Perry van der Ksp sportspecialisten een half seizoen jeugdvoetbal 10 VESTIGINGEN Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. Nu de helft van het seizoen nadert of voor enkele elftallen reeds gepasseerd is, is een kleine nabeschouwing zeker op zijn plaats. Ook dit seizoen blaast de Ajax-jeugd zijn partij in het Amster damse jeugdvoetbal behoorlijk mee. Enkele elftallen hebben zelfs een ongeslagen reeks kunnen handhaven. Dat er vooral in het begin goede prestaties zijn geleverd, blijkt wel uit de her indeling in hogere en daardoor ook „zwaardere" afdelingen. Dit hield tevens in, dat deze elftallen begin november geheel aan een nieuwe competitie moesten beginnen. Wat de A-jeugd betreft, kunnen wij u, wat prestaties betreft, prima resultaten mededelen. De Al, die dit seizoen enigszins de rol van „pseudo KNVB-juniores" vervult, draait voortreffelijk in de interregionale competitie. Dit elftal, dat nog steeds on geslagen is, verdient beslist meer belangstelling dan dat zij nu hebben van een jarenlange vaste kern. Een elftal met potentieel betaalde voetballers in hun midden, die hoogstwaarschijnlijk ook in onze top B- en C-juniores zitten. Een Ajax-topelftal opge bouwd met een kern van talenten uit eigen kring (thans incl. twee trainers), is dat niet altijd Ajax' grote kracht geweest? Jammer dat dit het laatste seizoen wel eens uit het oog werd verloren. Nu de resultaten van het B-team ver beneden de Ajax-maat zijn èn blijven (het foute van het verdwijnen van de KNVB-juniores wordt steeds duidelijker) is dit misschien eens ter overdenking. De A2 en A3, ingedeeld bij de sterkste jeugdelftallen van be kende Amsterdamse amateurclubs, doen het uitstekend. Een kritisch woord is t.a.v. enkele A-spelers toch wel op zijn plaats. Een positiever instelling voor je sport zou beslist op zijn plaats zijn. Hieronder verstaan wij o.a.: meer concentratie vóór de wedstrijd (ook 's zaterdags vóór de wedstrijd) en ook iets meer correctheid ten opzichte van trainer en leiders. Het maakt b.v. een treurige indruk dat slechts enkele spelers zich de moeite getroosten na een uitwedstrijd of zelfs na een toernooi de des betreffende heren te groeten of een hand te geven. Ja, zelfs als men met de bus voor zijn deur wordt afgezet, gebeurt noch het één, noch het ander. Wie de schoen past, trekke hem aan en een goed verstaander heeft maar een half woord nodig De B-juniores (6 elftallen) draaien aan de top mee, waarbij ook hier de ongeslagen prestatie van de B1 bijzondere aandacht verdient. Ook grote waardering voor de B2, bijzonder zwaar in gedeeld met clubs als DCG B1 en SDW B1 en het toch nog presteert in de bovenste helft mee te draaien. De B3 t.m. B6 vallen vaak op, ondanks de herindeling, door de bijzonder grote uitslagen en hierdoor kampioensaspiraties tonen, waar rekening mee dient te worden gehouden. De C-jeugd, aanvankelijk onze grote zorg, herstelt zich op won derbaarlijke wijze, juist misschien door die extra zorg. Een dag training bracht nieuwe gezichtspunten naar voren en ziedaar: De C1, die slechts enkele punten had verzameld, loopt thans elke tegenstander onder de voet: zoals de tot dan ongeslagen koploper DCG (30), enkele „koppen" groter en hierdoor sneller, moest het afleggen tegen zuiver voetbaltalent, waar onder enige jongens, die vorig jaar nog pupil waren (Be dankt, Carel!) Ook de C2 behaalt betere resultaten. Of er nog een kampioenschap in zit moeten we afwachten, doch als deze resultaten zich voortzetten, hebben jullie nog veel in eigen hand. De overige C-elftallen hebben de JC niet zozeer die zorg ge bracht, hetgeen op goede resultaten duidt. Een derde kampioenschap van Nederland in successie met vele kampioenen op het „achterland" zou een hoogst plezierige aan gelegenheid zijn bij het totale succes. D. J. B. Ons jeugdcommissielid, de heer N. Klok, die zich in de afgelo pen weken intensief met de Cl-juniores heeft beziggehouden, schrijft naar aanleiding van de wedstrijd JOS C1Ajax C1 het volgende: „Zijn we nu eindelijk op de goede weg met onze Cl- juniores? Het is te hopen, want met het aanwezige talent, zij het dat wij in deze afdeling fysiek de mindere zijn, móéten toch betere resultaten mogelijk zijn. Met dit elftal zijn wij on langs overgegaan op het 4-2-4-systeem. En ik moet zeggen: het ging prima. Hechtere verdediging, betere spelopbouw en een zwakke tegenstander leverden ons de beide winstpunten op. Toch zullen de spelers van dit team nog hard moeten werken voor een beter resultaat, maar het kan absoluut. De bal snel spelen en veel schieten is het parool. Volgende week krijgen we de Cl-juniores van DCG op bezoek. Deze jongens bezetten momenteel de eerste plaats op de ranglijst. Voor Ajax zal dit dus een test worden. Uitslag JOS C1Ajax C1 05. Dank zij de inspirerende woorden van de goede Sint, hebben we in de wedstrijd tegen DCG bewezen, dat we met een 30 overwinning op de goede weg zijn. Er werd alweer beter ge voetbald. Bravo, jongens, goed gewerkt. En nu maar doorgaan. Hard trainen en, ik zeg het nogmaals: de bal snel afspelen, de vrije ruimte zoeken, niet té kort combineren en er allemaal kei hard voor werken. Dan spreken we in de competitie nog een duchtig woordje mee." Ik dank collega Klok voor deze bemoedigende woorden. Aan gezien ik deze wedstrijd ook heb gadegeslagen, wil ik er SPORTMAGAZIJN 15 sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 15