belangrijk bericht voor alle leden en donateurs nog maar twee jaar geleden nu bestaat AJAX uit een elftal voetbalartisten van europees formaatI op dit moment is het een der hoe kon dit? wie deden dit? op welke manier is dit gelukt? gerth van zanten vertelt hierover in zijn zojuist A I A Y een klasse Mv r\ W apart wortel's boekhandel vijf-ertjes denkt u er nog wel eens aan? verkeerde onze club in ernstig degradatiegevaar sterkste clubs van ons continent, gevreesd door iedere tegenstander ren, maar de bal werd door 'n been, hand of hoofd steeds weer geblokkeerd. In de tweede helft had trainer Bob Haarms v. d. Meijden en Splinter van plaats laten verwisselen. In het begin leek het erop dat deze omwisseling succes had, maar allengs verzuimde Splin ter z'n medevoorwaartsen tijdig van de bal te voorzien. In de 10e minuut maakte aanvoerder v. d. Stoel zijn enige fout door te lang te treuzelen met de bal weg te schieten. SDW-er Bijlsma snelde toe, ontfutselde v. d. Stoel de bal en schoot van 15 meter hard in langs een onthutste Ab Slager (21). Weer nam Ajax het initiatief in handen. Een hard schot van Hans de Vos ketste van de paal het veld weer in. Fiene en Splin ter schoten net naast of over. Een verre uittrap van de SDW-keeper, die even door een mede speler werd aangeraakt, kwam terecht bij de uitgelopen Ab Slager, die i.p.v. naar de zijlijn te schieten, waar v. Beek vrij stond, de bal recht in de voeten van 'n SDW-speler speelde, die vervolgens met een 30-meter schot het verlaten doel door boorde (31). Twee minuten daarna liet onze totaal ontredder de achterhoede de linksbuiten van SDW vrij oprukken naar ons doel. Via binnenkant paal was het wederom raak (4—1). Op de tribune was vriend en vijand het er over eens, dat deze overwinning zeer geflatteerd tot stand was gekomen. CAS BOLLEN De startvlag is weer gevallen waarmede de amateurcompetitie 1967-1968 officieel werd geopend. Het vijfde elftal, dat het de laatste vier jaren lelijk heeft laten afweten, was vast van plan te proberen dit seizoen weer eens kampioen te worden. Op 10 september was DWS 5 de eerste tegenstander. Met 42 trokken de voormalige Spaarndammerbuurters aan het kortste eind. In een vooral voor de rust redelijk goed gespeelde wed strijd zou het echter vrij lang duren voor het eerste doelpunt viel. De aanvallen waren over het algemeen te simplistisch en door zichtig om de DWS-defensie in moeilijkheden te brengen. Onder getekende kreeg na ca. 25 minuten de bal op het middenveld en ondernam een rush op het vijandige doel. Daar de verdedigers vergaten in te grijpen en de keeper naast de bal griste, was het een klein kunstje deze in het verlaten doel te schuiven. Toen kort voor rust B. v. Leeuwen met een daverend schot van ver buiten het strafschopgebied de DWS-goalie kansloos liet, leken we op rozen te zitten. Na de rust zoals verwacht een fel aanvallend DWS, dat na 10 minuten op 21 kwam, door een dekkingsfout in de verdediging af te straffen. Binnen de minuut was de marge echter al weer twee doelpunten. Na een pass van Wertwijn zette Lissauer zijn directe tegenstander op het verkeerde been en kogelde onhoud baar raak. De wedstrijd zakte qua peil steeds verder weg en een misser van onze doelman bood DWS de gelegenheid weer naar 32 te komen. Lissauer voelde echter bijzonder weinig voor een puntenverdeling en uit een dieptepass bracht hij ons elftal op 42. Een verdiende overwinning, maar om kampioen te worden zal er nog veel moeten gebeuren. Een week later werd gespeeld tegen WMS 2, een complete „giller". In eerste instantie was de scheidsrechter hiervoor ver antwoordelijk, want wat deze man die middag opvoerde, was een verschenen kostelijke boek dat met volle medewerking van de club tot stand kwam. vol met foto's, prijs f 6.90 verzeker u van een exemplaar door omgaande bestelling (per briefkaart of telefoon) aan: sumatrastraat 48, amsterdam-oost, telefoon 57427 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 9