ad interum b-praat b. s. Ie marché lid van verdienste van khfc om. Maar verval niet in eindeloze kankerpartijen onder elkaar, want daar is niemand mee gediend. Uiteindelijk willen we in de toekomst wel eens zien of er onder de spelers van nu, straks elftalcommissieleden zullen zitten, het zij voor jeugd- of amateurvoetbal, die het beter zullen doen. Ik geloof er niet in, want als je nu al te beroerd bent om reserve te staan, dan kom je, als je actieve loopbaan als speler achter de rug is, zeker niet zondag vroeg je bed uit om langs de lijn te gaan staan vlaggen als leider, omdat de reserves niet zijn komen opdagen. W. HEISTERKAMP De wedstrijd tegen Alkmaar in de kaasstad was een treffen, bijzonder aardig om te zien. Een goede wedstrijd ook wel, on danks de harde wind. Aan beide zijden werd hard „geknokt" voor de overwinning, waarin de gastheren uiteindelijk slaagden (1—0). Een week later tegen Blauw-Wit kwam een technisch beter Ajax helaas toch niet verder dan 11. Onze goal scoorde Vreeken. De tweede „derby", De Volewijckers uit, verliep bijzonder on gunstig, ondanks dat dit er in het begin helemaal niet naar uit zag. Na ca. 10 min. spelen was het reeds 01 (in ons voor deel) door Buis en alles wees op een Meerse zege. Maar enige fouten „achter" waren noodlottig; driemaal sloegen de Groen- Witten raak. En bij deze schade bleef het. Een zeer goede ontmoeting was die tegen ADO 2. Beide teams hebben gezwoegd voor de zege. Was Ajax technisch de meer dere, de Hagenaars hadden fysiek wat meer in hun mars. Een vooral voor het publiek leuke kijk-wedstrijd. Eindresultaat 22. Onze scorer: J. van Beets. Nu, dan moest het in Enschede tegen FC Twente maar gebeuren: de eerste overwinning! In deze stemming werd Amsterdam voor enige uren achtergelaten. De wil was erDe stemming I Daar ging het al na 10 min. spelen, 01 door Gunther de Haan. We waren danook beslist de technisch betere ploeg. Na de thee krachtig aanvallende gastheren, die echter door onze verdediging goed werden opgevangen. Toen A. Haan er 20 van gemaakt had, scheen de hemel open te liggen. Scheen! Want o drama 9 minuten voor het einde ontstond voor ons doel een ongelukkige situatie (12), waarna als gevolg van een onbesuisde handeling van één onzer achterspelers Twente toch nog naast ons kwam, dankzij het benutten van de penalty (2—2). Kort samengevat kan gezegd worden, dat er technisch goed wordt gespeeld, doch dat aan het afronden van de aanvallen nog wel wat ontbreekt. Of te wel zo tussen de bedrijven door! We willen gaarne op ver zoek de pen in de bevende hand nemen om van tijd tot tijd onze overpeinzingen uit te dragen opdat we in de familie van Ajax bekend blijven en van ons medeleven kunnen getuigen. Vandaag is er beroering in de rood-witte gelederen. We schrijven zondag 3 september 1967. En dan weet u het al! Een dag van inkering! Een dag van rappèl! Een dag die zich mogelijk filo sofisch bekeken als uiterst nuttig zal aftekenen. Het was te voorzien dat de nederlaag tegen de achtergrond van een Ajax-verering die geen grenzen kende als een bom zou in slaan. En hoe sterk ook deze ontnuchtering zijn moge, de goede kant ervan zal niet gering zijn. Met 'n tikkeltje wijsbegeerlijkheid is er ons inziens geen koude aan de lucht. Hoe dit alles zij, we moeten vooruit kijken en het is duidelijk dat thans de cup-strijd tegen Real Madrid aan ons allen een maximum van moed dicteert, waarbij de fraaie strijd tegen Feijenoord weliswaar op de achtergrond treedt doch als een semafoor, een seinpaal dienst kan doen. Het gevaar bestaat, dat we een schepje negatieve medicijn en nu denken we aan onze keurploeg zelf mede te slikken krijgen. We zijn allen ervan overtuigd, dat ons team bezield is met het heilige vuur van enthousiasme en dat er geen spoor is blijven hangen van negativisme. Ronduit gezegd: onbevangen aantreden. En hiermede besluit ik mijn eerste „Ad lnterum"-bijdrage voor ons Clubnieuws. Hoe zou ik het slot anders doen luiden: Moed. Zelfvertrouwen Volharding! D. KNEGT Onze geachte medewerker Le Marché (alias A. B. Melchers) reeds eerder sinds 1956 Lid van Verdienste van WW Win schoten, heeft thans van Nederland's oudste voetbalclub, de Koninklijke HFC te Haarlem een zelfde onderscheiding ont vangen. Een en ander als waardering voor de wijze waarop deze reeds zo lang door rheuma geplaagde, nochtans bijzonder vitale figuur met zijn poëzie hun clubblad verrijkt. Namens alle Ajacieden bieden wij de heer Melchers onze har telijke gelukwensen aan. Foto's AjaxReal Madrid: Tonny Strouken 17

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 17