wij lazen voor u ajax—az '67 Bouwmeester Gerrand PIET KEIZER EN HET NED. ELFTAL Piet Keizer is weer in het nieuws. Er is zelfs weer een „zaak-Keizer". De Ajacied heeft, zoals bekend, nl .aan de KNVB, in casu aan bondscoach Kessler, een brief gestuurd waarin hij deze verzocht heeft hem voorlopig niet meer te selecteren voor vertegenwoordigende elftallen. Daar op is de pers natuurlijk afgevlogen. Kei- zer's besluit is niet alleen afgedrukt, het is natuurlijk ook becommentarieerd. Neutraal, welwillend, boosaardig. De reacties van de zijde van de Bond waren mild („ik vind het jammer voor de persoonlijke ontwikkeling van de speler Keizer. Wat de gevolgen ervan zullen zijn weet ik niet. Dat ligt in het beleid van het bondsbestuur") leek een beetje teleurge steld; sectievoorzitter Coler reageerde be grijpend („als een speler zich mentaal niet in staat acht om voor het Nederlands elftal te spelen, hetgeen bevestigd wordt door doktoren, dan moeten wij dat ge woon accepteren. Ik geloof niet dat dit consequenties zal hebben"); secretaris penningmeester Burgwal eveneens („ik vind het spijtig voor Keizer. Dit is een medische kwestie. Als een team van des kundigen van mening is, dat hij niet in vertegenwoordigende elftallen kan spelen, moeten wij Keizer's besluit respecteren. Ik hoop dat Piet zo snel mogelijk her stelt"). Misschien had alles voorkomen kunnen worden als Kessler vóórdat hij Keizer se lecteerde, even met hem was gaan pra ten. Na alles wat er gebeurd is, was dat wel wenselijk geweest. Kessler, die Keizer bijzonder graag mag („een fijne kame raad, altijd bereid anderen te helpen") had hem dan eenvoudig niet kunnen se lecteren, eventueel met een aantekening waarom niet. Piet Keizer zelf, gevraagd waarom hij zijn besluit niet eerder bekend gemaakt heeft, antwoordde: „Ik kon toch niet reageren voor ik wist, dat ik geselecteerd was," en daarin kunnen wij de Ajacied volgen, ware het alleen maar omdat een vroegere be kendmaking ongetwijfeld nog heel andere reacties zou hebben uitgelokt. „Pas toen ik hoorde dat ik weer geselecteerd was, heb ik mij gerealiseerd dat ik mentaal (nog) niet geschikt was om me helemaal voor het Nederlandse elftal in te zetten. Ik heb dat, nadat ik het een dag voor me zelf verwerkt had, aan het bestuur van mijn club meegedeeld, dat me naar onze psycholoog dr. Zevan verwees. Die kon me begrijpen. Daarop heb ik mijn briefje aan de heer Kessler (die ik ook erg graag mag) gezonden." Zo is, dachten wij, deze „zaak" wel tot zijn juiste proporties teruggebracht. In middels heeft Keizer zelf op het ogenblik wel wat anders aan zijn hoofd dan de voetballerij: hij werd woensdag, juist toen in Zeist de eerste training bij Kessler be gon, vader van een welgeschapen zoon. Dat heeft natuurlijk weinig te maken met zijn besluit inzake het Nederlandse elftal, maar dat zijn gedachten in deze dagen Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 Op initiatief van de KRO werd kortgeleden een experimentele wedstrijd van twee maal een half uur gespeeld tussen de trotse koploper van de 1e divisie AZ '67 en Ajax, t.b.v. het TV-pro- gramma „Brandpunt". Opstellingen AZ '67 Schouten H. Tijm Visser v. Veen Hersche Ouderland Twisk De Jager Beets S. Tijm Vredenburg Keizer Nuninga Muller Bruinewoud Pronk Cruyff Groot Vasovic Hulshof Bals Swart Ajax Scheidsrechter de heer H. Klopper, grensrechters de heren J. Moos en G. Griek. Het experiment: opheffing van de buitenspelregel en i.p.v. in gooien een indirecte vrije trap, moet echter voor een groot deel een mislukking genoemd worden, aangezien het beoogde re- 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 16