van de voorzitter over kampioenen gesproken Sprak ik in het vorige clubblad kampioensnummer reeds mijn verheugenis uit over de bereikte resultaten, nadien hebben zich nog vele prettige aangelegenheden voorgedaan, die alles bij elkaar het seizoen 1966-1967 in de Ajax-geschiedenis een bijzonder karakter geven. Kennen we uit de historie van onze club de jaren 1917-1919 als die van de Gouden Ploeg, wel, ik meen te mogen zeggen ten aanzien van de jaren 1965-1967: de geschiedenis herhaalt zich! Of dit ook een inleiding zou kunnen zijn voor het opnieuw be leven van ,,De Gouden Eeuw", waarmede de periode 1929-1939 wordt aangeduid, als zijnde 10 jaren van uitzonderlijke bloei? Wie zal het zeggen Gezamenlijk zullen wij ons straks opnieuw inzetten met de beste krachten die in ons zijn voor de taak die wacht: achter de groene tafel, binnen de witte krijtlijnen, of waar ook En als Vrouwe Fortuna dan maar een kleine glimlach voor ons over heeftZonder geluk vaart immers niemand wel! Op de receptie in het Hilton Hotel, waarbij tot mijn groot genoe gen ook ere voorzitter Marius Koolhaas aanwezig was, mocht ik velen bedanken voor hun loftuitingen en andere prettige woor den, bloemen, cadeaux en wat dies meer zij. Ook langs deze weg wil ik nogmaals de erkentelijkheid betuigen namens onze club jegens allen die ons bij dit kampioenschap hun welgemeende hulde in welke vorm ook, hebben gebracht. Bijzonder trof mij ook de gezellige stemming tijdens het kam- pioens-diner en de geweldig fijne bewoordingen, waarin sprekers als captain Bals, dr. Rolink, Rinus Michels en Marius Koolhaas zich daarbij hebben geuit. Het veroveren van de KNVB-beker, na die spannende finale tegen NAC, gaf opnieuw vreugde in de Ajax-gelederen. We waren er immers zeer op gebrand dan ieder geval bij déze Cup de top te bereiken en óns elftal het ere-rondje over het veld te zien maken. Hulde - Hulde! En of het met al die goede en prettige zaken nog niet genoeg was: onze juniores A1, spelende in de regionale competitie, werden te Zeist kampioen van Nederland. U hebt ze, vóór de wedstrijd AjaxNAC hun triomftocht over het Ajax-veld kunnen zien maken, begeleid door trainer Grijzenhout. En laat ik hierbij met nadruk verklaren, dat ook dit succes, als mede de andere jeugdkampioenschappen, de voortreffelijke re sultaten elders tijdens toernooien etc., ons ook bijzonder aan spreken. Een onderscheiding voor: de top-scorer van het seizoen 1966- 1967, georganiseerd door „Martini", in het Amsterdamse Ha vengebouw, bracht Ajax wederom in ,,the headlines", doordat onze Johan Cruyff eerder genoemde titel voor zich verwierf in de ere-divisie. Hem werd daarvoor door de heer Jos Coler de gou den speld overhandigd en tevens medegedeeld dat de schor sing, welke nog steeds gold ten aanzien van zijn mede-spelen in het Nederlands elftal, was opgeheven. Een dubbele vreugde dus. Johan Proficiat! En nu wil ik u allen niet verder afhouden van een welverdiende rust en vakantie, waarbij veel genoegen en mooi weer rijkelijk uw deel mogen zijn. We staan straks opnieuw voor een zwaar seizoen, waarin wij tevens Nederland op waardige wijze hopen te vertegenwoordi gen in de strijd om Europa Cup I. Wij hopen eveneens daarbij andermaal op uw onmisbaar medeleven en waardevolle steun te mogen rekenen, hetgeen voor ons elftal, geleid door de be- Ere-President MARIUS KOOLHAAS geflankeerd door twee andere oer-Ajacieden: links: FRANS COUTON, rechts: JAN DE BOER Sr. kwame hand van trainer Rinus Michels, zeker weer een inspiratie zal zijn tot grote prestaties te willen komen! JAAP VAN PRAAG U herinnert zich waarschijnlijk wel, dat in april jl. te Hilversum de zgn. AVRO-Cross werd gelopen. Het programma vermeldde daarbij ook een prestatieloop van 5 km. Misschien hebt u 's avonds op uw TV-scherm die „horde" van ca. 3500 deelnemers(-sters) wel zien starten en hebt u via de radio in een interview door Frits de Ruyter iets ge hoord over lieden, zo rond de AOW-leeftijd, die ook hadden mee gelopen. De oudste was: Gerrit ter Horst. Leeftijd 70 jaar. Nu kennen wij en mét ons vele (oudere) Ajacieden Gerrit héél goed. Hij „leverde" destijds maar liefst drie zoons aan Ajax, nl. Gerrit Jr., Karei en Cor. Goede voetballers. Éénmaal is het voorgekomen (wélke wedstrijd is ons helaas ontschoten) dat ze alle drie tegelijk in het eerste elftal speelden. Deze zoons zijn intussen uit onze vereniging verdwenen, maar vader Gerrit volgt zijn Rood en Wit nog trouw en houdt zélf zijn body nog uitermate goed fit. Iedere dag ochtendgymnastiek (neen, niet van Appie) en dan: het Amsterdamse Bos, waar kilometers verwerkt worden. Aan de Strandloop van AAC (13 km) heeft hij laatst ook meegedaan, o.a. met een „jongere" atleet: Toscani 67 jaar! T. M. 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1967 | | pagina 7