van de voorzitter Bouwmeester Gerrand Mag ik beginnen met de wens uit te spre ken, dat u allen een goede vakantie gehad heeft, volop genoten van de uitzonderlijk fraaie zomer en dat u niet alleen gebruind, maar ook gesterkt en verkwikt in goe de conditie, zoals dat in sporttermen heet uw dagelijkse bezigheden begonnen bent en het wel en wee van ons dierbaar Rood en Wit weer uw volle aandacht heeft. Aangezien ook redacteur Middendorp za ken- en clubbladzorgen enige tijd van zich afschudde, verschijnt het „Ajax-Nieuws" op een tijdstip, dat er ten aanzien van de competitie alweer het een en ander is ge passeerd, ja is zelfs de kans aanwezig dat we op dit moment reeds weten of de naam Ajax al dan niet voorkomt bij de clubs, die in de tweede ronde van de strijd om de Europa-Cup zullen uitkomen. De eerste ontmoeting tegen Real Madrid, 20 september jl. in het Olympisch Sta dion, was een groots gebeuren. Indien men thans tegenwerpt, dat in het alge meen sprake was van een gevoel van te leurstelling met betrekking tot het resul taat (1 1) dan zou ik meteen willen opmerken dat die leden zich dan een té optimistisch beeld hebben gevormd aan gaande een „sowieso" winnend Ajax. Vergeet niet, dat Real Madrid in de kring der Europa-Cup-deelnemers een grote, zo niet de grootste naam heeft op grond van haar in het verleden geleverde prestaties. Behoudens een korte periode van enige te rugval, hebben de Spanjaarden steeds tot de allersterksten behoord en bezitten op het niveau van het internationale top-voet- bal een rijke ervaring. Hoezeer onze pres taties de laatste jaren internationaal de aandacht trokken, een staat van dienst als de Madrilenen hebben wij (nog) niet. De pech in aanmerking genomen, dat Sjaak Swart al zo spoedig werd gebles seerd, waardoor we praktisch gesproken het grootste gedeelte van de wedstrijd met tien man speelden, de winst die er desondanks nog heeft ingezeten we denken aan het schot van Klaas Nuninga tegen de binnenkant van de paal, het niet toegekende doelpunt van dezelfde speler omdat ,,ref' Finney wél de reflexbeweging van Bennie Muller zag, waarbij deze de bal net even aanraakte, doch voor de rust de duidelijke „hands" van een Spaanse achterspeler niet, heeft naar mijn mening en trouwens vele anderen ons elf tal een zeer knappe prestatie geleverd, waarvoor het alle lof verdient. Tenslotte zij opgemerkt dat Bueno c.s. het veld anders betraden dan b.v. vorig jaar Liverpool. U herinnert zich nog dat de Engelsen ons toen vóór de aanvang bij monde van hun manager al tweemaal ver slagen hadden. Real Madrid onderschatte ons beslist niet. Het speelde een prach tige partij voetbal. Wereldklasse! Een woord van bijzondere erkentelijkheid zou ik willen richten tot de Pers, die zorg de voor een geweldige publicatie en ons daardoor enorme diensten heeft bewezen. Verder dank ik allen die op enigerlei wijze hun medewerking verleenden. Overstappend op het belangrijke chapiter: de huidige competitie, werpen we even een blik op de stand van zaken van dit ogenblik. We boekten winst jegens Go Ahead, Telstar, DOS, Volendam, Sittar- dia en MVV en leden verlies tegen Feijen- oord in Rotterdam. De mensen uit de Maasstad hebben ongetwijfeld een veel sterker elftal dan zij de laatste jaren bin nen de krijtlijnen brachten, met een betere conditie vooral. Hoewel een gelijk spel meer in de verhouding lag, wonnen onze tegenstanders met 10, iets waarmede wij hen alsnog gelukwensen. Wat ik niet onvermeld wil laten is de zeer charmante ontvangst in de Kuip. U her innert zich wellicht, dat in deze kolommen ten aanzien van vorige bezoeken daarover wel eens misnoegen is geuit; daarom me moreer ik met des te meer genoegen de sfeer waarin wij elkaar nu tegemoet tra den. En echt niet, omdat we verloren Kort voor deze „big match" bezocht ik met Jaap Hordijk de van een ernstige ope ratie herstellende praeses der Rotterdam mers: Cor Kieboom. Wij hadden een zeer prettig gesprek met elkaar. Algemeen mag bekend worden verondersteld, dat het tussen de heer Kieboom en Ajax niet altijd koek-en-ei was; doch dit was nu ge lukkig geheel anders. Intussen heeft hij besloten zijn functie neer te leggen, aan gezien zijn gezondheidstoestand het ver vullen van een taak als voorzitter, vaak vol spanningen en emoties, niet meer toe laat. Cor, al waren we het dan vaak samen niet eens, nu bij je afscheid breng ik je namens Ajax gaarne de hulde, die je ongetwijfeld voor het vele werk, via je club voor het Nederlandse voetbal verricht, verdient. Gaarne zou ik van de gelegenheid gebruik willen maken de nieuwe president, de heer A. A. Couwenberg, die als penningmees ter reeds een staat van dienst bij de Rot terdammers heeft, alle succes in zijn nieu we functie toe te wensen. Bondscoach Kessler heeft kortgeleden een suggestie gedaan om na afloop van dit seizoen een langdurige toernee met het Nederlands elftal naar Zuid-Amerika te maken, zulks ter verhoging van de inter nationale ervaring. Ajax staat afwijzend tegenover een der gelijk plan. We hebben momenteel maar liefst zeven spelers in de Zeist-selectie zitten. Wat stelt men zich wel voor? De inhoud van een brief over een en an der, afkomstig van trainer Michels, club arts dr. Rolink alsmede med. psych. ad viseur dr. Zeven, is ter kennis gebracht van het bondsbestuur, met het verzoek op korte termijn te willen reageren. In ieder geval zullen wij op deze zaak zeer attent zijn. In de Sportkroniek dd. 11 september jl. komt een verslag voor van een te Scheve- ningen gehouden KNVB-bijeenkomst. Daaruit valt o.m. het volgende te ontlenen: „Tenslotte nog een olijk vraagje van Dirk Nijs aan de bondscoach, die ge zegd had: „Voetbalmoeheid bestaat Juweliers Heiligeweg 12, Amsterdam-C., Tel. 23 65 41 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 5