Tonnie Pronk Jacob Bakker Resta u ra nt rvi- i/i ui Jt kU Melchers 1 -.FBI Olifant Jenever j 1 Voor een goed diner of j 111 V1 1 belegd broodje Salades Rembrandtsplein 7 Croquetten Tel. 62690 enz. Firma verfwaren kwasten en penselen een voordelig adres Nassauplein 11, telefoon 120254 Filialen: Jan Evertsenstraat 1 38, telefoon 84649 Ferd Bolstraat 46, telefoon 711159 Sumatrastraat Dè borrel \m^\l voor Ajacieden L/WTTLJ n.v. Distilleerderij van J. J. Melchers Wz. - Schiedam voorzitters van de Reglementscommissie en van de Straf- commissies, de bij dit werk betrokken bondsambtenaren, de secties Betaald Voetbal en Amateurvoetbal zo nodig met inspraak van de VVCS om voetbalstrafrecht en voetbal strafvordering af te stemmen op de zo langzamerhand sterk gewijzigde omstandigheden." Op het moment, dat ik deze regelen schrijf, weet ik nog niet hoe de uitspraak van de Commissie van Beroep zal zijn. Hoe deze ook uit mocht vallen, op z'n minst mogen wij verwachten, dat de KNVB een bespreking organiseert met de bestuurderen van alle primair eredivisie-verenigingen en die vereni gingen, welke gewoonlijk spelers voor het Nederlandse elftal moeten afstaan, teneinde alle facetten rond het optreden van het Nederlandse elftal grondig te bespreken. Nu de commissie van beroep de straf aan Ajax, want zo blijf ik de zaak-Keizer noemen, heeft gelaten, zoals deze was op gelegd door de strafcommissie, nl. niet-spelen voor 5 competi tiewedstrijden, lijkt het mij nuttig u, ter vergelijking, de belang rijkste regelen inzake de uitspraken in de zaak van Johan Cruyff en die van Piet Keizer te doen weten. Inzake Cruyff luidden deze o.m.: „Overwegende dat door de inhoud van voormelde bewijs middelen de commissie bewezen acht hetgeen beschuldigde is ten laste gelegd; Overwegende t.a.v. de op te leggen straf; dat blijkens een brief van de FIFA van 10 november 1966 de KNVB is opgedragen een onderzoek in te stellen nopens hetgeen in punt 14 van voormeld „referee's report" is ge rapporteerd en mede te delen welke maatregelen tegen de schuldige zijn getroffen; dat de KNVB, gevolg gevende aan gemelde opdracht, de zaak in handen heeft gesteld van de strafcommissie betaald voetbal; dat die commissie haar taak begrijpt in die zin, dat haar is opgedragen recht te doen uit naam van de FIFA; dat zulks tevens moet mede-brengen dat de aard van de op te leggen straf in overeenstemming dient te zijn met de maatstaven, welke de FIFA bij wege van advies aan de aan gesloten bonden heeft voorgesteld." Wij verzorgen uw gehele sportuitrusting Ajax-leden op vertoon diploma 10% korting op voetbalkleding Ook voor Camping-, Bad- en Zomerkleding voor al uw voetbalartikelen Adidas-, Puma- en Quick-voetbalschoenen Middenweg 147 (t.o. Emmak.) tel. 946257 Inzake Keizer luidden deze o.m.: „Gezien een brief d.d. 6 november 1967 van de Fédération Internationale de Football Association, gericht aan de secre taris-penningmeester van de KNVB alsmede het rapport van de scheidsrechter K. Tschenscher, beide bescheiden betrek kelijk tot het bedrag van de speler P. J. Keizer in de op 1 november 1967 te Rotterdam gespeelde voetbalwedstrijd NederlandJoegoslavië;" „In dit verband wordt overwogen dat niet blijkt dat de FIFA de afdoening van een gelegenheid als deze in een wedstrijd als de onderwerpelijke aan zich heeft gehouden of getrokken. Deze vaststelling geeft reden te concluderen dat de bevoegd heid in casu is blijven berusten bij de instantie welke door de reglementen van de KNVB tot welke organisatie de speler Keizer behoort en welks elftal hij uitkwam ten tijde van zijn overtreding daarvoor is aangewezen te weten 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 6