niet." „Maar hoe zit dat dan?" vraagt de bondsbestuurder. „Zijn topspelers dan niet in staat in tien dagen tijds drie belangrijke wedstrijden te spelen?" Kessler had niet zo snel een antwoord klaar. Hij moest er even over nadenken. Een kind wist dat het hier over de kwestie DWSAjax ging. Kessler gaf tenslotte als zijn mening: „Ja, een top- speler moet, onder welke terrein- of weersomstandigheid dan ook, in staat zijn om drie keer in tien dagen wed- strijdactief te zijn." Ome Dirk gnuifde en de zaal lachte." Bij de meesten uwer zal de naam: Dirk Nijs niet bekend voorkomen. Zeer begrij pelijk. Hij is een op het terrein van het amateur-voetbal reeds vergrijsde figuur, die aldaar ongetwijfeld verdienstelijk werk heeft verricht. Ten aanzien van de achter gronden en daarmede verband houdende problemen rondom de betaalde sector kan hij echter weinig of niet oordelen. Zoals wel vaker gebeurt, willen zulke mensen bij dergelijke zaken, buiten hun gezichtsveld, zich toch nog laten horen, hoewel zij er beslist verstandiger aan zou den doen, hun geluid te beperken tot het vlak, waarbij aan hun woorden en ge dachten werkelijke waarde kan worden toegekend. Bovendien, als de man die gnuifde goed heeft geluisterd, hield het antwoord van de heer Kessler dat wij overigens wil len laten voor wat het is niets in om trent de kwaliteit van de wedstrijd-activi teit bij b.v. de derde wedstrijd. Dat de activiteit aanwezig móét zijn, ja, daar kan ik inkomen. Wat de speler echter dan nog op de grasmat legt Mensen met kennis van zaken zeggen: zelfs top spelers zijn geen robots, die al naar wens en behoefte kunnen worden ingeschakeld. Een sprekend voorbeeld is ook Real Ma drid. Zaterdags vóór hun optreden in Am sterdam wonnen zij nog met 91 van Real Sociedad, drie dagen na het gelijke spel tegen Ajax wordt tegen een club van gelijke sterkte als Sociedad, nl. Real Zaragoza, met 00 gelijk gespeeld. Meer zat er tóén dus niet meer in. Hadden de Spanjaarden de Cupwedstrijd tóch wel in de benen? Maar in zulk soort zaken moet de heer Nijs zich niet meer verdiepen. Overigens dan hét strijdpunt: de wedstrijd DWSAjax. Onzerzijds is naast de uit de Pers bekende aanbieding tevens nog het voorstel gedaan de opbrengst van de ont moetingen DWSAjax en AjaxDWS in één „pot" te doen. Ook dit aanvaardde AJAX—REAL MADRID 1—1. men niet. Wij hebben getracht in deze tot een oplossing te komen, hoewel in feite wij zonder meer gebruik kunnen maken van de bepaling voorkomende in de re glementen, die aangeeft dat het bonds- bestuur het competitieverloop te allen tij de kan regelen. En wie zegt dat 19 okto ber a.s. niet meer dan 30 a 35.000 men sen het Stadion zullen bevolken? Dat hangt natuurlijk ook veel van DWS zelf af. Had ik, zoals hierboven aangegeven, veel lof jegens de grote Pers in verband met AjaxReal Madrid, minder elegant is een „onafhankelijk" sportblad in de Maasstad, waarvan enkele medewerkers niet alleen in geschrift doch ook in woord blijk geven van een uit sportief oogpunt bekeken weinig verheffende mentaliteit. Althans tegenover onze club. Daarover kan men wekelijks lezen. Eén FEYENOORD—AJAX (1—0) The big match 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 6