steen voor steen vijfertjes Saint Germain des Prés Hoe jammer dat een Ajax dat „big victories" behaalt twee maal (01 heeft klop gehad, dus tweemaal heeft gefaald. Wie 559 scoort is heus „weit öberlegen". Tien kooltjes meer dan Feijenoord met 459. „Wat zijn verliespunten, meneer?", vroeg een wat oudere dame. „Drie heeft er, hoor ik, Ajax méér, „is 't iets om je te schamen?" Want om ons spel, begrip of niet, voelt elk zich bij ons thuis. Leeft mee met het verdriet van Piet of het geluk van Buys. (Want een en ander deed veel stof opwaaien, beste mensen (d'een zijn sof, d'ander zijn bof) tot ver over de grenzen. Ik matig mij geen oordeel aan bij deze penitentie. Er was toch, hoe kon 't dan zó gaan, immers jurisprudentie Het lijkt wel of wij in Madrid dat „ietsje" achterlieten, waar het hem nu precies in zit, toen daar op pech wij stieten. Waar blijven z ij nu die voorheen van „lucky Ajax" spraken? Van „bad luck" schreeuwt er nu niet een van Sinterklaas-z'n-daken. Maar toch, maar toch, steeds heb ik nog in deze ploeg vertrouwen. Ik heb een hekel aan gepoch maar wéét, je kunt 'r op bouwen. Dat juist er tegen Rusland thans geen Ajacieden zijn is dubbel jammer voor de kans van onder ons te zijn. Slijkstraat (het veld) en Rusland zijn zo Mokums als 't maar kan. Op zogezegd eigen terrein zouden we spelen dan. Als nu „De Rest" eens Rusland sloeg? Dan JUICHEN we terdege! Dit geldt immers voor elke ploeg die Holland brengt de zege. Al zal 't wel zwaar zijn in Den Haag toch geef ik ons een kans. Door dik en dun, bij hoog en laag: MET MICHELS ELK MEER MANS. U i t ADO werd naar mijn gevoel het vorig jaar terecht 02, maar toen zat Liverpool al aan ons vastgehecht En nu weet ieder stuk voor stuk: 't Is kiezen of 't is delen. Niet laten zetten onder druk. Geen punten meer verspelen. Daaraan te bouwen steen voor steen doet blijvend ons herleven. Slechts dèt kan, maar ook dat alleen, genoegdoening ons geven. A dam, 28-11-'67. B. S. LE MARCHÉ Door de overvloedige regen van de laatste weken, hing het bord „afgelast" nogal eens aan de ingang van onze sportvelden. Het vijfde elftal kwam in oktober dan ook maar éénmaal binnen de lijnen en wel tegen een bikkelhard De Eland 2. Alhoewel de gasten niet bijster gevaarlijk waren, was het een moeilijke wed strijd, aangezien onze voorhoede met stilstaand voetbal wilde winnen. Nogal gelukkig gelukte het ons eenmaal om de fel op de bal zittende „toendra-bewoners" te verschalken. Het werd derhalve 10 in een wedstrijd, om liefst zo snel mogelijk te vergeten. Zondag 12 november waren we te gast bij TDW-Centrum aan de Kruislaan. Een gehavend elftal kwam in het veld, daar ver schillende spelers na de lange pauze van vier weken, op het laatste moment ziek bleken te zijn. D. de Groot en F. Moinat moesten zelfs ter elfder ure worden geroepen, terwijl ook Wesseling, als reserve aangewezen, de ploeg kwam comple teren. Omdat onze mensen in het begin nog even naar het juiste ritme moesten zoeken, kwam TDW sterk aandringen. De achterhoede hield echter de poort dicht en onze „gastspelers" (van het zesde elftal) speelden zelfs alsof ze nooit anders dan het vijfde elftal gewend waren. Het probleem lag wederom en het wordt eigenlijk een beetje eentonig in de voorhoede. Geen moment vermochten wij voor het TDW-doel gevaarlijk te worden, maar daar onze gastheren gelukkig ook de bal niet achter W. Meester wisten te krijgen, bleef de stand tot aan de rust 00. Na de thee een meer wisselend spelbeeld, met beide ploegen om beurten gevaarlijk. Maar de doelverdedigers bleven het ter rein meester en het werd snel duidelijk, dat doelpunten duur zouden zijn. Kort nadat schrijver dezes een kwartier voor tijd met een blessure de kleedkamer kon gaan opzoeken, scoorden de TDW-ers met een onhoudbare goal, 10. Bijna niemand geloofde nog in een gelijk spel, maar uitblinker, werker D. de Groot dacht er anders over en bezorgde Ajax 5 althans nog één punt. Een enorme inworp van R. Meyer (waarom profiteert men daar niet méér van) werd door de linksachter van TDW verkeerd beoordeeld en hoog boven iedereen, inclusief keeper, opspringend, knikte Dirk de bal in de uiterste linker bovenhoek. Een juweeltje (misschien wil Dirk wel een „contract" tekenen als voorhoedespeler in Ajax 5). Rest ons tenslotte nog te vermelden dat C. Bollen, lange tijd afwezig geweest, kwam kijken naar het vijfde elftal (met voet balkoffer) en het grootste deel van de wedstrijd als grensrech ter fungeerde. In de laatste vijftien minuten kwam hij zelfs nog actief binnen de lijnen. Verder zij gememoreerd dat R. Rein (geblesseerd) meer belangstelling toonde dan door de gemid delde speler gewoonlijk wordt opgebracht. W. HEISTERKAMP BOWLING FOR EVERYONE Rembrandtsplein 10 - telefoon 239963 Directie: Carel C. Kamlag en Tom Manders 19

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 19