burgerlijke stand meer bij moeder en kind zijn dan bij het Oranje-team, is in ieder geval gezond. (Sport en Sportwereld) ANDERLECHT BEDANKT Spelers niet meer in Belgisch elftal Anderlecht heeft de Koninklijke Belgische Voetbal officieel verzocht zijn spelers niet uit te nodigen voor de nationale selectie. De trotse Belgische landskampioen, sinds jaren grossier voor keuzeheer Constant Vandenstock, is tot dit schokkend ver zoek gekomen na een publicatie in het clubblad „Standard-Magazine" van Stan daard Luik, waarin scherpe kritiek wordt uitgeoefend aan het adres van Vanden stock en de spelers van Anderlecht. „De politiek, die Vandenstock de laatste tien jaar heeft gevoerd, is fnuikend geweest voor de nationale ploeg, die zich in geen enkele bekercompetitie, wedstrijden om de wereldbeker ,of ontmoetingen voor de Europa-Cup voor landskampioenen kon laten gelden. Zijn vaste kern bestond steeds uit Ander- lecht-spelers, die echter mentaal niet wa ren opgewassen tegen het spelen van be langrijke cupwedstrijden. Het falen van die spelers betekende voor de Belgische Voetbalbond een verlies van tientallen mil joenen Belgische franken." Deze passage uit het artikel in het club blad van Anderlecht's grootste rivaal Standaard Luik bracht binnen korte tijd een diepe kloof tussen beide verenigingen. Geërgerd over de plotselinge kritiek steunden de betrokken „paarse" interna tionalen onmiddellijk het verzoek van hun vereniging. Zij hebben ontheffing van hun nationale verplichtingen gevraagd voor de ontmoeting BelgiëWest-Duitsland op 6 maart te Brussel. De reglementen van de Belgische Voetbal bond geven een voetballer echter niet het recht voor de selectie te bedanken. (De Telegraaf) Geboren Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van Aglaia Katoesjka H. v. d. Zwaag J. J. M. v. d. Zwaag-Henning Henk en Esther Castricum, 22 februari 1968 Bachstraat 5 Verloofd Andrea Sterk en Cas Bollen Hartelijke gelukwensen. Getrouwd Adrie van Eijden en Janna Blötevogel Hartelijke gelukwensen. llllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllM sultaat: méér doelpunten, mede door het door beide teams „niet verstaan" van dit experiment, uitbleef. De enige speler, die de bedoeling van deze wedstrijd onmiddellijk begreep, was Piet Keizer. Bij iedere aanval van Ajax liep Piet achter zijn tegen stander, dus eigenlijk „buitenspel", en was zodoende steeds een direct gevaar voor doelman Schouten. AZ '67, met de oud-Ajacieden Piet Ouderland, Jan v. Veen en de gebr. Tijm, bood in de eerste helft van de wedstrijd uit stekend partij. Goed combinerend, met Ouderland en S. Tijm als uitblinkers, maakten zij het onze verdediging bepaald niet ge makkelijk, maar in de afwerking ontbrak een schutter van for maat. Tien minuten was de wedstrijd oud, toen Johan Cruyff, na drie tegenstanders te hebben gepasseerd, alleen voor doelman Schouten kwam, die, zoals de gehele wedstrijd, op uitstekende wijze redding bracht. De laatste 20 minuten van de eerste helft kenmerkten zich door het slechte plaatsen van beide teams. Steeds weer probeerden de verdedigingen hun „buitenspel" staande collega's te be reiken met verre trappen, echter zonder resultaat. Johan Cruyff ondernam in samenwerking met Klaas Nuninga en Sjaak Swart, die hem daarvoor geheel vrij speelde, enkele fraaie solo's, wat resulteerde in een knap doelpunt. In deze periode onderscheidde Piet Keizer zich door eerst bij een vrije trap even buiten het strafschopgebied, de bal ont stellend hard tegen, wie anders, doelman Schouten op te schie ten, vervolgens na een voorzet van Ben Muller tegen de lat te koppen, om 3 minuten daarna na een combinatie met Henk Groot de bal wederom „vreselijk hard" op de vuisten van Schouten te schieten, die daarna wellicht wenste op een andere plaats in het elftal te spelen. De tweede helft bood ons nauwelijks meer inzicht in het slagen van dit experiment, al moet gezegd worden, dat AZ '67, met name S. Tijm, De Jager en P. Ouderland meer begrijpend tegen over deze „nieuwe" spelregels stonden. Over deze helft zullen we erg kort zijn en derhalve de belang rijkste wapenfeiten memoreren. Zonder te willen spreken van een „druk" op onze verdediging, had AZ '67 gedurende 10 minuten een licht overwicht, wat dan ook een doelpunt van P. Ouderland, die via de paal inkopte, opleverde. Daarvoor had Henk Groot ons reeds naar een 20 voorsprong geschoten. Na de wedstrijd vroegen wij de scheidsrechter en grensrechters om commentaar. H. Klopper: De conditie van de scheidsrechter wordt nog be langrijker, doordat er door het wegvallen van de buitenspel regel geen of weinig „dode" momenten meer voor hem zijn. Vond dit experiment alleen geschikt om de toeschouwers meer spannende momenten te laten beleven, maar zag o.a. door het scherp opstellen der aanvallers alleen een nog meer verdedi gende speelwijze. De indirecte vrije trap i.p.v. de inworp was z.i. een verbetering, aangezien door deze „nieuwe" regel, de situaties voor het doel bijzonder gevaarlijk worden en men dus niet zo gauw meer geneigd is, door b.v. tijd te rekken, de bal uit te trappen. De grensrechters, de heren J. Moos en G. Griek, beiden fluitend in de 1e klasse van de KNVB, besloten dit gesprekje door te vertellen dat „grensrechter-zijn" vanmiddag erg saai was. CAS BOLLEN 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 17