Broodj' van Kootje Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 AJAX—REAL MADRID Nog eens 10. Wim Schoevaart zal u ook dit seizoen weer volkomen op de hoogte houden aangaande de verrichtingen der amateurs, terwijl men dienaangaande ook in de jeugdhoek niet stil zal zitten. Dit keer heeft men nog niet zóveel te vertellen, doch dat wordt in onze volgende editie zeker ingehaald. Zoals we ook de hoop uitspreken, dat in dat clubblad de heer Bremer nogeens iets wil schrijven over de honkballerij in het zojuist afgesloten seizoen. (Martin, mogen we je alsnog ver zoeken? Bij voorbaat dank. Je weet het.) ,,Ajax een klasse apart", het nieuwste boekwerk over de Am sterdamse Rood-Witte helden, geschreven door Gerth van Zan ten, deed uitgeverij H. J. W. Becht die de publicatie in sa menwerking met De Courant Nieuws van de Dag/De Telegraaf verzorgt op de redactietafel belanden, waarvoor onze erken telijkheid. Het boekje, handelend over de laatste jaren, d.w.z. na de competitie 1964-1965 die verschrikkelijke diepte-perio de in de Ajax-geschiedenis start verrassend actueel met als laatste gebeurtenissen o.a. de loting tegen Real Madrid, aanvang van de training voor dit seizoen enz. enz. Geheel anders dan het werk van Wim Jesse, dat meer de Ajax- historie sinds de oprichting tot doel heeft, zou je geneigd zijn het produkt van Gert van Zanten meer een Ajax-roman te noemen. Een boek apart! Tegen een aparte prijs. Als u het ons vraagt, neem het! U zult er óók van genieten. Waren we in het verleden verre verleden ook een regel matige „leverancier" van spelers voor het nationale elftal, de laatste tijd kan Ajax zich in dit opzicht meer als grossier be schouwen. Tegen Oost-Duitsland traden maar eventjes 6 spelers voor Oranje aan; door het uitvallen van Cor Veldhoen koos George Kessler er tegen Denemarken nog één bij, nl. Ton Pronk. Mét drie lieden van Feijenoord, t.w. Eddy P.G., Wim Jansen en Is raels, kon de Sparta-man Eijkenbroek zich gast wanen in een Ajax-Feijenoord-combinatie, die in Kopenhagen de nationale

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 3