uit de bestuurskamer Onze B1 is dit keer weer een goed elftal, al kan soms téveel vertrouwen in eigen kunnen wel eens noodlottig worden, zoals de 33 tegen WA na een 20 voorsprong. Jongens, luistert goed naar je trainer en leider, zij handelen alléén maar in Ajax-belang en dan ook beslist in jouw belang. De andere B-elftallen doen het zeer goed, zó goed dat ook hier sommige ploegen opnieuw werden ingedeeld met sterkere te genstanders. Opvallend is, dat het laagste B-elftal, de B6, de grootste uitslagen boekt en regelmatig boven de tien goals scoort. Kunt u nagaan wat er in de hogere elftallen moet zitten! De C-junioren hebben door hun leeftijd (12-13 jaar) ook dit jaar weer aller belangstelling en sympathie. De C1 doet het minder goed dan voorgaande jaren. Voetbal- technisch zijn we beslist de meerdere, fysiek kunnen onze jongens er veelal niet tegen op. Toch zitten in onze C-junioren veelbelovende spelertjes, al zal hun gedrag en de bereidheid tot het aanvaarden van goede adviezen hen beslist moeten helpen later een goede voetballer te worden. Veel C-elftallen nemen goede plaatsen in en ook hier blijken onze laagste C5 en C6 tot de grootste overwinningen te komen. 's Zondags van 10.00 tot 14.00 uur is er bij VVGA en op Voor land altijd bedrijvigheid van onze amateur- en jeugdelftallen. Al die jongens zouden uw belangstelling op prijs stellen en u als goede Ajacied wil toch ook weieens onze ,,hope" in actie zien. Kunt u zondagsochtends niet, dan zijn er ook nog altijd onze vier pupillenelftallen o.l.v. de heer Kamlag, waarvan er iedere zaterdag om 10.00 en 11.00 uur een elftal thuis op Voor land speelt. Ook hier zijn de resultaten meer dan we gedacht hadden, want slechts twee gelijke spelen zijn er tot nu geweest, voor de rest alleen maar grote overwinningen. Zoals u ziet, een opsomming van goede resultaten. Toch zijn er ook in onze organisatie wel problemen, die dan dinsdags- of donderdagsavonds in een gesprek worden opgelost. Dat geldt zeker ook voor iedere speler, die het een keer niet eens is met trainer of commissie; al die jongens zijn op de commissievergadering van harte welkom om hun probleem te bespreken. Al met al een goed begin voor ons allen om met animo en ver trouwen verder te werken. Hoe dit alles verder zal gaan, zullen we u over enige weken vertellen, hopelijk met evenveel enthou siasme. A. KRAAN Het Reclamebureau Holland kreeg toestemming om op be scheiden wijze prikkeldraad aan te brengen aan de onder kant van de reclameborden op de staantribune. De NTS heeft toegezegd dat er vaste kabels zullen worden gelegd en dat een platform aan de ere-tribune zal worden opgehangen, waarop de camera en de cameraman kunnen staan, zodat het publiek geen last meer zal ondervinden wanneer er in ons Stadion televisie-opnamen worden ge maakt. Aan de Foraliavereniging te Aalten zal een bedrag van 50,worden gezonden, omdat hun feestavond met tom bola (ten bate van kinderen) op 20 september (wedstrijd AjaxReal Madrid) is mislukt. In het houten gebouw op het Voorland-complex zal geen vloerbedekking worden gelegd, omdat na onderzoek is ge bleken dat door de slechte staat van het gebouwtje de te maken kosten niet verantwoord zijn. Het bestuur heeft thans prijsopgaaf gevraagd voor een iets groter gebouw en afbraak van het oude. Dit zal echter in geen geval eerder worden uitgevoerd dan na afloop van het seizoen. De kaartverkoophuisjes zullen aan de binnenkant van gren dels worden voorzien, daar een kwaadwillende te gemakkelijk binnen kan dringen. Het bestuur heeft prijsopgaaf gevraagd voor het aanbrengen van een 1,5 meter hoge afrastering om het gehele 1e veld, het verdelen van de Reynoldstribune in 4 en de Ere-tribune in 3 vakken. Aan het GEB zal gevraagd worden, welke voorzieningen ge troffen moeten worden om tot een betere verlichting van de trainingsvelden te komen. De heren J. van Praag, J. H. Westrik en H. G. A. Timman waren naar de Algemene Vergadering betaald voetbal en de Bondsvergadering, die respectievelijk op zaterdag 28 oktober en zaterdag 11 november in het Sportcentrum van de KNVB te Zeist werden gehouden. De penningmeester, H. G. A. Timman, heeft op 14 november het door ons ingediende klaagschrift verdedigd voor de Raad van Beroep van de Sociale Verzekerings Bank. De heren Michels en Nuninga waren als getuigen opgeroepen. De donateur J. J. C. L. Siep, overleden 24 oktober 1967, heeft bij testament van 20 oktober 1967 500,aan Ajax gelegateerd. De Sint Nicolaas-middag voor de jeugd zal worden gehouden op zaterdagmiddag 2 december in de bovenzaal van het Ajax-stadion. Sint Nicolaas en zijn knecht Zwarte Piet heb ben beloofd ook even te komen. De Stichting Culima krijgt een bedrag van 50,voor hulp aan langdurige zieken en gehandicapten in Kindertehuizen. J. H. W. 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 15