van de voorzitter amateur/jeugdvoetbal uit de bestuurskamer Reisbureau Maarse Kroon In ons clubblad van december vertelde ik u reeds van de vele successen en de verwachtingen van dit seizoen. Nu wij op het punt staan de beslissende fase van de competities in te gaan, willen wij u even opmerkzaam maken op de standen elders in ons clubblad, waarin u vele fraaie posities zult zien. U begrijpt dat, met de laatste wedstrijden, het er nu echt op aan komt. Te beginnen met onze amateurs. Ajax 3 heeft een veel sterker seizoen dan we de laatste jaren gewend waren. Aanstaande zondag is de grote derby tegen Volendam 3. Met 2 punten achterstand móét er worden gewonnen. De elftalcommissie en trainer Haarms willen dit jaar beslist meedoen aan het kam pioenschap van Nederland voor reserve-elftallen te Zeist. Spe lers, doe je best. (Wedstrijd werd afgelast. Zal nu waarschijn lijk 7 april a.s. 's morgens 11 uur op ons hoofdveld worden gespeeld. Red.) Het vierde, vijfde en zesde allemaal bovenaan de ranglijst. Het kan niet op. Toch zijn er vele kapers op de kust, dus nogmaals oppassen voor de laatste wedstrijden. Naar aanleiding van deze successen bood het bestuur spelers, leiders en trainer een gezellige avond aan in het bovenrestaurant van ons stadion. Gezellig is achteraf te zwak uitgedrukt. Het was een échte Ajax-avond, die we in jaren niet meer hebben gehad. Na afloop waren reacties te horen als „oergezellig, voor herhaling vatbaar, niet te lang wachten voor de volgende keer", en dergelijke. Er was een prima opkomst met veel dames en het bestuur heeft er zich zelf van kunnen overtuigen, dat het een goede greep had gedaan. Op deze avond werd nog een tombola gehouden, waarvoor de commissie diverse fraaie prijzen bijeen had gebracht. Het hoogtepunt was niet alleen het optreden van Ronnie Tober, maar ook zeker het moment waarop old-timer" Ab Post namens alle spelers aan trainer, commissieleden, ondergetekende en hun dames een fles drank en een blik koek aanbood, als dank vooi het vele werk. Een geste, die bijzonder op prijs werd gesteld. Onze jeugdelftallen spelen met wisselend succes. Vele teams zijn, zoals ik vorige keer al vertelde, opnieuw en zwaarder in gedeeld, hetgeen beter is, want van scores in dubbele cijfers leert men niets, al kan het misschien voor één keer wel eens leuk zijn. Onze Al, topelftal van de Jeugd, gaat fier aan de leiding. On danks het gemis van Jan Konings (heeft contract gekregen! Proficiat, Jan!) werd de fraaie positie gehandhaafd en wij zien met vertrouwen uit naar het hoogtepunt van het seizoen, nl. het kampioenschap van Nederland voor juniores te Zeist. Wij hebben de titel van het vorige jaar te verdedigen en ieder een die dat heeft meegemaakt, zal opnieuw een weekend naar Zeist willen. Jongens, stel je leiders en trainer niet teleur. Onze andere topelftallen, de B1 en C1doen het zeer goed. De BI staat een straatlengte voor en kan het kampioenschap haast niet meer ontgaan. Onze vereniging ontving voor dit elftal een uitnodiging voor een zeer sterk bezet toernooi te Ludwigs- hafen am Rhein, met o.a. Inter Milan, Partizan, Bayern München e.d. Alle jongens dienen zich goed voor te bereiden op dit toer nooi, daar wij een naam hebben hoog te houden. Onze Cl startte matig, maar na zes wedstrijden werd niet alleen de opstelling door leiders en trainer drastisch gewijzigd, maar werd ook met meer systeem gespeeld. Succes bleef niet uit, al zit er geen kampioenschap meer in. Een troost is wellicht iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiHiiiimifiiiii Op donderdagavond 8 februari 1968 had een bespreking plaats tussen: a. de commissaris betaald voetbal, de heer J. Hordijk; b. de commissaris amateurvoetbal, de heer A. Kraan; c. de heren W. F. Schoevaart en A. Boerkoel van de Keuze Commissie amateur senioren voetbal; d. de heren D. J. Boering en J. C. Fleijsman van de Jeugd commissie; e. de trainers, de heren M. J. H. Michels, C. Brom, J. J. Grijzenhout en B. Haarms. De familie Grootenboer bedankt voor de betoonde belang stelling bij hun 40-jarig huwelijksfeest. Het dagelijks bestuur had maandagavond 12 februari een be spreking met de voorzitter van het sectie-bestuur betaald voetbal, de heer J. Coler, en de secretaris-penningmeester, de heer H. A. Burgwal, over de gerezen moeilijkheden omtrent het vaststellen van de datum voor de wedstrijd AjaxFeijen- oord. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt om ook enige andere kwesties te bespreken. Op ons complex zullen borden worden geplaatst, waarop ten behoeve van het publiek duidelijk zal worden aange geven waar de verschillende tribunes zijn gelegen, aangezien gebleken is dat nog vele mensen moeten zoeken. Bij de ingangen van de Reynolds-tribune zullen dranghekken geplaatst worden. voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 10

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 10