van kopenhagen tot madrid der medewerkers aan dit blad is echter ook reporter: Wim Hoogendoorn. Deze vond het nodig tijdens zijn „verslag" van de wedstrijd FC Den BoschVitesse op zondag 24 september jl. tussen de bedrij ven door even „de nederlaag van Ajax te gen Real Madrid, of nederlaag nu ja, dat gelijke spel de luisteraars in te fluisteren. Waarom? Is het hart daar zo vol van En wie dacht hij nu met een dergelijke op merking gelukkiger of wijzer te maken? De gang van zaken bij ons B-elftal is nog wat aarzelend. Het is een formatie waarin vele jonge (en nieuwe) spelers zijn opge nomen, die nog beter op elkaar ingespeeld moeten raken, resp. het juiste ritme moe ten vinden. De tot op heden binnenkomende berichten over de amateurs alsmede jeugd geven reden tot optimisme, zodat al met al het woord „tevredenheid" hier niet misplaatst is. Kortgeleden moest dr. Slikboer zijn werk zaamheden als psycholoog bij ons beëin digen. Het is mij een behoefte hem nog wel dank te zeggen voor de prettige sa menwerking gedurende de tijd dat hij, als eerste een zodanige functie bij Ajax ver vulde. Als zijn opvolger is thans benoemd drs. D. H. Grunwald uit Amsterdam, welke ik gaarne een hartelijk welkom in de Ajax-kring toeroep, hem daarbij tevens veel succes wensend. Zoals in het begin van dit artikel reeds gezegd, zal, wanneer u dit clubblad ont vangt, het wellicht reeds bekend zijn hoe Bals c.s. het er in Madrid hebben afge bracht. Mocht het ons niet gegeven zijn, verder in deze Europa-Cup-competitie voor te komen, wel dan zullen onze jongens hun best doen voor een herhaling van de mo gelijkheid, volgend jaar opnieuw tot de deelnemers te behoren. Daar kunt u op rekenen! J. VAN PRAAG Waren daar in Kopenhagen zeven knapen van de elf die nu 't Ajax-shirt weer dragen niet meer helemaal zichzelf? Zaten zij met hun gedachten al in Spanje, in Madrid? Waar ze weken al op wachten of er nog muziek in zit. Of kwam 't door een wel volkomen grasloos veld als lood zo zwaar dat ons maakte tot een lome ietwat slome pingelaar? Het is hard het hier te zeggen, maar wie gaat dan pingelen? Is geen eer mee in te leggen tegen wie omsingelen. Volgens onze Britse vrinden was d i t nu een „stupid game". Ook bij hen u soms kunt vinden „such loamy field", zo'n veld van leem. Killer Dyreborg als midvoor beukte Eddy's doel niet beurs. Desondanks alle respect voor deze Deense amateurs. Ja, ik weet het van die strafschop. Ook ons kijkers leek het zwaar. Doch misschien was Israels „afstop" (niet te zien zo) er ook naar. Daarom n voor Israël hopen, n voor rivaal Feijenoord, dat 't ook hier weer af mag lopen met een „alles wel aan boord". Na Real wacht DWS ons, reeds van „Jaarbeurszorgen" vrij. Wat doen wij? Wordt het van klets-bons in Madrid, ja wat doen wij? Hopen... en verwoed proberen. Daarvan is een ieder vol. Attaqueren en verweren. Keer op keer de vloedgolf keren. Niemand zal dan reclameren dat je 't trotsdat niet hield vol Doch, we zullen je fêteren als, ach wat: DAN ZIJN WE DOL!! B. S. LE MARCHÉ Deense-doggen-dag, 4-10-'67 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 7