeken staan om ons de komende week voor te bereiden op de derby AjaxDWS. Aangezien we destijds in het Olympisch Stadion met 41 aan het langste eind trokken en de blauw-zwarten inmiddels zeker niet sterker waren geworden, zag het er, zo dachten velen, niet zo somber uit. Nu ja, het is uiteindelijk goed afgelopen, maar als we nog aan die 20 achterstand denken! Brrü Nog voor de rust lag de schaal naar onze kant. Eerst weergaloos werk van Cruyff, dat Swart in staat stelde tegen te scoren. Nogmaals Sjaak (vrije schop) en de stand was 22. DWS was aangeslagen en daar van profiteerde Cruyff door ons met een hard schot de leiding te geven. In de tweede helft bleef Ajax sterker, doch prima 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 2