Nu, wat ons B-team betreft, hebben we daar tot op heden weinig glans in kunnen ontdekken. Mag misschien niet direct verwacht worden dat deze, over het algemeen nog jonge spe lers zich het prof-verband direct eigen kunnen maken, resp. enige tijd nodig hebben met betrekking tot hun technisch kun nen, o.i. ligt de oorzaak van het minder succesvol optreden in het feit, dat de „inzet" ontbreekt. De wil om te winnen is niet aanwezig. En waar de voorhoede bepaald een „afmaker" mist, is de plaats in het midden van de ranglijst niet zo verwonderlijk, maar wel beslist beneden hetgeen we zouden wensen. Moge spoedig een pittiger geest over onze B-mannen komen, zodat uiteindelijk toch nog een plaats wordt bereikt, méér Ajax waardig. Over de amateur-sector, met meer reden tot tevredenheid, leest u als gewoonlijk weer het een en ander uit de pen van Wim Schoevaart. Wat de jeugd betreft geeft secretaris Dick Boering zijn visie, met daarnaast nog enig commentaar van J. H. Overigens zouden we wel speciaal uw aandacht willen vragen voor het elftal Ajax B6, dat in twee wedstrijden maar liefst 36 (zesendertig) doelpunten fabriceerde. Ga je gang maar even. Speciaal voor de oudere Ajacieden vermelden wij hier, dat het voor Dolf en Rie Desmit dinsdag 19 december jl. een zeer ge denkwaardige en vreugdevolle dag was. Toen namelijk werd aan hun dochter Elisa Margaretha, zoals dat zo mooi officieel staat aangegeven, op het proefschrift: „Een bijzondere vorm van hypokalaemische alkalose" aan de Rijks-Universiteit te Utrecht de graad van Doctor in de geneeskunde verleend. Ongetwijfeld zijn wij de tolk van allen, die weten over wie we het hebben, als we vanaf deze plaats alsnog uw gelukwensen aan vader, moeder én dochter overbrengen. Als je, zoals wij, Doctor Desmit voor het eerst leerde kennen als 6-jarige dochter van de toenmalige Ajax-jeugdsecretaris, waarbij ze je ijs en weder dienende als favoriet (doel man) morele steun trachtte te geven, door de gehele wedstrijd als een mascotte achter het doel te verblijven, dan kom je bij zulke herinneringen in ieder geval tot deze conclusie: we worden oud Om nog even op dat oude jaar terug te komen, de maand de cember had nog een paar prettige clubgebeurtenissen op de rol C-juniores alsmede pupillen en nog enige andere jonge en oudere lieden waren te gast op de gebruikelijke feestmiddag ter gelegenheid van de verjaardag van de oude bisschop. Deze on sterfelijke figuur uit Spanje vergeet nooit tijdens zijn bezoek aan Holland ook even bij de Ajax-jeugd aan te gaan en zo was hij ook dit jaar wederom aanwezig. Met vermanende woorden voor de één, loftuitingen voor de ander Mede door het medium film een geslaagde middag, waarvoor wij allen die er aan medegewerkt hebben nog hartelijk dank zeggen. Het feest voor ouderen is altijd de kienavond, ditmaal gehouden op vrijdags voor de Kerst. Een „uitverkochte" benedenzaal in ons stadion was de basis voor een succesvolle avond. Wat dit eigenlijk simpele familiespel toch steeds weer zo'n spanning teweeg kan brengen. Namens de organisatoren langs deze weg nogmaals dank aan de schenkers van de vele prachtige prijzen (voor het volgend jaar houdt de clubavonden-commissie zich nu reeds aanbe volen in het bijzonder de heer Asbeek Brusse. Wij op onze beurt danken Cor la Fleur en zijn mede-commissieleden voor de grote hoeveelheid werk die verzet werd om een en ander te doen slagen. Daarbij natuurlijk niet de medewerking van de dames te vergeten en te loven. Wij voor ons hoewel ondanks meerdere kaarten niet in de prijzen vallend vonden het één der beste avonden, waarbij ook de fraaie versiering opviel. Zo tussen de ene competitie-zondag en de andere door, maakte ons eerste elftal een korte reis naar Israël teneinde als sparring partner van het nationale elftal te fungeren. Met een eclatante 61 overwinning hebben Bals en zijn mannen een bijzonder goede indruk achter gelaten, hetgeen ook tot uitdrukking komt in een verslag dat wij via de heer Van Antwerpen (hartelijk dank) ontvingen van de heer Albert de Vries, Azor, alsmede het reisverhaal van Jaap Hordijk. Wat de afwerking van het huidige wedstrijdprogramma aangaat: ADO-uit werd een nederlaag, zij het de kleinst mogelijke (10). De Hagenaars behoren nu eenmaal tot die ploegen, welke „thuis" bijzondere prestaties tegen de sterksten kunnen leveren; en dan, ze tellen dit jaar bovendien in de bovenste re gionen mee. Wederom een „heavy-one", nl. Go Ahead uit (ja, Bals en zijn medestrijders kregen het in deze dagen niet cadeau). Wel, in Deventer trokken wij dan, eveneens met klein verschil (01) aan het langste eind, op dezelfde dag dat Feijenoord (no. 1) zich in de „kuip" nog wel liet verrassen door Xerxes-DHC (0—1). AjaxTelstar, ook een ontmoeting met volgens de ranglijst groot krachtsverschil, leverde de thuisclub een 30 zege op. Slechts! Voornamelijk dank zij enorm goed spel van de doel- verdediger der IJmuidenaren. De eerste bekerwedstrijd op de laatste dag van 1967 bracht ons tegenover De Volewijckers. Het werd een rustige 41 zege voor Rood-Wit over Groen-Wit. Op 7 januari was DOS onze gastvrouw. Lieden met enige kennis van zaken uit het voetbal-verleden, zouden u kunnen vertellen, dat de „kanaries" in de Domstad „verrot-lastig" kunnen zijn. Waar ze bovendien dit seizoen het praedicaat: thuis-nog-onge- slagen dragen en willen behouden, wordt iedere gast overi gens fair maar wel warm ontvangen. Dat ondervond Ajax ook. Vlak voor de grote strijd in het Olympisch Stadion tegen mede- AMERSFOORTSE ALGEMENE VERZEKERING MIJ. W.B.K. van 1938 AMERSFOORT, BERGSTRAAT 6-8, TEL. 03490-17043* Inspecteur: Theo van Duivenbode, 2e Tuindwarsstraat 4', Tel. 020-62731 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 3