Broodje van Kootje In dit verband kochten wij dit jaar b.v. doelman Stuy, alsmede enige opvallende amateurs, waarvan wij hopen dat van de zen de aanwezige spelkwaliteiten verder ontwikkeld kunnen worden tot het niveau, nodig om een opengevallen plaats in het eerste elftal in te nemen. Dat is alles niets nieuws of bijzonders, doch ik wil er alleen maar op wijzen, dat bij dit doen-en-laten (en nu spreek ik nog niet van andere vaste lasten, waaronder b.v. ook het onderhoud der terreinen, tri bunes etc. tienduizenden!) het finan cieel beleid c.q. de financiële middelen, een zeer belangrijke rol spelen. En dat wij in dit opzicht eenzelfde gedragslijn móé ten volgen, als de top-clubs, welke als zo danig op Europees niveau bekend zijn. Voor pers en radio heb ik gewezen op en vergeleken met: dure artisten. Ik zal er hier nu weer niet verder over in details treden, mede omdat intussen ook de oor spronkelijke critici tot de conclusie zijn gekomen, dat ons standpunt juist is. Nog dit: indien u de return in Madrid gaat zien, zult u bemerken dat de prijzen daar veel hoger zijn (al vele jaren), zoals trou wens overal elders (mogelijk Oost-Euro pa uitgezonderd). Hoe zou men anders zulke enorme teams kunnen opbouwen, top-spelers zo lang behouden en belang rijke nieuwe aankopen doen? Oud-minister Vondeling sprak in dit ver band: ,,De topsport zal door het publiek moeten worden betaald, zolang de rege ring ten aanzien daarvan in gebreke blijft!'' Ja, al kwam men de sport in het algemeen maar eens tegemoet met betrekking tot een verlaging, nog beter: opheffing van de (20 procent!) vermakelijkheidsbelasting. Mag ik dit onderdeel van kosten-en-prijzen besluiten met te memoreren, dat ook de contributie (wederom) voor alle leden werd verhoogd, terwijl verder de gebrui kelijke (2) vrijkaarten voor commissie leden e.a. werden ingetrokken als zijnde niet langer te handhaven! Ajacieden, die con amore hun diensten voor onze club verrichten. Eén en ander werd na ampele discussie loyaal geaccepteerd. Ajax' Gou den Ploeg buiten de lijnen! Op de Ledenraadvergadering heb ik de heren Piet van Reenen, Henk Smit en Wim Bruijnesteijn, die allen niet in hun be stuursfunctie terugkeerden (Henk daar door ook niet als redactielid) bedankt voor de prettige samenwerking en de vele opofferingen voor ons aller dierbaar Rood en Wit. Gaarne wil ik hen ook langs deze weg nog eens de erkentelijkheid van geheel Ajax betuigen. Op de Algemene Vergadering ging mijn dankwoord uit naar hen uit de Ledenraad, die hun zetels aan anderen moesten af staan. Ajax is hen dankbaar voor het vele en vooral wijze werk in genoemde raad ten gunste van onze club gedaan. Secretaris Jan Westrik, nu ook in de club- blad-redactie opgenomen, vertelt er elders meer van. Als dit Ajax-Nieuws u zal hebben bereikt, is de competitie in de betaalde sector al weer begonnen en zijn de eerste wedstrij den in het nieuwe seizoen achter de rug, hetgeen tevens het geval zal zijn met ons B-team. (Moet ik nog even aan wennen!) Tevens hebben voor de amateurs en junio res de ,,refs" hun fluiten reeds opgepoetst en kan ook hier het grote spel gaan be ginnen. Wat zal het brengen voor groot en klein, van hoog tot laag? Soccer-zal-wel-zien Gaarne wil ik allen, spelers, commissie leden, trainers e.a. veel succes toewen sen; ik hoop dat zij de naam van Ajax hoog zullen houden. Het zij mij vergund een woord van welkom te richten tot doelman Stuy, alsmede de andere (nieuwe) gecontracteerden. Uiteraard gaan bij de start van 1967-1968 onze gedachten in het bijzonder uit naar ons eerste elftal, dat het al direct zwaar krijgt. Behalve de Cup-ontmoeting tegen Real Madrid treden we b.v. op 3 septem ber a.s. reeds aan tegen Feijenoord te Rotterdam. Doch ik heb mij ervan kunnen overtuigen, dat er enorm hard getraind is toptem- peraturen trotserend zodat we naar mijn mening- indien niet door téveel pech achtervolgd (momenteel zijn Piet Keizer en Klaas Nuninga bij de training eniger mate geblesseerd en moeten wat rust houden) de nieuwe competitie met ver trouwen tegemoet kunnen zien. Mijn beste wensen derhalve aan onze spe lers, oefenmeester Rinus Michels met zijn staf (heren Brom, Haarms en Grijzen- hout), aan dr. Rolink, aan Salo Muller en verder allen aan wiens zorgen de spelers zijn toevertrouwd. JAAP VAN PRAAG MEDEDELING In verband met de ditmaal vele officiële berichtgevingen (jaarverslagen en derge lijke) moest enige kopij voor Ajax-Nieuws no. 2 blijven liggen. Nieuwe kopij verwachten wij gaarne vóór 12 september a.s. aan het adres van de redactie: Zwaluwstraat 20, Badhoeve dorp. Leidseplein 20 Tel. 232036 Spui 28 Tel. 237451 Rembrandtsplein 12 Tel. 236513 AMERSFOORTSE ALGEMENE VERZEKERING MIJ. W.B.K. van 1938 AMERSFOORT, BERGSTRAAT 6-8, TEL. 03490-17043* Inspecteur: Theo van Duivenbode, p/a Amundsenweg 10", Tel. 020-62731 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 5