jeugdoverzicht wij zagen voor u pakje, inhoudende een doos Rademaker's rumbonen en de heren een exemplaar van het boek Hengelsport". Cor la Fleur had het druk met: a. het uitreiken van de prijzen aan de deelnemers van de vis wedstrijd: b. het uitreiken van de prijzen aan de winnaars van de toto; c. het verloten van een tiental geschenken onder de dames; en d. aan het einde van de avond met het bedanken van het orkest, „Tante Leen" en iedereen, die had medegewerkt om deze dag te doen slagen. De uitslag van de viswedstrijd was: 1. H. Hoopman 40 20. F. Dukker 7 2. W. Hoopman 30 21. C. van Alten 7 3. J. Ledegang 23 22. W. Euwe 7 4. C. Deegen 23 23. D. Bindt 6 5. A. Blankert 17 24. J. Tjepkema 6 6. J. Keereweer 15 25. H. Mulder 5 7. J. Hoopman 13 26. W. Koek 5 8. C. van Dekken 13 27. W. Jubels 5 9. W. Meester 12 28. E. Borman 5 10. W. van Oostrum 12 29. J. H. Westrik 5 11. A. Nolten 11 30. O. Keizer 4 12. L. Bloemendaal 10 31. J. de Haan 4 13. H. Hessels 10 32. C. Bieshaar 4 14. H. Spraakman 9 33. P. Breurker 4 15. J. Kolman 9 34. J. Bartelsman 4 16. J. Mittemeijer 9 35. J. Nieberg 3 17. F. Jubels 9 36. C. Timman 3 18. A. Jansen 8 37. J. Bindt 2 19. H. de Groot 8 38. A. Stodel 2 Het totaal aantal gevangen vissen was: 329. De uitslag van de toto: 1. P. Breurker 327; 2. H. Mulder 325; 3. H. Hoopman 325; 4. W. Koek 335; 5. C. van Alten 337; 6. K. W. van Mourik 321; 7. Harry de Groot 318; 8. J. Bloemendaal 317; 9. J. Keereweer 317 en 10. J. de Haan 316. Rest mij te vermelden dat behoudens een paar kleine ongelukjes (La Fleur twee keer met zijn hand tussen de busdeur en Hans Hessels een beschadigde neus doordat de koffer van Meester uit het net viel) het een zeer geslaagde dag was. Cor la Fleur, Frans Louwaard, Karei van Mourik en Karei van der Toorren namens alle deelnemers bedankt voor het organiseren van deze dag. VISSER NR. 27 PS Ik zou de commissie in overweging willen geven om de volgende keer alle vis te meten. Winnaar is degene die de mees te centimeters vis heeft gevangen. Dit is mijns inziens een juis tere wijze om de winnaar aan te wijzen dan door het aantal ge vangen vissen. Voor de jeugdcommissie is er in dit nieuwe seizoen een hoop werk aan de winkel, want 14 elftallen zondag aan zondag in het veld te brengen, is geen kleinigheid. Hierbij komt nog, dat er een groot aantal nieuwe jeugdspelers is aangenomen, hetgeen tot gevolg had, dat er vooral in de beginfase degelijk moest worden geselecteerd om tot een verantwoorde samenstelling van de diverse elftallen te komen. Aan selectiewedstrijden heeft het dan ook niet ontbroken. Op zondag 20 augustus trokken onze A1-juniores naar het Rat Verlegh-toernooi in Breda, waar de Beker werd gewonnen. Een fraai resultaat, vooral wanneer u bedenkt, dat het Feijenoord- jeugdelftal, dat toch echt niet voor de poes is, met 40 werd verslagen. Zondag 27 augustus jl. gingen drie jeugdelftallen, t.w. A1, B1 en C1 naar Den Haag om deel te nemen aan het VlOS-toernooi. Voor de tweede maal in successie wonnen we de wisselbeker. Ook in dit toernooi vonden wij drie Feijenoord-jeugdelftallen op onze weg. Onze A1-juniores, die vorig seizoen interregionaal landskampioen werden, spelen dit seizoen uiteraard weer in deze competitie, die door het wegvallen van de ,,semi-profjes" (KNVB-jeugdelftallen) aan belangrijkheid heeft gewonnen, want deze interregionale competitie kan men met recht nu het voor portaal van het betaalde voetbal noemen. 10 september jl. is de competitie op volle gang gekomen. Wij wensen al onze spelers goede resultaten in het komende seizoen toe. Onze jeugd wordt getraind door de heren Grijzenhout en Haarms. Deze beide oefenmeesters wensen wij in dit seizoen veel succes met hun werk. Alles wijst er op, dat de training van onze jeugd bij hen in goede handen is. Onze pupillen-afdeling is ook dit jaar weer in handen van de heer Kamlag, die reeds langer met dit bijltje hakt. Veel succes, Karei, met de Ajax-dreumessen. Het behoeft uiteraard geen betoog, dat de lezer van het Ajax- Nieuws regelmatig op de hoogte zal worden gehouden van de verrichtingen van onze jeugdelftallen. Wilt u onze Ajax-jeugd in actie zien, kom dan zondagsochtends naar Voorland (achter de Jack Reynolds-tribune) of naar de VVGA-velden. Leden en do nateurs zijn van harte welkom. J. H. H. onze juniores A1 tegen SDW spelen, in de eerste wedstrijd voor de regionale competitie. Door het opheffen van de KNVB-junio- res zal het zwaartepunt van het jeugdvoetbal weer worden ver plaatst naar de prestaties der A-juniores. De A1-juniores zijn in feite de top van de jeugdvoetballerij, iets waarmede weliswaar de leiders rekening dienen te houden, maar in de eerste plaats de spelers zelf. Iedere speler van dit elftal moet zich terdege bewust zijn van de omstandigheid, dat hij deel uitmaakt van een ge selecteerde jeugdtop. Geselecteerd, uiteraard op grond van de voetbaltechnische kwaliteiten. Zij zullen zich echter ook ervan bewust dienen te zijn, dat voetbalcapaciteiten alléén niet toe- feikend zijn, om zich aan de top te handhaven. Een combinatie van goede mentaliteit en instelling is daarbij beslist nodig. Een juiste instelling in de wedstrijden, tijdens de training en op 13

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 13