van de voorzitter Wij staan allen weer aan het begin van een periode, welke eigenlijk niet anders is dan de aanvang van elke dag, doch die nu eenmaal, sinds werd vastgesteld, dat we na 12 maanden, resp. 365 dagen weer opnieuw gaan tellen, inderdaad de start van een nieuw jaar is. En dat vieren we dan. Met wijn en oliebollen of wat voor andere eetpartijen ook in alle vrede! Met een „passie", of „bestand" zoals dat officieel heetin de (b.v. Vietnamese) oorlog. Er zullen zeker verder mensen zijn, die aan zo'n Oud-Nieuw maar liever zonder meer voorbij gaan. Zó prettig was voor hen het afgelopen jaar niet; zó enthousiast kan aan het nieuwe niet worden begonnen Alweer een jaar Of zou 1968 eindelijk? Veel geluk, voorspoed en gezondheid. En nog wel bedankt voor uw goede wen sen. Als ik zowel wat betreft onze reis naar Israël als de kienavond mag verwijzen naar de verslagen van de heren Hordijk resp. Westerik, dan zou ik mijnerzijds aangaande het eerste gebeurde ook nog eens de geweldige ontvangst door de gastheren in Tel-Aviv willen onderstrepen en daarvoor onze erkentelijkheid betui gen; aangaande het jaarlijkse Ajax-fami- liefeest wat „kienen" heet, dit jaar gehou den op vrijdag 22 dec. jl., bewaar ik daaraan niet de herinnering van de hoofd prijs, doch en met mij velen wel het gevoel van een zeer geslaagde avond, waarvoor de Clubavond-commissie, als organisatrice daarvan, alle lof verdient. En derhalve hierbij dan ook krijgt! Verder wil ik een hartelijk welkom toe roepen tot Inge Danielson, de Zweed, die, zoals u reeds eerder uit de Pers hebt kunnen vernemen, onze gelederen zal ko men versterken. De overeenkomst tussen hem en Ajax is daaromtrent reeds ge troffen, doch wat betreft de datum dat onze nieuwe aanwinst zal mogen spelen, is deze nog niet bekend, gezien enkele moeilijkheden met de Zweedse Voetbal bond. Er hangt Danielson mogelijk een schorsing boven het hoofd, een en ander als gevolg van het feit, dat iemand van de FC Nürnberg, die ook belangstelling voor de man uit Scandinavië toonde, hem had overgehaald zonder vergunning (van de Zweedse Voetbalbond) in een vriend schappelijke wedstrijd mee te spelen. Elders vindt u een artikel afgedrukt, aan gaande de werkzaamheden van onze Con trolecommissie, bestaande uit geweldige Ajacieden, die op zich hebben genomen, bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal er nauwkeurig op toe te zien, dat een ieder die onze tribunes betreedt, ook werkelijk daarvoor betaald heeft en dus een geldig plaatsbewijs bezit. Daar man keerde tot voor kort wel het een en ander aan. Zóveel, dat penningmeester Timman nu reeds in „enkele duizenden guldens per wedstrijd" kan uitdrukken, welk gun stig resultaat genoemde Commissie boekt. Dat wij deze heren met hun voortreffelijke leider W. Meester zeer erkentelijk zijn, behoeft nauwelijks te worden vermeld. Zaterdag 6 januari jl. kwamen bestuurs-, commissie- en een aantal ereleden met hun ega's in de bovenzaal van ons Ajax- stadion bijeen ter gelegenheid van de jaarlijkse Nieuwjaars-instuif. Bij deze gelegenheid mocht ik de waar dering van het bestuur memoreren, wat betreft de aanwezigheid van de wethou der van Sportzaken, de heer A. H. Verhey met zijn vrouw en verder o.m. de heer Jaspers van de KNVB afd. Amsterdam. Verder gaf de Pers acte de presence na mens welke o.a. en zoals gewoonlijk de heer B. Schilperoort het woord voerde. Op de hem bekende wijze, zou ik hieraan nog willen toevoegen. Hoe dan ook, het werd een uiterst gezel lige avond, met muziek (hulde aan het orkest) en talloze danslustigen, zodat wij m.i. volgend jaar in ieder geval naar uit breiding van de dansvloer zullen moeten streven. Tenslotte dank aan Wim Meester voor zijn „meesterlijke" zangcreaties Alvorens u kennis te laten nemen van on derstaand artikel, dat woensdag 24 ja nuari jl. in „De Telegraaf" voorkwam, zou ik iets willen zeggen over het feit dat wij, behalve wat betreft onze prestaties op het voetbalveld, vaak in de „picture" zijn met betrekking tot andere aangele genheden, die natuurlijk alle met onze club te maken hebben, doch in een ander vlak liggen. Daarbij wordt Ajax vaak als een soort „enfant terrible" aangemerkt, die direct klaar staat om waar en tegen wie ook met de vuist op tafel te slaan, aanmerkingen te maken, enfin, gaat u maar door. Met nadruk wil ik hier verklaren, dat het bestuur van Ajax slechts streeft naar een goede verhouding met iedereen die maar iets met haar te maken heeft, altijd met elkeen bereid is tot samenwerking en overleg, doch wel actief zal blijven en op de bres zal staan, wanneer het gaat om de belangen van onze club, van ons Ajax. En ik geloof niet dat men ons dit kwalijk kan nemen. Het standpunt lijkt mij reëel. En wie het tóch doet, moet dan maar weten, dat over de Ajax-belangen scherp wordt gewaakt. Gaarne thans uw aandacht voor het Tele- graaf-artikel, dat verscheen onder het op schrift: AJAX: WIJ WILLEN BAAS IN „EIGEN HUIS" ZIJN Ajax dreigt niet meer in het Olympisch Stadion te spelen, wanneer een conflict met het bestuur van het stadion over hoe de gasten bij een wedstrijd ontvangen moeten worden en wie dat dient te doen, niet wordt opgelost. De al sinds de Europese bekerontmoeting AjaxReal Madrid sluimerende contro verse heeft een veel scherper karakter gekregen nu het Ajax-bestuur een defini tief „neen" heeft laten horen op een com promisvoorstel van de zijde van de sta dion-leiding. „Onder de gegeven omstan digheden denken wij er niet aan om bij voorbeeld op 4 februari AjaxDWS in het stadion te spelen, voor welke ont moeting zoals vanouds grote belangstel ling bestaat," aldus de Ajax-bestuurde- ren. Ajax wil, wanneer het het Stadion huurt, baas in „eigen huis" zijn en in samenhang hiermee zelf bepalen welke gasten er die nen te worden ontvangen en op welke manier. Het stadionbestuur meent, dat het zijn eigen relaties ook wanneer Ajax als huurder optreedt in de zo geheten „Kuil" (een exclusieve „cosy corner" in de catacomben van het sta dion) kan onderbrengen. Na enkele besprekingen over deze zaak, die niet het gewenste resultaat oplever den, heeft Ajax nu het bestuur van het stadion laten weten dat indien de opvat ting van de rood witte clubleiding niet wordt geaccepteerd, daaraan van Ajax- zijde consequenties zullen worden ver bonden. Desgevraagd verklaarde ons Ajax-voorzit- ter Jaap van Praag: „Er zijn recent ver velende situaties ontstaan, waaraan wij definitief een eind willen maken. Wij, Ajax, zijn gastheren, als wij het stadion 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 5