b-elftal Reisbureau Maarse Kroon uit de bestuurskamer Zoals in de Kroniek reeds tot uiting gebracht, wil het met ons B-elftal tot op heden nog niet erg vlotten. Wat we er tot nu toe van gezien hebben, bevestigt, hetgeen terecht wordt opgemerkt, nl. dat dit team de inzet, de hardheid mist, die nodig zijn om de zege te behalen. Hoewel misschien qua techniek niet verwacht mag worden, dat dit jeugdige elftal tot de uitblinkers zou behoren, is dit nog niet eens hèt kardinale punt; maar wat is techniek zonder de geest om haar te willen en kunnen uitvoeren? We zagen o.a. Blauw-Wit BAjax B. Geen schaduw van vroegere ontmoetingen. Van de zijde der „Zebra's" misschien nog begrijpelijk, maar onzerzijds Het eindresultaat 00 was toe te schrijven aan sterke verdedigingen resp. zwakke voorhoeden. Een ontmoeting waarover weinig valt te vertellen. Tegen De Volewijckers B werd een 20 zege geboekt, dank zij doelpunten van Suurendonk. Maar het aantal kansen dat ge mist werd ongelooflijk. Met dezelfde cijfers moesten we in de volgende wedstrijd Volendam B in de palingstad de eer laten. Een betere aanpak, hardere inzet, heeft de thuisclug de over winning gebracht. Bij Ajax werd er wel hard gewerkt, doch dat nèt nog even doordrukken, nèt even méér willen dan de tegen stander, ontbrak. Ajax bezat onbetwist meer technische inhoud, slaagde er ook wel in de nodige vaart in de aanvallen te leggen, maar een be slissend schot kwam er niet uit. De wedstrijd begon voor onze tegenstander hoopvol, 'n Serie vrije schoppen even buiten het strafschopgebied zorgde voor de nodige sensatie, maar koel bloedig verdedigen, speciaal van onze doelman Stuy, behoedde ons voor een achterstand. Mede door het wat té veelvuldig fluiten van scheidsrechter Stülen uit Utrecht, kreeg de wedstrijd hierna, ook door vaak onnauwkeurig plaatsen, een wat rommelig karakter. Een goede 1-2-combinatie tussen Suurendonk, die veelal achter zijn voorhoede opereerde, en A. de Haan werd door Ruud slecht afgewerkt. DWS was in deze helft wel wat gevaarlijker in de aanval. Bij een vlot opgezette aanval bracht v. d. Berg doelman Stuy in moeilijkheden, maar gelukkig ketste de bal via zijn handen tegen de lat weer het veld in. In de tweede helft was Ajax gedurende een periode van 25 min. sterk in de aanval, maar ondanks enkele goede schoten van A. de Haan en Koning, kwamen er geen doelpunten. In de 30e minuut kropen wij door het oog van de naald, toen wederom v. d. Berg een goed schot loste, dat Stuy niet hele maal onder controle kreeg, maar de terugspringende bal werd door Nieuwenhuys net naast geknald. Daarna viel er alleen nog een knap schot, in „vogelvlucht", van A. de Haan te noteren, dat net over de lat scheerde. Het was en bleef na een vrij matige ontmoeting 00. CAS BOLLEN DWS B—AJAX B 0—0 Opstelling: Stuy v. d. Eyden Krol Bruinewoud Heineman G. de Haan v. Wensveen Koning A. de Haan Suurendonk v. Wijk Op 'n zwaar bespeelbaar veld bleken DWS noch Ajax in staat hun aanvallen effectief af te ronden. Beide voorhoedes toonden geen schutter in de gelederen te hebben. Het in grote getale opgekomen publiek kon zich in de kou maar nauwelijks „warmen" aan hetgeen hun werd voorgeschoteld. Op papier leken de DWS-ers bepaald niet kansloos, want in de op stelling vonden wij namen als: Jongbloed, Pijlman, Nieuwenhuis, Waayenberg en v. d. Berg. Maar ook deze spelers konden DWS de zege niet brengen. «fee, voor uw uitwedstrijden in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 Op voorstel van trainer Michels en de doktoren heeft het bestuur besloten dat de spelers van het 1e elftal in het ver volg ieder weekend naar het Sportcentrum te Zeist of naar het Strandhotel te Zandvoort zullen gaan. Aan de Dienst Bescherming Bevolking is toestemming ver leend om op 30 januari a.s. gebruik te maken van de sport zaal in verband met een te houden oefening. Aan het Nederlandse Rode Kruis werd toestemming verleend om bij de wedstrijd AjaxFeijenoord te collecteren. De vereniging De Volewijckers deelt mede dat zij alsnog onze oud-speler H. P. P. Heerland een contract heeft aangeboden. Een verzoek van de Drumband Tubantia om te mogen op treden bij de wedstrijd AjaxFeijenoord wordt afgewezen. J. H. W. 14

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1968 | | pagina 14