ontvangen kerst en nieuwjaars groeten huren, en daarnaar willen we voor de volle honderd procent kunnen handelen. Bij AjaxReal Madrid is door de stadion bestuurders een aantal vooraanstaande personen in de Kuil ontvangen. Bij het koude buffet, na afloop, kregen wij echter plotseling en onvoorbereid dit gezelschap aan tafel. Op zichzelf is daar natuurlijk niet het minste bezwaar tegen, integen deel, maar wij raakten erdoor in moeilijk heden. Onze eigen gasten, bij wie b.v. talrijke leidende KNVB-figuren, kregen niet te eten, of raakten in alle geval op het tweede plan. Dit soort dingen wensen wij, omdat de naam van Ajax er zo sterk bij in het geding is, in de toekomst tot elke prijs te voorkomen. Nu, bij AjaxFeijenoord, gebeurde het ook weer dat b.v. ere-voorzitter Kieboom van Feijenoord, de president-commissaris van het stadion Feijenoord, de generaal b.d. Nass, en de Engelse ambassadeur in de Kuil te gast waren. Dat geeft allemaal maar verwarring, ook bij de betrokkenen zelf. Het Ajax-bestuur heeft besloten dat zolang hiervoor geen oplossing komt, en wij ook op dit punt niet onze taak volledig kunnen vervullen, wij niet meer van het Olympisch Stadion gebruik zullen maken. AjaxFeijenoord, wanneer die ook wordt gespeeld, valt hier overigens buiten om dat we daarvoor het stadion al hadden gehuurd." Tot degenen die ook door het bestuur van het Olympisch Stadion waren uitgeno digd, behoorde KNVB-praeses Meuleman. Deze was echter tevens de gast van Ajax. En dat de bondsvoorzitter, dit laatste pri mair zijnde, juist heeft aangevoeld, moge blijken uit zijn besluit, wel even bij zijn stadion-vrienden aan te wippen en te dan ken voor de uitnodiging, doch deze mid dag aan de gastvrijheid van Ajax de voor keur te geven. Wat AjaxFeijenoord betreft wil ik heel kort zijn. Het was natuurlijk uitermate jammer dat de wedstrijd voor de tweede keer niet doorging of althans nu niet kon worden uitgespeeld. Ten aanzien van op merkingen jegens het Feijenoord-inzicht in deze, verwijs ik u naar de kroniek van de hoofdredacteur. Mag ik mijnerzijds nog wel even wijzen op het resultaat van de TV-enquête, uitge vaardigd door „Achter het nieuws", waar bij aan de kijkers werd gevraagd hun me ning weer te geven met betrekking tot de vraag of Feijenoord al dan niet gelijk had de wedstrijd deze week niet te willen overspelen. De uitslag was: 46% gaf Feijenoord gelijk. Dit nog eens ter kennis name van de desbetreffenden Tijdens het uiterst gezellige nieuw jaarsdiner met de spelers van ons eerste elftal en reserves (alsmede natuurlijk hun dames) heeft Bert Haanstra zijn film „Madrid retour" vertoond. Zoals u wel licht zult begrijpen: het speelt zich alles af rond onze cupwedstrijden tegen Real Madrid. Wat hier aan spelmomenten, expressies van spelers en toeschouwers, de ont vangst door prinses Irene en haar echt genoot etc. op het doek wordt gebracht, is in één woord formidabel! Bert, hartelijk dank. Je hebt voor Ajax bijzonder waardevol werk verricht en ik hoop binnenkort nog eens een beroep op je te mogen doen om je film ook aan alle andere Ajacieden te willen laten zien. De „zaak" (alweer een ZAAK) Daniels- son tenslotte is intussen gepasseerd en zoals u uit de Pers hebt kunnen verne men, mag onze nieuwste aanwinst 14 maart a.s. spelen. Dat weten we dan weer. Wel moet ik vanaf deze plaats er mijn teleurstelling over uitspreken, dat de Zweedse Voetbalbond een dergelijk zware straf oplegt aan iemand, waarvan ook nog door de KNVB aan de heren in het Noor den duidelijk is uiteengezet, dat men van Duitse zijde de betrokken speler min of meer heeft misleid. J. VAN PRAAG Een half uur AJAX—FEIJENOORD in een waas IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllN Dames Goed, Abcoude. Liverpool Football Club. J. H. Minderhoud. Fussball-Club Köln 01/07 e.V. Fa. Gebr. Sier en Bootsman, Rest. v.h. Zomerdijk, Den Oever. Ch. van Kinsbergen. Charles Mitten, Manchester. FC Hillsborough. Günter Bachmann, Intersport, Frankfurt am Main. Union des Associations Europeennes de Football, Bern. D. Knegt. The Chairman and Council of The Football Association, Engeland. Fam. G. van Mourik. A. R. v. d. Biezen. Inst. Bur. TMB, de heer F. v. Hulst. Tsjechische Ambassade. Fam. F. Moinat. Real Madrid, C. de F. Jo en Wim de Bois. Dukla Praag. Mevr. Blomvliet. Rob Koperdraat en fam. (junior-C). 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 6