kroniek Reisbureau Maarse Kroon ,,'t Is geen Liverpool," merkte een clubgenoot bij het ingaan van de rust, tijdens de wedstrijd AjaxReal Madrid op. De weinige reactie, welke op zijn woorden volgde kon óf veel betekenend worden beschouwd, danwel, dat men de meerdere betekenissen welke aan genoemde uitlating ten grondslag kon den liggen, overwoog. Wat bedoelde hij? De sfeerHet elftal der Spanjaarden vergeleken met dat der Engelsen Of het spel van Ajax Wel, we geloven dat genoemde drie punten alle in aanmerking komen. Beginnende met de gasten kan gezegd worden, dat zij inderdaad geen Liverpool waren, met name zij de wedstrijd al niet bij voorbaat als gewonnen beschouwden. Geen grootspraak, niets daarvan; integendeel, men had vooraf reeds verklaard er van overtuigd te zijn héél goed tegen Ajax te moeten spelen en in dit verband geen enkel risico te nemen. Zo is het ook gebeurd en we hebben daarbij kunnen constateren dat de Madrilenen beschikken over een voortreffelijke vakman schap, geweldige techniek en uiteraard grote routine. Het loopt alles zo vloeiend zo eenvoudig (lijkend!). Om met genoegen naar te kijken. En Ajax? Een geweldige strop was, dat Sjaak al zo spoedig zodanig ge blesseerd raakte, dat hij praktisch niet meer in het spel voor kwam en we dus eigenlijk met tien man speelden. Na de inderdaad voortreffelijke „inzet" van onze jongens, zakte dat na het gebeurde met Swart wel enigermate terug. Begrijpe lijk, zoiets stuurt een vooraf besproken en uitgekiende taktiek volkomen in de war en geeft de tegenstander de gelegenheid in zijn spel te komen. Vooral op het middenveld waren Bueno c.s. daarna sterk. Dat Ajax daarna nog slechts bij vlagen de overhand had wekte de teleurstelling in het 65.000-koppige Stadion inderdaad merk baar; men had er zó op gerekend, dat Ajax zou winnen En dat heeft toch nog niet veel gescheeld. Toen Klaas tegen de paal schoot en kort voor tijd dat afgekeurde doelpunt wegens nét even aanraken van de bal door Bennie Muller En zag de „ref" o.i. nog een geval van „hands" door één der Real-verdedigers over het hoofd. Doch geheel genomen han teerde mr. Finny de fluit wel tot algemene tevredenheid. Laten we hier nog even vastleggen, dat het Johan Cruyff was, die ons doelpunt scoorde. What about the return? Als u dit leest kan de beslissing al ge vallen zijn. Naar onze mening zijn we niet kansloos. Maar spel, vooral tegen een ploeg van formaat als Real Madrid, is van téveel niet te voorziene factoren afhankelijk, om daarover vooraf iets zinvols te kunnen zeggen. We zullen zien Veel geluk, vrienden! Als wij in de AjaxReal Madrid-sfeer, zoals die omstreeks 20 september jl. in de Nederlandse voetbalwereld hing, hulde brengen aan de mensen van de publiciteit, met name Pers, Radio en TV, dan zouden wij vooral „Het Vrije Volk" willen complimenteren met de fraaie (gekleurde) uitvoering van hun extra Cup-bijlage en de Sportredactie van dit blad tevens dan ken voor de toezending daarvan. Aangezien door onze afwezigheid eerst zakelijk, daarna vakantie het verschijnen van dit clubblad enigszins op het schema kwam achter te liggen, moeten we de competitie 1967- 1968, die zich inmiddels alweer voor bijna 25 procent heeft vol trokken, nog even doornemen. De start op 13 september jl. leverde een 20 zege tegen Go Ahead op (in een matige wedstrijd), terwijl daarna in IJmuiden Telstar met een 30 overwinning van het veld werd gespeeld. DOS, een week later op de Middenweg, kwam ook al niet tot scoren, terwijl Henk Groot en Sjaak Swart, mede door zeer fraai spel van Johan (die zelf geen doelpunt maakte) viermaal het Utrechtse doel wisten te vinden. In de vierde wedstrijd reeds stond FeijenoordAjax op het programma. De Rotterdammers, die dit jaar een elftal hebben, zoals ze de laatste twee seizoenen niet binnen de witte lijnen konden brengen, slaagden er in, ons door een 10 zege, met lege handen naar huis terug te sturen. Verdiend? Misschien was hun inzet wat feller. Qua spel lag een punten verdeling meer in de verhouding, doch die vrije schop werd nu eenmaal goed benut en daarom, Feijenoorders, alsnog onze gelukwensen. Op 10 september was Volendam op bezoek. Het behield geen prettige herinnering aan deze reis. De Ajax-aanval wilde toch wel even laten zien, dat er nog „schot" in zat. Maar liefst zeven maal moest de doelman der gasten de bal uit het net halen, ter wijl Bals maar één keer deze gang zou gaan. Ook Sittardia beleefde weinig lol in de Meer. We deden het voor 40, geen cent, pardon: geen goal minder. Dat was ook de afrekening met MVV in Maastricht. Eerlijk gezegd hadden we vooraf wel een beetje zorgen over deze wedstrijd. In het ver leden lagen immers herinneringen aan moeilijke partijen in de Limburgse hoofdstad. Met de rust was het ook nog maar 01 (Cruyff) doch dit lag meer aan onszelf dan aan het kunnen der tegenstanders. Hoewel doelman Körver toen al reeds zodanig werk had verricht, dat een plaats in het „sterrenbeeld" van het Algemeen Handelsblad op maandagavond, hem niet meer kon ontgaan. In de tweede helft zorgden Cruyff, Swart en Klaas Nuninga voor de eerder genoemde totaal-score en behoedde eerder genoemde keeper K. zijn ploeg voor een debacle! Ons B-elftal streed met wisselend succes. Het optreden van dit team is nog niet zo overtuigend. Dit team is nog jong, heeft enkele nieuwelingen, die zich nog wat aan het Ajax-spel moeten aanpassen. Onder „B-praat" leest u elders iéts meer daarover. i 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 2