dorpmans stedendwinger Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 't Gejuich, na zes minuten al, is haar 't ,,Lied von der Erde". ,,Aan d' andere kant méns is de bal, je juicht voor de verkeerde Ketiertje later is 'r dan w I reden om óp te veren. Verdiend gelijk door beter spel. Wie zag kon dat beweren. Daarna is het slechts Ajax dat de lakens uit gaat delen. Totdat, ref Dorpmans werd het zat, men 't slotakkoord hoort kwelen. Hij had gelijk, de mist hield vol. In steeds weer dikker golven kwam deze nevel rol na rol Het veld geheel bedolven. Er rust op deze strijd bepaald geen mazzel noch veel zegen. Zelfs Coen Moulijn heeft het verhaald: ,,Ajax dicht bij de zege." Hoe jammer dat niet deze week wij dit mochten bewijzen. 't Program stelt, nu 't weer is van streek, Thijs Jansen hoge eisen. 't Zal nu precies de derde keer zijn dat in één seizoen een match als deze telkens weer vraagt: Wie wordt kampioen? Voor zover ik terug kan zien en da's een hele tijd was dit nooit eerder, doch misschien geeft hierop bescheid? B. S. LE MARCHÉ im, 14-1-1968 Zoals bekend was ,,de Stedendwinger" de bijnaam van Prins Frederik Hendrik in de 80-jarige oorlog. (IlillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllHlllllllllltllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllMIIIIIMIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllii publiek hun lof over het door ons elftal vertoonde spel niet onder stoelen of banken staken. De woensdagavond brachten onze spelers door bij de Neder landse familie Grünwald, een broer van drs. Grünwald, psycho loog en assistent van onze dr. Rolink. Donderdagochtend werd de terugreis aanvaard en aangezien we daarvoor 's morgens reeds om 5 uur moesten opstaan, werd er vóór Schiphol wel veel geslapen. J. HORDIJK 21 Daar waren we dan allemaal. Zo'n zes divisies sterk. Turend naar het door mist zo vaal Eredivisiewerk. Een grapjas galmt eerst nog wat graag: „Waar is m'n feestneus Mien?" Zakt na de aftrap naar omlaag: ,,Me komme om te zien Een vrouw die nooit naar voetbal gaat vraagt, telkens meer verstoord, steeds aan haar huwelijkskameraad: ,,Wat is nou Feijenoord?" Van al dat turen toch al kwaad klinkt 't zonder mededogen: „Mens, waar jij toch steeds over praat, ik heb geen katteogen!" Amsterda

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 21