het reservebankje sportspeciaiisten Perry van den Kar Wij leverden de complete uitrustingen voor vele verenigingen en scholen. SPORTMAGAZIJN 10 VESTIGINGEN Het is misschien wel eens goed om op deze plaats het probleem van de reserve te behandelen. Hoe langer hoe meer schijnt het „reserve-staan" een probleem te worden, niet alleen voor een elftalcommissie, maar vooral van de spelers. We dienen er van uit te gaan dat een reserve wezenlijk tot het team behoort. Ook al staan er elf mensen in het veld, dan nog heeft de reserve een taak, en wel deze, dat hij er rekening mee moet houden, dat hij op ieder moment geroepen kan worden op iedere willekeurige plaats in te vallen voor een geblesseerde speler. Hij dient dan op dat moment direct te weten welke mo gelijkheden en onmogelijkheden zijn invallen inhoudt. Wij denken hierbij aan de sterkte van de tegenstander als ploeg en de kracht van de directe tegenspeler in het bijzonder. Reeds meer dere malen is gebleken dat de reserves zich dit niet bewust zijn en liever een balletje trappen op een bijveld, vaak nog buiten gezichtsveld van het wedstrijdterrein. In ons huidige voetbal dienen we uiteraard een onderscheid te maken tussen betaald en amateur voetbal. Een invaller in het betaalde voetbal kan zich in één keer voor verscheidene weken of soms nog langer in het elftal spelen. Bij de amateurs ligt dit even anders. Een ieder speelt voor zijn genoegen en de elftal commissie gaat derhalve van het standpunt uit, dat men ieder een zoveel mogelijk een evenredig aantal wedstrijden laat spe len. Dat er desondanks ook in de prof-sector moeilijkheden kun nen ontstaan met reserves, bleek onlangs bij een eerste-divisie- ploeg, waar een speler als reserve aanwezig, zich weigerde om te kleden. We willen ons hier echter bepalen tot de amateur-sectie en eens zien welke problemen zich daar voordoen. Een amateur-speler die in zijn wedstrijdaanschrijving leest dat hij als reserve staat opgesteld, is veelal direct in zijn wiek ge- sportartikelen sportieve confectie speelgoed camping AJAX—REAL MADRID 65.000 kaarten Onze administratie in topvorm. schoten en geneigd te zeggen: „Alweer?" Dat „alweer" blijkt bij nader inzien dan soms de tweede wedstrijd te zijn in de com petitie, die intussen bijna geheel is verspeeld. Een speler uit onze eigen Ajax-kring kwam kortgeleden bij de elftalcommissie met de opmerking: „Nu sta ik al voor de achtste keer reserve." Volgens de aanschrijvingen klopte dit wonderwel, maar wat deze speler niet had verdisconteerd in zijn berekeningen was het feit dat de velden al wekenlang achtereen door het slechte weer waren afgekeurd en dat de elftalcommissie derhalve op een enkele uitzondering na, de elftallen ongewijzigd had gelaten. Verder vergeten velen, dat er voor de ene plaats meer gegadig den zijn dan voor de andere. Sommige spelers willen dit klaar blijkelijk niet inzien en schrijven niet eens meer af wanneer ze reserve zijn; ze komen doodeenvoudig niet. Persoonlijk ben ik de mening toegedaan, dat dergelijke mensen direct zouden moeten worden afgevoerd. Zij benadelen de club door hun mentaliteit, die kant noch wal raakt! Wanneer 's zon dags de reserves niet komen (lees: niet willen komen) en wan neer je meent tekort te zijn gedaan, ga dan eens praten met de heren van de elftalcommissie en je zult horen het hoe en waar- 16

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 16