jaarvergaderingen Reisbureau Maarse Kroon KORT VERSLAG VAN DE JAARVERGADERING VAN DE LEDENRAAD VAN 4 JULI 1967 De vergadering wordt door de voorzitter om kwart over acht geopend met een woord van welkom, in 't bijzonder aan ere voorzitter Koolhaas, die na een langdurige ziekte weer voor 't eerst aanwezig is, de ere leden F. J. Couton, J. Roodenburgh en R. P. J. Vunderink en de bestuursleden die geen lid van de ledenraad zijn, de heren W. F. C. Bruijnesteijn, J. Hordijk, A. Kraan, P. van Reenen en H. A. Smit. In zijn openingswoord zegt de heer Van Praag onder meer dat het geen sinecure was om voor de tweede maal in successie landskampioen te worden, na een succesvolle reeks Europa-Cup wedstrijden en ook nog beslag te leggen op de KNVB-beker. Hij brengt hulde aan allen, die aan deze successen hebben mede gewerkt. „Ondanks dat u in de pers heeft kunnen lezen, dat niet alleen Nederlandse verenigingen en stichtingen grote verliezen hebben geleden, maar ook vele buitenlandse, waaronder zelfs de bekend ste Italiaanse clubs, zult u straks uit het financiële verslag van de penningmeester vernemen, dat wij in het afgelopen seizoen een gunstig resultaat hebben bereikt." Hij betreurt het daarom, dat ondanks het grote sportieve en financiële succes enkele leden, waarbij ook leden van de leden raad waren, het nodig oordeelden om op 12 juni jl. in een aparte vergadering bijeen te komen. Kritiek is goed, maar dan moet het loyale kritiek zijn. Hij vervolgt met te zeggen, dat het bestuur erin is geslaagd met Johan Cruijff en Piet Keizer een contract af te sluiten van onderscheidenlijk 4 en 6 jaar en dat doelver- dediger Stuy van Telstar is aangekocht. ,,De toekomst van Ajax zie ik vol vertrouwen tegemoet." Hij hoopt van harte op een prettige vergadering en dat men straks bij de verkiezingen tot wijze besluiten zal komen. Hiermede verklaart hij de vergadering voor geopend en geeft de secretaris de gelegenheid om mededeling te doen van de in gekomen stukken. Deze deelt mede dat bericht van verhindering is binnengekomen van de leden P. van Deijck, G. Fischer en P. J. Paternotte Sr. De notulen van de vergadering van 27 april jl. worden vervol gens ongewijzigd door de voorzitter gearresteerd met dank aan de samensteller. De heren G. Jurgens en J. L. Melchers lanceren nogal wat kritiek op het jaarverslag van de secretaris, maar de andere leden hebben er een applaus voor over. Het jaarverslag van penningmeester Timman wordt onder grote stilte aangehoord en krijgt ook een welverdiend applaus. De door de leden Melchers, Jurgens, Ingenbleek en De Jongh gestelde vragen worden naar genoegen door de penningmeester beantwoord. De door de penningmeester opgemaakte begroting voor het boekjaar 1 juni 1966 tot en met 30 juni 1967 (13 maanden) wordt zonder discussie vastgesteld. De heer W. F. Volkers, voorzitter van de Financiële Commissie, leest hierna het verslag voor van deze commissie, waarin werd voorgesteld om de penningmeester en de overige bestuursleden volledige décharge te verlenen voor het gevoerde financiële be leid, hetgeen door de vergadering eensgezind wordt gedaan. Na een korte pauze kwam het voorstel van het bestuur aan de orde om de ondersteunende leden M. Caransa en J. Timman en het buitengewoon lid J. H. Helman te benoemen tot werkend lid. Nadat de drie stemmingen waren gehouden, bleek dat het voor stel met grote meerderheid was aangenomen. Bij het punt Bestuursbeleid voerden de heren mr. dr. Catz, Geudeker, De Wit Jr., Kraan, Van Wijngaarden en Melchers het woord, zonder dat werkelijke kritiek op het gevoerde beleid naar voren kwam. Aangezien tegen de leden van het dagelijks bestuur geen tegen kandidaten waren gesteld, besloot de vergadering de heren Van Praag, Westrik en Timman bij acclamatie te herbenoemen tot respectievelijk voorzitter, secretaris en penningmeester. Bij de stemming voor een Commissaris Betaald Voetbal behaal de geen der kandidaten de volstrekte meerderheid. Uitgebracht waren 24 geldige stemmen, die als volgt waren verdeeld: J. Hor dijk 8, C. E. Jurriaans 6, P. van Reenen 4 en H. A. Smit 6 stem men. Bij de tweede stemming waren de cijfers: J. Hordijk 9, C. E. Jurriaans 6, P. van Reenen 4 en H. A. Smit 5 stemmen, zodat J. Hordijk met gewone meerderheid van stemmen was gekozen als Commissaris Betaald Voetbal. Bij de stemming voor een Commissaris Amateur Voetbal kreeg W. F. C. Bruijnesteijn 6 en A. Kraan 1 8stemmen, zodat laatst genoemde met volstrekte meerderheid was gekozen. Voorzitter Van Praag feliciteerde de gekozen leden en sprak woorden van dank tot de aftredende heren Bruijnesteijn, Van Reenen en Smit voor het vele werk dat zij als bestuurslid voor Ajax hadden verricht. De heer J. de Boer Sr. werd bij enige kandidaatstelling bij acclamatie herkozen als lid van de Financiële Commissie. De vaststelling van de contributies en bijdragen, het entreegeld voor de nieuwe leden alsmede van de prijzen voor dames- en kin- derkaarten ging als een hamerstuk er door, daar hierover reeds uitvoerig was gesproken bij de gehouden opinie-peiling in de vergadering van 27 april jl. De heer De Wit Jr. verzocht te no tuleren dat hij tegen de voorgestelde verhogingen was. Het Ajax-Clubnieuws bleef vanzelfsprekend ons officieel orgaan. Aangezien volgens het bepaalde in artikel 3 van het huishoude lijk reglement een bestuurslid deel moet uitmaken van de re dactiecommissie en de heer H. A. Smit niet als bestuurslid was herkozen, stelde het bestuur voor om in zijn plaats de secretaris te benoemen. De heer Jurgens zei, dat hij niet erg te spreken was over de inhoud van het clubnieuws, vele clubbladen die hij las, waren veel beter. De heer Van Praag zei dat hij deze mening niet kon delen en dat men er bovendien rekening mede moest houden, dat het altijd dezelfde mensen zijn, die het clubnieuws volschrijven. Hij gaf de uitwedstrijden j in Europa Overtoom 477 bij de Zocherstraat Tel. 85252 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 6