„Mocht het ons niet gegeven zijn, verder in deze Europa Cup competitie voor te komen aldus schreef voorzitter Van Praag in het vorig Clubnieuws. Welnu, we kómen er niet meer in voor. Zoals u dat allen immers al lang weetmaar uw redacteur moet dit hier toch nog even vastleggen voor het na geslacht. Zó gewoon was het nu ook weer niet. Integendeel. Pas in de verlenging van een, met recht: big match in het Bernabeu-Stadion te Madrid, de ,,kuip" van Real Madrid, moes ten we met 21 het Ajax-hoofd buigen. Heel jammer. Jammer, omdat we zo dicht bij een overwinning zijn geweest. Omdat we, vooral in de tweede helft, alsmede in de eerste ver lengingsperiode, kortom na die schitterende gelijkmaker van Henk Groot uit een vrije schop van Sjaak Swart heer en meester over onze Spaanse tegenstanders waren. Een Real- defensie, die misschien nog nooit zó in benauwdheid heeft ge zeten. Met voor ons kansen om nog van te rillen en pech, om nog van te huiveren. Zoals Rinus Michels dat bij terugkomst op Schiphol zo vol spijt uitdrukte: „Je hebt je tegenstander zó stevig in de greep en toch ontglipt hij je nog Maar wat tienduizenden op de tribunes en miljoenen via radio en televisie hebben kunnen horen en zien blijft onvergetelijk! Bewonderenswaardig was de rust in het Ajax-spel. „Dat was zo," verklaarde Barry Hulshof ons later, ,,dat kwam ook vooral daardoor, dat we allen zoveel vertrouwen hadden in de door mijnheer Michels voorgestelde taktiek." Ja, die taktiek. Wat zei o.a. doelman Junquera daarover: „Niets dan lof. Je moet je tegenstander inderdaad met strategische middelen van zijn stuk proberen te brengen in het moderne voetbal en dat was Ajax bijna nog gelukt ook Ook grootmeester Ferenc Puskas ex-Real Madrid, tegen woordig coach blies de loftrompet voor Ajax. „Uw ploeg heeft in Spanje een schitterende indruk achter gelaten" en ,,ik betreur het dat Ajax nu al tegen Real moest spelen. Dit was een kwartfinale Hoewel dus voor ons dierbaar Rood en Wit ten aanzien van de strijd om de Europabeker voor landskampioenen het eindsignaal heeft geklonken, hebben we toch gemeend, deze belevenis met wat krantenuitknipsels, daarbij schaar en lijmpot hanterend, alsmede een aantal fotografische indrukken van Tonny Strou- cken met d i t Ajax-Nieuws aan de vergetelheid te ontrukken. Want al was er dan niet de glorie als die na „Liverpool", in die zin, dat we toen de volgende ronde wèl bereikten, we menen dat Ajax in Madrid een partij voetbal van hogere kwaliteit heeft gedemonstreerd als destijds tegen de club van mr. Shankly, daarmede andermaal haar internationale klasse bewijzend. En daar zijn we trots op. T. M. De geboorte van het eerste Spaanse doelpunt: Gento schiet Bals duikt tevergeefs .en Amancio haalt de bal uit het net. 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 3