fotogeniek ajax komen waar men zou logeren, was de eerste vraag: „Hebt u televisie?" Hierop verkreeg men een bevestigend antwoord, doch na diverse pogingen bleek dat men „Nederland" niet kon ontvangen en daardoor Ajax zou missen. Geen nood. Na een zeer snel diner werd de chauffeur opgedragen, de bus voor te rijden en hen binnen de kortst mogelijke tijd naar het dichtst bijzijnde Nederlandse hotel te rijden. In Vaals heeft men dé wedstrijd uit de cup gezien. Afstand heen en terug 176 kilo meter. Waarmee wij maar willen zeggen: „Over Ajax gespro ken!" Wij willen de hoop uitspreken dat dit kranige elftal in de huidige competitie opnieuw kampioen zal worden en niet alleen kam pioen van de vaderlandse competitie, doch daarna eveneens de zo begeerde cuptrofee zal behalen. Wij zullen daarbij gaarne tegenwoordig zijn! Uit het orgaan van EVV Eindhoven: „Proficiat Ajax Ajax is reeds in de eerste ronde uitgeschakeld voor de Europa Cup I. Het is wel wat sneu voor de Amsterdammers, maar de wijze, waarop men uitgebekerd raakte, was naar Nederlandse maatstaven, groots. Hulde aan trainer Michels, die volgens velen een zeer goede taktiek liet toepassen. Ondanks verlies: Ajax-lui, van harte proficiat!" Tenslotte een artikeltje in het clubblad van 't Gooi (de oude club van Ger Bals). Onder het opschrift „Ajax" schrijft redac teur Schoevers: „Dit blad is niet volledig zonder een woord van hulde aan onze landskampioen Ajax voor de voortreffelijke manier waarop zij zich in Madrid tegen het gevreesde Real verzetten. Om in de hitte te Madrid een wedstrijd gelijk te spelen is een meesterlijk resultaat. Jammer, dat deze geslaagde voetbalavond geen happy-end kon hebben. Ook de daar opererende Schotse scheidsrechter verdient hoge waardering. Om in die omgeving, waar het schuim de mensen letterlijk op de kaken staat, jezelf (d.w.z. onbeïnvloed) te blij ven, is bijna onmenselijk. Wat die man daar in Madrid durfde te doen, hebben nog weinigen voor hem verricht. Denkt u maar eens aan RealAnderlecht! Het zij de arbiter dan ook ver geven dat hij m.i. iets te weinig optrad tegen de in schijndood verkerende gewonden van de Spaanse ploeg, die zelfs half overleden nog het veld in renden om zichzelf daar op te baren. Ook kunnen wij hem, gezien zijn prestaties, vergeven dat hij toeliet dat bij vrijwel elke vrije trap voor Ajax de bal soms wel twintig meter werd weggeschopt. De oude schalk Gento zorgde er wel voor, dat zijn voortdurende natrappen niet door de arbiter werd gezien. Dat de Madrilenen zich, na een jaar van verbetering, weer aan die ergerniswekkende praktijken gaan bezondigen, is spijtig. Alles verliep droevig voor Ajax en de Nederlandse voetbal- smullers, maar er komen (als alles goed gaat) nog drie triljard toernooien om de Europa Cup en de Cup winnen ze zeker één keer!" Enzovoort, enzovoort. Allen, ook de nietgenoemden, hartelijk dank. T. M. In dit blad met louter kieken van de wedstrijd in Madrid géén verhaal meer van Henk's kwieke knik-met-'t-heufd waardoor ie zit. Bladen zijn er volgeschreven over winstkans voor en na. Daarom nu alleen maar even het product der camera. Als 'k het goed heb wordt geopend met Bal's safe na 'n forse knal. Hier niet glijdend, hier niet lopend, hier een zwééf, en 't is Bal's bal. Daarna volgt dan het „momento" voor Real 'n soort Spaanse moord. Na een snelle rush van Gento heeft diezelfde knaap gescoord. Geen verslagenheid bij d'onzen. Cruyffie knalt tegen de paal. Alle Ajaxharten bonzen Dan gaat Sjakie aan de haal. Vrije schop voor Sjaak en vaardig plaatst die zuiver op Henk's pet. Die schudt nee, kopt daardoor aardig keihard tegen 't Spaanse net. Hoor de Ajaxmeute brullen. Zie beteuterd Gento staan. Zie Irene's neus eens krullen en aan 't handen schudden gaan. D'éénéen eindstand is geen trieste daar we aan 't verlengen slaan. Rinus laat z'n jongens fietsen. Zie op 't veld hun benen gaan. Zou Wim niet graag fietsen willen? Waarschuwend gaat vinger op. Nog een half uur eraan tillen. Zet dat freewheelen maar stop. Desondanks draait d'Ajaxmotor hoge toeren, doch Johan mist d e kans heiaas en stoot er nü mis wat hij anders kan. Wankelen doet Spaanse vesting vele malen, keer op keer. Kansen, kansen, wat een pestding wordt zo'n bal, hef wil niet meer. Daarbij hebben onze mensen de fortuin niet op hun hand. Nooit zijn zoveel vrome wensen in een kwart-uur-tijds gestrand. Kort na 't draaien gaat een Spanjaard als de bliksem er van door. Bennie trekt verwoed z'n ponjaard maar glijdt uit, en in zijn spoor wordt de niet-aaneengesloten achterhoede gepasseerd. Met een ziedend schot besloten heeft ook Bals nu geen verweer. Zo kwam 't einde van een treffen dat gelijk had moeten zijn. Bij 22 zouden we heffen hoog hef glas met erewijn. Het heeft niet zo mogen wezen. Echter, er is wat geleerd. Ajax heeft, zeg ik bij dezen, dit soort cracks niet meer te vrezen. Mits het zich opnieuw zo weert. B. S. LE MARCHÉ 15

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 15