kroniek Op uw plaatsen klaaraf! Dit bekende geluid uit de moeder aller sporten: de atletiek, dachten wij, is ook van toepassing bij het begin, de start van zo'n nieuw voetbalseizoen. Het bestuur weer op zijn plaats (is eigenlijk nooit weg) in de nieuwe samenstelling van vijf leden, commissies op hun posten hetzij als „zitten-blijvers", hetzij ge- resp. herkozenen, admini strateur Dalmulder en assistent terug achter hun bureau's, druk met de diploma's (hebt u al betaald?) en andere beslomme ringen! De spelers weer in training, onder leiding van een gebruinde Rinus Michels. Salo Muller heeft de spons reeds te voorschijn gehaald Dr. Rolink de tas met wat des-dokters is, kortom, alles bereidt zich voor op het startschot 13 augustus 1967, als die knikker weer gaat rollen, om uit te maken wie aan het einde van het seizoen 1967-1968 kan lachen of móét huilen. Er keren ook enkele lieden niet op hun posten terug, dit jaar het gevolg van, zoals bekend, de inkrimping van het bestuur tot 5 leden, t.w. de dagelijkse leiding van voorzitter, secretaris en penningmeester, met daarnaast 1 commissaris van de afd. Be taald en één voor de afd. Amateurs. Bij de in de Ledenraad hieromtrent gehouden verkiezingen werden de heren J. van Praag, J. Westrik en H. Timman in hun resp. functies herkozen .terwijl voor de sectie Betaald Voetbal de heer J. Hordijk met de meeste stemmen uit de bus kwam, hetgeen bij de Amateurs het geval was met de heer A. Kraan. Allen onze hartelijke gelukwensen met hun herbenoeming; het geen tevens een woord van afscheid en dank betekent jegens de heren A. H. Smit, P. van Reenen en W. Bruijnesteijn (een afscheid, uiteraard alleen wat hun functies betreft) voor het vele en goede werk, dat zij voor de vereniging hebben verricht, en de vele opofferingen welke zij zich voor Ajax hebben getroost. Hier moet uw redacteur nog iets persoonlijks aan toe voegen. Aangezien ingevolge de voorschriften één der drie re dactieleden een bestuurslid moet zijn, had het bovenstaande tevens tot gevolg, dat Henk Smit geen deel meer uitmaakt van genoemd ,,trio". Henk, hoewel ik eigenlijk mede namens Cas moet spreken, is hij ook nog maar zo kort ,,in functie", dat een dankwoord van hem eigenlijk een beetje „flauwe je-weet-wel" zou zijn. Dan schiet er niet anders over dan dat ik dat thans alleen doe; graag en niet graag. Het eerste omdat ik je bijzonder erkentelijk ben voor je hulp en bijdragen; het laatste omdat het me spijt dat je zo ineens van de redactietafel verdwijnt, niet omdat je er genoeg van had, maar omdat het nu eenmaal niet anders kan. Secretaris Jan Westrik heeft de opengevallen plaats thans in genomen. Jan, hartelijk welkom; velen hopen nu via het clubblad iets meer te horen over plannen als verbouwingen en zo, nieuw tjes (het behoeven maar kleine en onschuldige te zijn) uit ver gaderingen e.d., dan dat zulke zaken alleen maar in de „Grote Pers" verschijnen. Enfin, je hoorde dat ook al op de Algemene Vergadering. Ja, deze jaarlijkse gebeurtenis passeerde weer op de gebruike lijke en de laatste jaren rustige wijze. Met bij de opening voor de voorzitter een soort van Jeugdfestival wat betreft het uitreiken van de kampioensvaantjes. Voor het overige verwijzen wij u naar het verslag elders in deze uitgave van de secretaris- himself. Mogen wij vanaf deze plaats nog wel, zowel laatstge noemde alsook penningmeester Henk Timman hulde brengen voor hun uitvoerige en uitstekend verzorgde jaarverslagen. Toen we Henk zijn tas op de bestuurstafel zagen leggen, kregen we zo'n soort derde-dinsdag-in-september gevoel. 2

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 2