Bouwmeester Gerrand van een trotse voorzitter, mag u ge rust weten. Niet dat ik van dit gevoel eerst na DE wedstrijd in Madrid kan spreken; sedert mijn entree in de rood-witte gelederen, nu bijna 40 jaar geleden, heb ik steeds fier verklaard lid van Ajax te zijn. Sinds ik de voorzitters-hamer mag hanteren, kon ik vanaf die plaats Ajax en met name de genen die haar dragen, nóg meer leren waarderen en achten. Dat echter na die gedenkwaardige avond van 11 oktober 1967 in het Bernabue-stadion van de Spaanse hoofdstad, er bij uw voorzitter, wat betreft zijn Ajax-trots wel een schep je bovenop gekomen is wel, ik geloof dat ik daarin niet alleen sta en dat in ieder geval ook miljoenen mensen de her innering zullen bewaren aan een Ajax-elf- tal, dat zo'n geweldige partij voetbal speelde tegen een eveneens subliem Real Madrid. Waarbij onzerzijds de tegenstan der tijdens het grootste gedeelte van de twee uur durende strijd (door verlenging) volkomen werd overtroffen en slechts „duivelse" pech er de oorzaak van werd dat we niettemin met 21 verloren en aldus voor verdere deelname aan de strijd om de Europa Cup 1967-1968 werden uitgeschakeld. Doch de reacties in de Pers (ook de Spaanse) alsmede uit andere delen van de voetbalwereld vertelden en verklaar den welk een schitterende indruk onze jongens hadden achtergelaten. Hulde aan Bals en zijn mannen voor de wijze, waarop zij twee uur lang (welk een voortreffelijke conditie nog in de ver lenging) Nederlands clubvoetbal op hoog ste niveau hebben gepresenteerd. Hulde aan de grote man: Rinus Michels, wiens verrassende taktiek de wedstrijd beheerste en waarover o.a. „ref" David son na afloop zei: bewonderenswaardig! Gaarne dank ik ook mijn medebestuurs leden alsmede dr. Rolink, dr. Zeven, Salo Muller e.a. voor hun hulp, adviezen en goede zorgen. Onze erkentelijkheid jegens Martin's Air charter voor de zo geslaagde vliegreis, waarbij tevens een „pluim" aan het adres van reisbureau „Mondial" resp. Karei Muller voor de prima verzorging. Een hoogtepunt was ongetwijfeld ook de charmante ontvangst door Prinses Irene en haar echtgenoot in Hotel Philips II te El Escorial, waar op de meest prettige wijze met onze spelers werd gesproken en vooral het onderhoud met Rinus Mi chels een geestig karakter droeg. Verder heeft ons allen de ontvangst ge troffen door de Nederlandse Gezant, Zijne Exc. Mr. C. W. A. Baron van Haersolte op diens Ambassade, terwijl de hulp en assistentie van het ons toegevoegde am bassadelid, Mr. Pesch, de grootste dank verdienen. En last but not least onze gastheer: het bestuur van Real Madrid, Ajax' goede vrienden, mag ik wel zeggen. Niets was hen te veel, om het ons maar naar de zin te maken, het was allemaal in één woord: geweldig. Het volgende telegram werd ons nog na gezonden: „We are very plaesed in hav ing had such a fair opponent and wish AFC Ajax great succes. Santiago Ber- nabeu." Heel veel dank voor alles en wederzijds namens Ajax verdere grote successen toegewenst. Ja, zo moesten we ons terugtrekken uit het midden der kampioenen (niet van mij, doch exclusief: Barend Schilperoort). Een einde dat niet alleen in eigen omge ving, doch tevens daarbuiten werd be treurd. Ook bij Real was men de mening toege daan van een ongelukkige, om maar niet te zeggen: onjuiste loting. Voor hetzelfde geld, aldus de Spaanse kringen, was Real gewipt en hetgeen beide teams vooral op deze laatste woensdagavond hadden laten zien, was van een gehalte, dat aan dat van een demi-finale grensde. Helaas. We hebben de kans, ja zelfs kansen ge had. Zowel „thuis" als „uit". Jammer. Om met Wim Kan te spreken: „Uithuilen en opnieuw beginnen! Laten we hopen J. VAN PRAAG Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 11

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 11