onze amateurs KLAVERJASSEN De eerste 10 prijswinnaars waren: 1. K. van Alfen 4935 pnt. 2. Veffer Sr. 4816 pnt. 3. Aukema 4808 pnt. 4. Ledegang 4719 pnt. 5. Van Wijk 4690 pnt. 6. W. Meester 4689 pnt. 7. J. Bohmer 4657 pnt. 8. Ter Meulen 4643 pnt. 9. J. Minderhoud 4616 pnt. 10. Van Eijsden 4610 pnt. De Clubavond-commissie had er zorg voor gedragen dat niemand met lege handen naar huis ging en dat de deelnemers voorzien werden van sigaren en sigaret ten. JÉHAWÉ AJAX—DE VOLEWYCKERS (BEKER). Tijdens een sneeuwstorm opent Johan de score (1-0). Ajax 3 won te Heemstede van RCH 3 met 32, door twee doelpunten van Gerrit Splinter en één van captain Engel v. d. Stoel, nl. een feilloos benutte penalty. Tegen ZVV 2 te Zaandam, thuis hadden wij met 50 gewonnen, waren onze jongens de gehele wedstrijd in de meerderheid; maar doordat de voorhoede de kansen niet gebruikte, gebeurde wat in de geschiedenis van het voetbalspel reeds vaker voor kwam, het enige doelpunt van de wedstrijd viel aan de andere kant en daardoor waren wij twee kostbare punten kwijt. De week daaropvolgend, werd thuis in een goed gespeelde wedstrijd met 20 van De Spartaan 2 gewonnen. Rolf Grooten- boer en Hans de Vos zorgden voor de treffers. Volendam 3Ajax 3 zou derhalve moeten uitmaken, of de afstand tussen beide clubs op de ranglijst, vergroot of verkleind zou worden. Dank zij de volledige inzet van onze spelers en het nauwgezette opvolgen van de taak, welke iedere speler van trainer Bob Haarms gekregen had, werd de volle winst behaald op een zeer goed voetbal spelend Volendam-elftal, met aanvaller Vlak als de gevaarlijkste man. De uitslag werd 10 voor de Ajacieden, door een doelpunt van Gerrit Splinter, kort voor half time gescoord, na een misser van een der centrum-verdedi gers. Toen de Oranjehemden in de tweede helft praktisch alles op de aanval gooiden, kregen de rood-witten nog enige fraaie kansen om de overwinning veilig te stellen, maar zowel Hans de Vos als Eddy Fokke faalden voor open doel. Uitblinkers bij ons waren: keeper Leslie Blitz (grandioos!), Engel v. d. Stoel (kundig routinier), Dennis Tjepkema (plaatst uitstekend), Teun Bogaard, Richard Oldenziel en René van Beek (allen bekeken verdedigers). Elftalleider A. Boerkoel, bestuurslid A. Kraan, trainer Haarms en schrijver dezes hadden een prettige dag! Ter afwisseling van de training heeft de selectie-groep enige leuke uurtjes doorgebracht in de bowling van Carel Kamlag, terwijl zaterdagmorgen 30 december, na de training en na de oliebollen, enige tijd in het sauna-bad vertoefd werd, hetwelk door allen zeer op prijs gesteld werd. Ajax 4 boekte drie overwinningen en een gelijk spel, t.w. van Victoria 2 werd thuis met 21 gewonnen, Anton Spaan (penal ty) en Dick Mesman deden het net trillen; tegen RKAVIC 2 (22), scoorden Spaan en Rolf Grootenboer de doelpunten. 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 9